Tweede en derde divisies willen ook zonder fans voetballen
ZEIST (ANP) - De Coöperatieve Vereniging Tweede en Derde divisies (CVTD) wil de komende weken ondanks de afwezigheid van toeschouwers blijven voetballen. "Er is namelijk geen zekerheid dat er na 4 december wel met publiek kan worden gespeeld", laat de belangengroep van de verenigingen die uitkomen op de twee hoogste niveaus van het amateurvoetbal na overleg met de KNVB weten. "De druk op de tweede seizoenshelft zou door wedstrijden uit te stellen dermate groot worden, dat er vaker doordeweeks gespeeld moet worden. En dat is niet wenselijk voor spelers en publiek."
De KNVB voerde afgelopen dagen overleg met de CVTD. De nationale voetbalbond had signalen gekregen van teams die wilden dat de competitie zou worden opgeschort vanwege de nieuwste coronamaatregelen, die tot 4 december geen publiek bij sportwedstrijden toestaan. De KNVB en CVTD zijn tot de conclusie gekomen dat er alles aan moet worden gedaan om de competitie tot een goed einde te brengen. Daarom wordt er de komende weken ook zonder publiek gevoetbald.
De KNVB staat al sinds de uitbraak van het coronavirus op het standpunt dat er moet worden gevoetbald als de overheid dat toestaat. "Sporten is gezond en als je dit niet doet terwijl het wel mag, dan geven we een slecht signaal af naar de overheid en de samenleving", stelt de bond.
Uitstel
De KNVB heeft verder besloten dat de afgelaste wedstrijden van de afgelopen weken waar mogelijk midweeks worden ingehaald, binnen de gebruikelijke termijn van 17 dagen. Voor het uitstellen van derby’s wordt uitsluitend het veiligheidsadvies van de lokale overheid gevolgd. De KNVB beseft dat ook de clubs uit de tweede en derde divisies veel inkomsten mislopen nu toeschouwers tot minimaal 4 december niet welkom zijn. De bond is met het kabinet in overleg over een compensatieregeling die ook voor amateurverenigingen is bedoeld.
Veel wedstrijden in het amateurvoetbal zijn de afgelopen weken uitgesteld vanwege coronabesmettingen bij verschillende teams. De KNVB gaat bekijken of er met nieuwe regels kan worden voorkomen dat nog meer wedstrijden om deze reden worden afgelast.
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain mag hopen op een nieuwe Champions League-finale. De titelhouder versloeg dinsdag voor eigen publiek de Duitse kampioen Bayern München in een kwalitatief hoogstaande en vermakelijke wedstrijd met 5-4. Volgende week woensdag is de tweede ontmoeting in München.
7 uur geledenMADRID (ANP) - Arsenal-verdediger Jurriën Timber kan woensdag nog niet meedoen in de halve finale van de Champions League tegen Atlético Madrid. De Nederlander is nog niet helemaal hersteld van de enkelblessure die hij eind vorige maand opliep.
9 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Paris Saint-Germain begint de thuiswedstrijd tegen Bayern München in de halve finale van de Champions League met Vitinha in het basiselftal. De Portugese middenvelder is op tijd hersteld van een blessure aan zijn hiel, die hij vorige week zondag opliep in de ontmoeting met Olympique Lyon in de Franse competitie.
10 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Brighton & Hove Albion gaat een apart stadion bouwen voor het vrouwenteam. Dat meldt de Engelse voetbalclub dinsdag op de eigen site. Het stadion moet een minimale capaciteit van 10.000 zitplaatsen krijgen en komt naast het American Express Stadium te staan, dat ruim 31.000 zitplaatsen telt. De club hoopt dat het vrouwenteam, op dit moment zesde in de Women's Super League, uiterlijk in 2030 in het stadion kan spelen.
14 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Verdediger John Stones (31) vertrekt na dit seizoen na tien jaar bij Manchester City. Dat maakt de club dinsdag op de eigen website bekend. Stones speelde in tien seizoenen 293 keer voor de club uit Manchester en won er zes keer de Engelse landstitel, een keer de Champions League en zeven titels in de twee Engelse bekertoernooien.
16 uur geledenUTRECHT (ANP) - Marianne van Leeuwen vindt het "onwijs vervelend" dat de KNVB tegenover NAC in de rechtszaal staat. Dat zei de directeur betaald voetbal na het kort geding voor de rechtbank in Utrecht. Daarin eist NAC Breda dat een wedstrijd tegen Go Ahead Eagles wordt overgespeeld omdat er een speler op het veld stond die niet speelgerechtigd was.
19 uur geledenUTRECHT (ANP) - NAC Breda houdt vast aan de eis om het competitieduel met Go Ahead Eagles over te spelen. Dat heeft de advocaat van de Bredase club voor de rechtbank in Utrecht gezegd in een zaak tegen de KNVB. Volgens NAC gaat het om "het consequent toepassen van de regels" omdat bij de Eagles een speler meedeed die niet speelgerechtigd was. "Bij afwijking ontstaat willekeur", aldus de advocaat. De rechter doet maandag om 12.00 uur uitspraak in het kort geding.
21 uur geleden