Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Twee weekenden werkzaamheden aan de Haringvlietbrug

Twee weekenden werkzaamheden aan de Haringvlietbrug

THOLEN - Twee weekenden lang zullen er wegwerkzaamheden plaatsvinden aan de Haringvlietbrug. In het weekend van vrijdag 15 juli voert Rijkswaterstaat voorbereidende werkzaamheden uit. Op zaterdag 16 en zondag 17 juli is over maar één rijstrook richting Bergen op Zoom open. In het weekend van 26 augustus wordt de brug volledig afgesloten in beide richtingen. 

Vrijdagavond 15 juli/zaterdagochtend 16 juli:

De rijbaan richting Bergen op Zoom is volledig afgesloten van 22.00 tot 05.00 uur.  Richting Rotterdam is er één rijstrook beschikbaar van 22.00 tot 06.00 uur. 

Zaterdag 16 juli/zondagochtend 17 juli:

Richting Bergen op Zoom is overdag één rijstrook beschikbaar van 05.00 tot 22.00 uur. ’S avonds is de volledige rijbaan richting Bergen op Zoom dicht van 22.00 uur tot 07.00 uur. Richting Rotterdam is één rijstrook beschikbaar van 22.00 tot 08.00 uur.           

 Zondag 17 juli/maandag 18 juli:

Richting Bergen op Zoom is overdag één rijstrook beschikbaar van 07.00 tot 22.00 uur. ’S avonds is de volledige rijbaan richting Bergen op Zoom afgesloten van 22.00 uur tot 05.00 uur. Richting Rotterdam is één rijstrook beschikbaar van 22.00 tot 05.00 uur. De nachtafsluitingen zijn afgestemd op werkzaamheden in de omgeving.

Vrijdag 26 augustus/maandag 29 augustus: 

Vanaf 26 augustus 22.00 uur tot 29 augustus 05.00 uur is de Haringvlietbrug volledig afgesloten om de betonnen barriers door stalen barriers te vervangen en het rijdek te asfalteren. In dit weekend is de Kiltunnel in beide richtingen tolvrij. Verkeer vanuit Rotterdam richting Bergen op Zoom wordt omgeleid via A15, A16, A17 of A59. Verkeer vanuit Rotterdam richting Zierikzee wordt omgeleid via de A15, N57. Verkeer vanuit Bergen op Zoom-Rotterdam wordt omgeleid via de A59/A17, A16, A15. Verkeer vanuit Zierikzee-Rotterdam wordt omgeleid via de N57, A15.

Waarom deze wegwerkzaamheden?

In augustus 2021 is de maximumsnelheid op de Haringvlietbrug verlaagd naar 50 kilometer per uur. Dit is ingesteld omdat klemmen waarmee het wegdek vastzit aan de klep lostrillen door het verkeer. Verlaging van de snelheid zorgt er voor dat de brug minder belast wordt en kan de brug naar verwachting veilig gebruikt worden tot aan de geplande werkzaamheden aan de geplande werkzaamheden aan de klep in 2023. Om weggebruikers te attenderen op deze lagere maximum snelheid is de weginrichting op de brug aangepast en zijn de rijstroken versmald door middel van betonnen barriers.

De betonnen barriers zijn destijds op de randen van de brug geplaatst om in de middenberm ruimte te maken voor handhaving door de politie. Handhaving gebeurt inmiddels met camera’s waardoor er meer ruimte is vrijgekomen in de middenberm. Door het gewicht van de barriers en de positie op de rand van de brug wordt de constructie van de brug te zwaar belast. Dit volgt uit recente berekeningen. Om de brug de komende jaren veilig te kunnen blijven gebruiken vervangt Rijkswaterstaat  daarom de betonnen barriers door lichtere stalen barriers en verschuift deze meer naar het midden van de brug. Aan de breedte van de rijstroken verandert niets. 

Advies aan weggebruikers die van 15 tot 17 juli over de Haringvlietbrug willen reizen is om goed voorbereid op reis te gaan en voor vertrek de actuele reisinformatie te checken.

Hinder scheepvaart 

In het weekend van 15 tot 17 juli is er geen hinder voor de scheepvaart en wordt de normale dienstregeling gevolgd. In het tweede weekend eind augustus is de brug gestremd voor de hoge scheepvaart.

In het weekend van vrijdag 15 juli 22.00 uur tot en met maandag 18 juli 05.00 uur voert Rijkswaterstaat voorbereidende werkzaamheden uit om de weginrichting op de Haringvlietbrug aan te passen.

Bekijk de afsluitingen per rijrichting op: https://t.co/6fX9XLuoTd pic.twitter.com/L2S0QGQHE9

— Gemeente Tholen (@Gemeente_Tholen) July 12, 2022

Meer uit Tholen

Nico (75) woont al zijn hele leven in een van de oudste boerderijen van Zeeland

SINT-ANNALAND - Wie bij de Kleine Muiterij langs de rand van Sint-Annaland stopt, waant zich even in een andere tijd. De kopgevel met het bouwjaar 1646 in rode steentjes gemetseld is voor menig Stallander een bekend gezicht. Maar welke verhalen er achter die bakstenen schuilgaan, blijven voor velen onbekend. Hier woont vrijgezel Nico Kodde (75), de derde en waarschijnlijk laatste generatie van zijn familie die nog boert op één van de oudste boerderijen van Zeeland.

5 uur geleden
Euterpe brengt jaarlijks kerstconcert in samenwerking met Polyhymnia

SINT-MAARTENSDIJK - Muziekvereniging Euterpe verzorgt op zaterdag 20 december haar jaarlijkse kerstconcert in Haestinge in Sint-Maartensdijk. Dit jaar gebeurt dat in samenwerking met gospelkoor Polyhymnia.

11 uur geleden
Hier moet je vrijdag staan om niks te missen van de verlichte trekkertocht

SINT PHILIPSLAND/THOLEN - Vrijdagavond rijdt de landbouw lichtjestour door de gemeente Tholen. PJZ Tholen Sint-Philipsland heeft opnieuw een route uitgezet. De stoet bestaat uit zo'n zestig verlichte trekkers. Bekijk hieronder de volledige route zodat je precies weet waar je moet zijn.

1 dag geleden
Herdertjestocht met zes scènes uit het kerstverhaal door Tholen [FOTOALBUM]

THOLEN - Woensdagavond 17 december vond de jaarlijkse kerstlichtjestocht plaats in Tholen. De gezamenlijke kerken hadden samen met CNS De Regenboog een route uitgezet. Bekijk onderaan dit artikel foto's van de herdertjestocht gemaakt door Rien Burgers. 

1 dag geleden
Tholen knalt het jaar weer op traditionele wijze uit met carbidschieten

THOLEN - Carbid Stichting Tholen is weer klaar voor een nieuwe editie. Carbidschieten is vooral een traditie die in het oosten van het land zijn oorsprong heeft. Toch is het ook al geruime tijd een evenement dat op Tholen wordt georganiseerd.

2 dagen geleden
Deurloo stelt vragen over onderhoud en nieuwe afsluitingen Thoolse brug

THOLEN - Arjan Deurloo heeft vragen gesteld over de nieuwe onderhoudswerkzaamheden aan de Thoolse brug. Voor inwoners komen de nieuwe afsluitingen hard aan, want wanneer houdt het op? Ook in de gemeenteraad is dit niet onopgemerkt gebleven.

2 dagen geleden
Gesprekken Nieuwland en WHS lopen op niets uit, trainer vertrekt aan einde seizoen

SINT-ANNALAND - Aan het einde van dit seizoen neemt Wim Nieuwland afscheid als hoofdtrainer van voetbalvereniging WHS uit Sint-Annaland. Beide partijen hebben gekeken of ze nog een seizoen met elkaar door konden gaan, maar die gesprekken hebben niet tot een akkoord geleid.

2 dagen geleden