Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Twee verdachten Mallorcazaak komen onder voorwaarden vrij

Twee verdachten Mallorcazaak komen onder voorwaarden vrij

LELYSTAD (ANP) - De rechtbank in Lelystad heeft woensdag bepaald dat twee verdachten in de zogeheten Mallorcazaak hun proces in vrijheid mogen afwachten. Het tweetal, Daan van S. (18) en Kaan B. (19), komt onder voorwaarden op vrije voeten. Het Openbaar Ministerie, dat zich niet tegen de schorsing van het voorarrest heeft verzet, verdenkt hen niet van betrokkenheid bij de gewelddadige dood van Carlo Heuvelman. Dat feit vormt het zwaartepunt van de zaak.

De advocaten van de drie andere verdachten hadden eveneens om opheffing dan wel schorsing van het voorarrest gevraagd, maar de rechtbank heeft deze verzoeken afgewezen. Justitie beschuldigt Sanil B. (19), Mees T. (18) en Hein B. (18) ervan betrokken te zijn bij de fatale mishandeling van de 27-jarige Heuvelman. Daarnaast verdenkt het OM het trio van een poging doodslag door een vriend van Heuvelman te schoppen en te slaan toen het slachtoffer al op de grond lag. Beelden daarvan stonden op GeenStijl.

Het OM verdenkt Daan van S. en Kaan B. onder meer van een poging doodslag bij het eerste incident bij een café aan de boulevard van de Spaanse badplaats El Arenal, voorafgaande aan de fatale mishandeling van Carlo Heuvelman. Bij café De Zaak zouden zij met drie andere Hilversumse jongeren om 01.45 uur een ander slachtoffer hebben geslagen en geschopt, terwijl het slachtoffer al op de grond lag. Een ander slachtoffer liep bij dit incident een gebroken neus op.

Geen alcohol of drugs

Van S. en Kaan B. komen donderdag aan het begin van de middag vrij. Zij mogen geen contact opnemen met bij de zaak betrokken slachtoffers, noch met hun medeverdachten. Ook bepaalde de rechtbank dat zij geen alcohol of drugs mogen gebruiken. Dit wordt door urinecontroles in de gaten gehouden. Het tweetal moet ook gehoor geven aan iedere oproep van politie of justitie.

Volgens de rechtbank zijn de verdenkingen tegen de andere drie stevig genoeg om hen in de cel te houden. Zij ontkennen dat zij betrokken zijn geweest bij het dodelijke geweld tegen Heuvelman, maar volgens de rechtbank zijn er genoeg aanwijzingen voor het tegendeel. Deze komen onder meer voort uit getuigenverklaringen. In het geval van Sanil B. is er ook nog DNA-bewijs: er zijn DNA-sporen van Heuvelman gevonden op een schoen van B.

Psychologische rapportage

De rechtbank wil een psychologische rapportage over Hein B. en Sanil B. Verdachte Mees T. sprak reeds met een psycholoog.

De volgende zitting is op 21 januari. Dat wordt een zogeheten regiezitting, waar wordt gesproken over onderzoekswensen van de verdediging. Op de regiezitting worden ook de verdachten verwacht die eerder zijn vrijgelaten.

De rechtbank streeft ernaar de Mallorcazaak nog voor de zomer van 2022 inhoudelijk te behandelen.

Meer uit Binnenland

Verkeer op A4 afgeremd tijdens vervoer NAVO-delegaties

DEN HAAG (ANP) - Weggebruikers op de A4 moeten er vanaf maandagmiddag rekening mee houden dat ze tijdelijk langzamer moeten rijden als delegaties van de NAVO-top naar Den Haag worden vervoerd. Dat meldt Rijkswaterstaat.

1 uur geleden
Militairen die vastzaten in Irak zijn onderweg naar Nederland

DEN HAAG (ANP) - Zeventig militairen die vastzaten in Irak door de oorlog tussen buurland Iran en Israël, zijn onderweg naar Nederland. Dat laat het ministerie van Defensie weten. Ze zijn inmiddels in Jordanië en vliegen later maandag verder naar Nederland.

2 uur geleden
Ochtendspits verloopt ondanks NAVO-maatregelen rustig

DEN HAAG (ANP) - De ochtendspits verloopt maandagochtend een stuk rustiger dan gebruikelijk, ondanks de diverse verkeersmaatregelen voor de NAVO-top. Op het drukste moment stond er volgens de ANWB 223 kilometer file, maandag een week geleden was dat 400.

3 uur geleden
Vanaf volgende week boetes bij inrijden uitstootvrije zones

DEN HAAG (ANP) - In diverse gemeenten worden volgende week boetes uitgedeeld als bestelauto's en vrachtwagens een uitstootvrije zone binnenrijden als ze daar niet mogen komen. De waarschuwingsperiode eindigt dan, meldt het programma Op weg naar ZES (Zero Emissie Stadslogistiek). Dat is een initiatief van onder meer het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat.

4 uur geleden
Verkeer rijdt nog goed door ondanks NAVO-afsluitingen

DEN HAAG (ANP) - Het verkeer rijdt maandagochtend vooralsnog goed door, ondanks de diverse wegafsluitingen door de NAVO-top. Dat ziet de ANWB Verkeersinformatie. Rond 07.40 uur stond er op de A- en N-wegen zo'n 180 kilometer file.

5 uur geleden
ABN AMRO voorziet groot banenverlies door krimp veestapel

AMSTERDAM (ANP) - De veestapel krimpt naar verwachting tussen de 15 en 18 procent richting het einde van het decennium, meldt ABN AMRO in een onderzoeksrapport. Daardoor kunnen duizenden banen verloren gaan. De krimp is volgens de bank het gevolg van de beëindigings- en afromingsregelingen van de overheid, die door de stikstofcrisis genoodzaakt is hard in te grijpen in de veeteelt.

7 uur geleden
Brekelmans: bezig met weghalen Nederlandse militairen uit Irak

DEN HAAG (ANP) - Er wordt momenteel gewerkt aan het weghalen van een deel van de Nederlandse militairen uit Irak. Dat zei demissionair defensieminister Ruben Brekelmans aan tafel bij Café Kockelmann op NPO 1. De minister zei dat hij mogelijk op zeer korte termijn al meer kan melden, als de militairen veilig zijn geland.

15 uur geleden