Twee verdachten opgepakt voor overval waardetransport Amsterdam
AMSTERDAM (ANP) - In Frankrijk en België heeft de politie een man en een vrouw aangehouden die verdacht worden van betrokkenheid bij de zeer gewelddadige overval op een waardetransport in Amsterdam-Noord op 19 mei. De aanhoudingen zijn maandag en dinsdag verricht, meldt het Openbaar Ministerie. Dinsdag zijn de woningen van de verdachten doorzocht, evenals een winkelpand in Parijs.
De 20-jarige vrouwelijke verdachte komt uit het Belgische Ganshoren. De tweede verdachte is een 44-jarige man uit Parijs. De vrouw werd in haar woning aangehouden en de Fransman was onderweg toen hij werd opgepakt. Tijdens de doorzoekingen zijn onder meer auto’s en gegevensdragers in beslag genomen.
De overval werd op klaarlichte dag gepleegd bij Schöne Edelmetaal aan de Meeuwenlaan. De overvallers dreigden met automatische vuurwapens en een mes en schoten buiten het pand in de lucht. Medewerkers van het bedrijf boeiden zij met tiewraps. De politie kwam massaal op het incident af en zette de achtervolging in, toen de overvallers er in meerdere snelle auto's vandoor gingen. De vlucht eindigde in een weiland bij Broek in Waterland. Daar is een 47-jarige Franse verdachte door de politie doodgeschoten.
Zes mannen tussen de 24 en 44 jaar oud uit onder meer Frankrijk en België zaten al vast. Tijdens het onderzoek dat daarop volgde, werkte de Nederlandse politie samen met de politie in België en Frankrijk, met ondersteuning van Eurojust.
Nederland gaat de Belgische en Franse autoriteiten vragen om de overlevering van de twee nieuwe verdachten, zodat het strafrechtelijk onderzoek en de vervolging verder in Nederland kan plaatsvinden.
De eerder aangehouden verdachten staan op 15 november voor de rechtbank in Amsterdam tijdens een tweede voorbereidende zitting.
Meer uit Binnenland
NIJMEGEN (ANP) - Burgemeester Hubert Bruls heeft excuses aangeboden voor de rol van het Nijmeegse gemeentebestuur in het koloniale slavernijsysteem. Dat deed de burgemeester op een besloten bijeenkomst met betrokkenen op de Radboud Universiteit. De excuses zijn een reactie op de uitkomsten van een onderzoek van de Nijmeegse universiteit uit 2025 naar het slavernijverleden van de stad, en daaropvolgende gesprekken.
4 uur geledenTEHERAN (ANP) - De Iraanse regering ontbiedt de Nederlandse ambassadeur in dat land vanwege een voorval met een ambassademedewerker eerder deze week. Dat meldt het Iraanse staatspersbureau IRNA. Ambassadeur Emiel de Bont moet uitleg komen geven op het ministerie van Buitenlandse Zaken over de onder de Iraanse wet verboden inhoud van de bagage van zijn stafmedewerker, waaronder een Starlink-terminal.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - Tientallen extreemrechtse demonstranten van Defend Netherlands zijn in Utrecht aangekomen in de buurt van politiek centrum ACU. Daar houden ze een herdenking voor de Franse uiterst-rechtse activist Quentin Deranque. Er wordt met vuurwerk gegooid en de sfeer is grimmig.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - In de binnenstad van Utrecht heeft zich aan het begin van de avond een groep van 150 tot 200 mensen verzameld die tegen het extreemrechtse Defend Netherlands demonstreren. De groep roept leuzen als "nooit meer fascisme". De politie is in de buurt aanwezig.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - Kinderen spelen gemiddeld weer iets vaker buiten dan twee jaar geleden. Dat concluderen Jantje Beton en branchevereniging Spelen & Bewegen na onderzoek. Gemiddeld speelt een kind nu 7,6 uur per week buiten, tegenover 7,2 uur in 2024. In 2022 was het nog 9,9 uur per week.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft een celstraf van zestien maanden, waarvan acht voorwaardelijk, geëist tegen de 33-jarige Stefan V. voor het vernielen van 32 graven en urnen op begraafplaats Westduin in Den Haag. Dat gebeurde in februari en maart vorig jaar. V. ontkende donderdag in de rechtbank in Den Haag dat hij achter de vernielingen zit.
10 uur geledenALMELO (ANP) - Een 43-jarige man is donderdag veroordeeld tot een gevangenisstraf van achttien jaar en tien maanden. In augustus 2024 had hij zijn ex ontvoerd en verkracht. Ook probeerde hij haar te vermoorden door haar te wurgen, nadat zij een einde had gemaakt aan hun relatie. Van de rechtbank in Almelo moet hij haar ook een schadevergoeding van ruim 30.000 euro betalen.
11 uur geleden