
Twee roeiers uit 'gouden' EK-ploeg besmet met coronavirus
AMSTERDAM (ANP) - Twee roeiers uit de 'gouden' Nederlandse EK-selectie hebben zondag na hun finalerace in Poznan in Polen positief getest op het coronavirus. Om wie het gaat, heeft de Nederlandse roeibond niet bekendgemaakt.
Een van de roeiers kreeg na de race lichte klachten, de kamergenoot had nergens last van. Beiden zijn meteen getest, waaruit bleek dat de testresultaten van beiden positief waren. Ze zijn direct geïsoleerd na de positieve test en zijn maandag gezamenlijk in de auto terug naar huis gereden. In Nederland blijven ze voorlopig in quarantaine.
De technische staf, onder leiding van de bondsarts en technisch directeur Hessel Evertse, heeft direct na de positieve test alle atleten geïnformeerd, gescreend en in risicogroepen ingedeeld. Ook heeft er een bron- en contactonderzoek plaatsgevonden voor de beide atleten. Nederland was met zestig roeiers actief in Polen, plus twintig begeleiders. Ze zijn allen in kleine groepjes met auto's en busjes teruggekeerd naar eigen land.
Negatief getest
De andere betrokken roeiers en de coach van de ploeg zijn allen negatief getest en blijven tien dagen in quarantaine, zoals de protocollen voorschrijven. Dit geldt ook voor iedereen die langer dan vijftien minuten in nauw contact en binnen anderhalve meter van beide positief geteste atleten is geweest.
De trainingen van het nationale roeiteam in Nederland worden pas hervat zodra de bondsarts heeft beoordeeld dat alle risico’s zoveel mogelijk zijn beperkt.
Bij de EK in Poznan veroverde Nederland zeven gouden medailles.
Meer uit Sport
MÖNCHENGLADBACH (ANP) - Raoul Ehren (52) heeft zijn eerste grote titel met Nederland veroverd. De hockeysters werden zondag onder zijn leiding Europees kampioen in Mönchengladbach. Nadat Nederland het gastland Duitsland eerder in de groepsfase al met 5-1 had verslagen, was Oranje in de finale opnieuw de betere ploeg. Nederland won de eindstrijd met 2-1.
1 uur geledenMÖNCHENGLADBACH (ANP) - Pien Sanders (27) noemt de gewonnen EK-finale tegen Duitsland "een zwaarbevochten zege". "Het was misschien niet de mooiste wedstrijd van ons", zei de verdedigster van Oranje na afloop van de 2-1-overwinning tegen de NOS. "We hebben wel strijd geleverd. En we hebben de finale wel gewoon gewonnen."
1 uur geledenMÖNCHENGLADBACH (ANP) - De Nederlandse hockeysters zijn in Mönchengladbach voor de vijfde keer op rij Europees kampioen geworden. Het elftal van bondscoach Raoul Ehren versloeg Duitsland in de finale met 2-1.
1 uur geledenSPIELBERG (ANP) - De Spaanse motorcoureur Marc Márquez heeft de Grote Prijs van Oostenrijk in de MotoGP gewonnen. Márquez won zaterdag ook al de sprintrace op het circuit van Spielberg. De Italiaan Marco Bezzecchi begon op poleposition en eindigde bij de GP op de Red Bull Ring als derde achter de Spanjaard Fermín Aldeguer.
4 uur geledenAIGLE (ANP) - De Zwitserse wielrenster Elise Chabbey heeft de Ronde van Romandië gewonnen. Ze liet haar leidende positie in de derde en laatste etappe niet echt meer in gevaar komen.
5 uur geledenCINCINNATI (ANP) - Carlos Alcaraz heeft zaterdag de finale op het masterstoernooi van Cincinnati bereikt. De Spaanse tennisser versloeg de Duitser Alexander Zverev in twee sets (6-4 6-3).
16 uur geledenMARSTRAND (ANP) - Zeiler Duko Bos heeft bij de EK in het Zweedse Marstrand zilver veroverd in de ILCA 7-klasse. Hij eindigde eigenlijk als derde achter de Britse winnaar Michael Beckett en George Gautrey. Die laatstgenoemde Nieuw-Zeelander kwam niet in aanmerking voor een medaille op de EK.
21 uur geleden