Twee verdachten opgepakt voor overval waardetransport Amsterdam
AMSTERDAM (ANP) - In Frankrijk en België heeft de politie een man en een vrouw aangehouden die verdacht worden van betrokkenheid bij de zeer gewelddadige overval op een waardetransport in Amsterdam-Noord op 19 mei. De aanhoudingen zijn maandag en dinsdag verricht, meldt het Openbaar Ministerie. Dinsdag zijn de woningen van de verdachten doorzocht, evenals een winkelpand in Parijs.
De 20-jarige vrouwelijke verdachte komt uit het Belgische Ganshoren. De tweede verdachte is een 44-jarige man uit Parijs. De vrouw werd in haar woning aangehouden en de Fransman was onderweg toen hij werd opgepakt. Tijdens de doorzoekingen zijn onder meer auto’s en gegevensdragers in beslag genomen.
De overval werd op klaarlichte dag gepleegd bij Schöne Edelmetaal aan de Meeuwenlaan. De overvallers dreigden met automatische vuurwapens en een mes en schoten buiten het pand in de lucht. Medewerkers van het bedrijf boeiden zij met tiewraps. De politie kwam massaal op het incident af en zette de achtervolging in, toen de overvallers er in meerdere snelle auto's vandoor gingen. De vlucht eindigde in een weiland bij Broek in Waterland. Daar is een 47-jarige Franse verdachte door de politie doodgeschoten.
Zes mannen tussen de 24 en 44 jaar oud uit onder meer Frankrijk en België zaten al vast. Tijdens het onderzoek dat daarop volgde, werkte de Nederlandse politie samen met de politie in België en Frankrijk, met ondersteuning van Eurojust.
Nederland gaat de Belgische en Franse autoriteiten vragen om de overlevering van de twee nieuwe verdachten, zodat het strafrechtelijk onderzoek en de vervolging verder in Nederland kan plaatsvinden.
De eerder aangehouden verdachten staan op 15 november voor de rechtbank in Amsterdam tijdens een tweede voorbereidende zitting.
Meer uit Binnenland
ZEIST (ANP) - Het herstel van de Nederlandse zoetwaternatuur hapert. Milieubeleid wierp jarenlang zijn vruchten af, maar op meerdere terreinen is de stijgende lijn gestopt of gaat het zelfs weer de verkeerde kant op. "Het biodiversiteitsherstel in beken en rivieren is omgeslagen in achteruitgang", waarschuwen het Wereld Natuur Fonds (WWF-NL), SoortenNL en Sovon in een dinsdag verschenen editie van het Living Planet Report.
3 uur geledenCADIER EN KEER (ANP) - Bij een opvanglocatie voor minderjarige asielzoekers in het Limburgse Cadier en Keer is maandagavond brand uitgebroken. De politie doet onderzoek naar mogelijke brandstichting en heeft een verdachte aangehouden.
3 uur geledenARNHEM (ANP) - Bij de Gelredome in Arnhem wordt opnieuw geprotesteerd tegen de komst van Ye naar Nederland. De Amerikaanse rapper geeft maandagavond een concert in het stadion, zijn tweede in Nederland sinds 2013. Het protest is met een handvol demonstranten een stuk kleinschaliger dan dat van zaterdag. Toen waren er enkele tientallen betogers.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Overheid en politiek houden zich te afzijdig als het gaat om discriminatie en racisme. Dat zei Joyce Sylvester, voorzitter van de Staatscommissie tegen Discriminatie en Racisme, maandag bij de presentatie van haar eindrapport. "Wie de macht heeft om grenzen te stellen, en zwijgt wanneer mensen worden gediscrimineerd om wie zij zijn, houdt de status quo in stand."
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Aanbevelingen om discriminatie en racisme tegen te gaan zijn onvoldoende opgevolgd door de overheid. Dat stelt de Staatscommissie tegen Discriminatie en Racisme in haar eindrapport. Daarom is er volgens de commissie nog steeds sprake van wijdverbreide discriminatie bij de overheid. De commissie komt met tien aanbevelingen die "vragen om politieke moed, leiderschap, bestuurlijke en ambtelijke inzet en maatschappelijke betrokkenheid".
13 uur geledenRODEN (ANP) - Er is nog steeds geen structurele opvangplek gevonden voor asielzoekers die niet in het overvolle aanmeldcentrum bij Ter Apel kunnen slapen. Tot en met donderdagochtend hoeven zij niet buiten op het gras bij het azc te slapen, maar kunnen ze terecht in een sporthal van Sportcentrum De Hullen in het Drentse Roden.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een nieuwe groep wil dat vrouwen een schadevergoeding krijgen van het laboratorium Clinical Diagnostics. Hackers hadden daar vorig jaar ingebroken, waarna ze de medische gegevens buitmaakten van honderdduizenden vrouwen die hadden meegedaan aan het bevolkingsonderzoek naar baarmoederhalskanker. Daarom start het Women's Rights Collective een massaclaim, waarvoor vrouwen zich nu kunnen aanmelden.
15 uur geleden