Tweede editie van Samen Spelen in Sint-Annaland
SINT-ANNALAND - Zorgcoöperatie Anna Zorgt organiseert woensdag 27 maart samen met de twee basisscholen in het dorp de tweede editie van Samen Spelen.
Deze bijzondere dag wordt geopend door de jongste en de oudste deelnemer. "Bijzonder omdat zo'n 300 kinderen van beide basisscholen en van alle groepen een spelletje gaan spelen met een paar honderd oudere inwoners van Sint-Annaland", stelt Jack Westdorp namens Anna Zorgt. Verspreid over vijf locaties gaan jong en oud gezamenlijk spelletjes spelen. "Het is een waardevol leertraject voor de jongeren, om vroegtijdig te ervaren wat het betekent om naar elkaar om te kijken. Dat kan al heel eenvoudig door het spelen van een spel." De eerste editie van vorig jaar kreeg veel positieve reacties en daarom werd besloten een tweede editie te organiseren.
Meer uit Tholen
SINT-ANNALAND - Sinds dit jaar is de Brabander Edward van den Eijnden (62) het nieuwe gezicht van Alvantho, de laatst overgebleven aardappelveiling van Nederland. Als veilingmeester en commercieel verantwoordelijke werkt hij aan de toekomst van de veiling, met oog voor traditie én vernieuwing.
43 minuten geledenTHOLEN - Het jaar 2025 is bijna afgelopen. Daarom blikt de Thoolse Bode in zes artikelen terug op de meest bijzondere en meest gelezen verhalen van dit jaar. Vandaag deel 2: maart en april.
6 uur geledenTHOLEN - Het jaar 2025 is bijna afgelopen. Daarom blikt de Thoolse Bode in zes artikelen terug op de meest bijzondere en meest gelezen verhalen van dit jaar. Vandaag deel 1: januari en februari.
1 dag geledenSINT-MAARTENSDIJK - Een bestuurder van een bestelbusje is op Kerstavond zwaargewond geraakt bij een crash op de Vierde Dijk bij Sint Maartensdijk. Het slachtoffer is met spoed naar het Erasmus MC gebracht.
2 dagen geledenTHOLEN - Voor een groot aantal kernen en buitengebieden in de gemeente Tholen wijzigt de Zeeuwse Reinigingsdienst (ZRD) vanaf 1 januari 2026 de inzameldag voor het ophalen van afval en grondstoffen. Het gaat om restafval, papier en karton, groente, fruit en tuinafval (GFT) en plastic, metalen en drankenkartons (PMD). Bekijk de nieuwe planning van de inzamelroutes in de ZRD app of op zrd.nl/wanneer.
2 dagen geledenSINT-ANNALAND - Meekrap was eeuwenlang het meest winstgevende product van de Stallandse landbouw. In een meestoof werd de meekrap verwerkt tot rode kleurstof voor de textielindustrie. Aan het einde van de negentiende eeuw stortte de meekrapnijverheid in en verdween het gewas bijna helemaal uit de gemeente.
2 dagen geledenZEELAND - Vanaf 20 december 2025 kan iedereen in Nederland stemmen op het beste Kern met Pit buurtinitiatief van de provincie. Tot 15 januari 2026 is de stembus geopend op kernmetpit.nl
3 dagen geleden