
Twee wolven ontsnapt en weer gevangen in DierenPark Amersfoort
AMERSFOORT (ANP) - In DierenPark Amersfoort zijn maandag twee wolven ontsnapt uit hun verblijf. Bezoekers van de dierentuin hoorden van dierenverzorgers dat het om één ontsnapt dier zou gaan, maar het park maakte toen de dieren weer gevangen waren op Facebook bekend dat het om twee wolven ging. De wolven zijn verdoofd en daarna teruggebracht naar hun onderkomen. De dierentuin is niet bereikbaar voor een toelichting.
De wolven schrokken van werkzaamheden rondom hun verblijf. Ze ontsnapten via een kuil aan de onderkant van het hekwerk rond dat verblijf, meldt de dierentuin. Of de dieren die kuil zelf hebben gegraven is niet duidelijk. De kuil moet volgens het dierenpark heel kort geleden zijn ontstaan, want bij een recente controle van het wolvenverblijf waren er nog geen gebreken aan de omheining. Het wolvenverblijf voldoet aan de veiligheidseisen. Het hekwerk rond het wolvenverblijf wordt hersteld. Tot die tijd blijven de wolven in een separatieruimte.
Bezoekers moesten nadat de dieren ontsnapten naar binnen. Dat was nodig zodat de verzorgers de loslopende wolven rustig konden opzoeken. Er is geen gevaar voor het publiek geweest, aangezien wolven banger voor mensen zijn dan omgekeerd, aldus het park. Volgens wolvenkenner Glenn Lelieveld van de Zoogdiervereniging kan een wolf die in gevangenschap is gehouden onvoorspelbaar reageren. Een wolf die opgesloten heeft gezeten kan volgens hem juist heel vervelend worden.
Dierenparken hebben protocollen over de handelwijze als een dier ontsnapt. Bij DierenPark Amersfoort ontsnapten in november vorig jaar twee chimpansees, nadat een verzorger een deur niet goed had afgesloten. De chimpansees moesten doodgeschoten worden, omdat ze erg agressief waren.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het is zondag druk op de snel- en N-wegen in Nederland. Iets na 14.00 uur stond er volgens de ANWB 279 kilometer file op deze wegen. Oorzaak is vooral terugkerend vakantieverkeer. Maar ook werkzaamheden, grenscontroles en ongelukken spelen het verkeer parten, meldt een woordvoerder van de ANWB.
12 minuten geledenHOUTEN (ANP) - De eerste week van de meteorologische zomer die zondag is begonnen, verloopt naar verwachting "nog niet zomers". Dat meldt Weeronline. Volgens de weerdienst loopt de temperatuur begin juni weleens op naar ruim 20 graden, maar dat is het grootste deel van komende week niet het geval. Alleen op dinsdagmiddag is het in vrijwel het hele land waarschijnlijk zonnig met ongeveer 22 tot 24 graden. Die dag waait het wel stevig vanuit het zuidwesten.
1 uur geledenBREDA (ANP) - Achttien bewoners van een monumentaal landhuis aan de Burgstsedreef in de wijk Haagse Beemden in Breda, zijn ongedeerd na een verwoestende brand in het pand, meldt de Veiligheidsregio Midden- en West-Brabant.
5 uur geledenBREDA (ANP) - In de nacht van zaterdag op zondag heeft een grote brand gewoed in een monumentaal landhuis aan de Burgstsedreef in de wijk Haagse Beemden in Breda, meldt de Veiligheidsregio Midden- en West-Brabant. De brand is inmiddels onder controle. Volgens een woordvoerder van de brandweer is het nog steeds niet duidelijk of er mensen aanwezig waren in het pand op landgoed Burgst.
9 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - In Limburg zijn hagelstenen zo groot als knikkers naar beneden gekomen, zegt Buienradar. Het KNMI waarschuwde eerder al voor onweer en mogelijk wateroverlast in het zuiden van de provincie.
18 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De overheid moet mede-aandeelhouder worden van 'strategisch relevante' defensiebedrijven, bepleit Frans Timmermans zaterdagavond in de talkshow Dit is Tijs. "Die bedrijven hebben maar één klant, en dat is de belastingbetaler", aldus de leider van de grootste oppositiepartij GroenLinks-PvdA. Daarom vindt hij dat de overheid er ook wat over te zeggen moet hebben.
19 uur geledenWEERT (ANP) - Een 42-jarige Poolse man is zaterdag overleden tijdens het zwemmen in een meer bij het Limburgse Weert. Het gaat volgens de politie om een noodlottig ongeval.
19 uur geleden