Tweede en derde divisies willen ook zonder fans voetballen
ZEIST (ANP) - De Coöperatieve Vereniging Tweede en Derde divisies (CVTD) wil de komende weken ondanks de afwezigheid van toeschouwers blijven voetballen. "Er is namelijk geen zekerheid dat er na 4 december wel met publiek kan worden gespeeld", laat de belangengroep van de verenigingen die uitkomen op de twee hoogste niveaus van het amateurvoetbal na overleg met de KNVB weten. "De druk op de tweede seizoenshelft zou door wedstrijden uit te stellen dermate groot worden, dat er vaker doordeweeks gespeeld moet worden. En dat is niet wenselijk voor spelers en publiek."
De KNVB voerde afgelopen dagen overleg met de CVTD. De nationale voetbalbond had signalen gekregen van teams die wilden dat de competitie zou worden opgeschort vanwege de nieuwste coronamaatregelen, die tot 4 december geen publiek bij sportwedstrijden toestaan. De KNVB en CVTD zijn tot de conclusie gekomen dat er alles aan moet worden gedaan om de competitie tot een goed einde te brengen. Daarom wordt er de komende weken ook zonder publiek gevoetbald.
De KNVB staat al sinds de uitbraak van het coronavirus op het standpunt dat er moet worden gevoetbald als de overheid dat toestaat. "Sporten is gezond en als je dit niet doet terwijl het wel mag, dan geven we een slecht signaal af naar de overheid en de samenleving", stelt de bond.
Uitstel
De KNVB heeft verder besloten dat de afgelaste wedstrijden van de afgelopen weken waar mogelijk midweeks worden ingehaald, binnen de gebruikelijke termijn van 17 dagen. Voor het uitstellen van derby’s wordt uitsluitend het veiligheidsadvies van de lokale overheid gevolgd. De KNVB beseft dat ook de clubs uit de tweede en derde divisies veel inkomsten mislopen nu toeschouwers tot minimaal 4 december niet welkom zijn. De bond is met het kabinet in overleg over een compensatieregeling die ook voor amateurverenigingen is bedoeld.
Veel wedstrijden in het amateurvoetbal zijn de afgelopen weken uitgesteld vanwege coronabesmettingen bij verschillende teams. De KNVB gaat bekijken of er met nieuwe regels kan worden voorkomen dat nog meer wedstrijden om deze reden worden afgelast.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft Luca Dahl Tomasson langer vastgelegd. De 17-jarige Deense jeugdinternational en zoon van oud-Feyenoorder Jon Dahl Tomasson tekende een nieuw contract tot de zomer van 2028.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft de Deense trainer Thomas Frank ontslagen. Het ontslag volgt een dag na de 2-1-thuisnederlaag tegen Newcastle United. De ploeg van de Nederlandse internationals Micky van de Ven en Xavi Simons staat zestiende in de Premier League.
1 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse heeft nog geen definitief uitsluitsel van de licentiecommissie over de overname van zijn aandelen door de zogenoemde Sterkhouders. De club uit de eerste divisie meldt dat de KNVB positief heeft gereageerd op het verzoek dat medio december werd ingediend, maar dat de licentiecommissie "nog een aantal verduidelijkingen wenst".
2 uur geledenPORTO (ANP/RTR) - De Spaanse international Samu Aghehowa lijkt niet op tijd fit te zijn voor het WK voetbal van deze zomer. De 21-jarige aanvaller van FC Porto liep maandag een kruisbandblessure op tijdens het gelijkspel tegen Sporting Portugal (1-1).
3 uur geledenMARSEILLE (ANP/AFP) - Olympique Marseille heeft "in onderling overleg" afscheid genomen van trainer Roberto De Zerbi. Dat meldde de club van de Nederlanders Quinten Timber en Jeffrey de Lange. De nummer 4 van Frankrijk verloor zondag 'Le Classique' tegen Paris Saint-Germain met 5-0.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Chelsea heeft in de thuiswedstrijd tegen Leeds United genoegen moeten nemen met een gelijkspel. De nummer 5 van de Premier League zag op Stamford Bridge de bezoekers in het laatste kwart van het duel terugkomen van een 2-0-achterstand: 2-2.
14 uur geledenLIVERPOOL (ANP/RTR) - Trainer Arne Slot beleeft met Liverpool zijn zwaarste seizoen ooit. Dat gaf de Nederlandse coach toe op de persconferentie in aanloop naar de wedstrijd tegen Sunderland. "Dit is zonder twijfel mijn moeilijkste seizoen", zei Slot, die vorig jaar met Liverpool de titel veroverde in de Premier League. "In andere seizoenen die ik heb meegemaakt als coach waren er alleen maar positieve dingen. Dat we zo vaak verliezen, is uitzonderlijk. De spelers zijn er niet aan gewend en ik ook niet."
23 uur geleden