Twee Kattendijkenaren opgepakt voor opruiing
KATTENDIJKE - Na de aanhouding van vier jongeren in Goes zijn maandagavond ook twee inwoners van Kattendijke gearresteerd voor het oproepen tot rellen. In de woning zijn wapens gevonden, die de politie nader onderzoekt.
Tijdens het onderzoek na het oppakken van de vier Goesenaren gingen agenten maandag rond 18.00 uur naar een woning in Kattendijke om een 21-jarige bewoner aan te houden. Ook hij wordt verdacht van het aanzetten tot rellen door berichten op sociale media te publiceren.
Geweer
Toen de politie aanbelde deed een medebewoner de deur open. ‘Hij bedreigde de agenten met een jachtgeweer’, laat de politie weten. ‘Zij richtten hun pistolen op de man en sommeerden hem het wapen te laten vallen. Aanvankelijk weigerde hij mee te werken. Uiteindelijk wisten de agenten het wapen af te pakken. Het bleek te gaan om een luchtdruk jachtgeweer. Omdat het donker was, dachten de agenten dat het een echt jachtgeweer was.’ Deze 54-jarige man is gearresteerd.
Huiszoeking
Ook de 21-jarige Kattendijkenaar is aangehouden. Het tweetal zit vast en wordt dinsdag verhoord. ‘Omdat de man met een wapen had gedreigd is de woning doorzocht. Hierbij zijn nog vijf vuurwapens gevonden. Deze wapens zijn in beslag genomen en worden onderzocht op strafbaarheid.’
Burgers
Maandag zijn eerder op de dag Goesenaren van 18 jaar, 19 jaar (2x) en 21 jaar opgepakt. Ook zij zitten nog vast voor verhoor. Ze worden verdacht van het aanzetten tot rellen door berichten op sociale media te verspreiden. De politie kreeg zondagavond en maandag meldingen van alerte burgers over oproepen op sociale media, zoals Snapchat en TikTok. In deze berichten werd aangezet tot rellen in Goes.
Meer uit Beveland
GOES - Wie in zijn gezin of omgeving te maken heeft met verslaving, weet hoe ingrijpend dat kan zijn. Dat ontdekte ook Karin, die de afgelopen jaren geconfronteerd werd met verslaving binnen haar gezin. "Op een gegeven moment besefte ik dat niet alleen mijn zoon hulp nodig had, maar ikzelf ook," ze. Door contact met andere naasten voelde ze zich eindelijk gehoord en begrepen.
2 uur geledenBORSELE - De gemeente Borsele heeft besloten twee nieuwe kunstwerken aan te kopen: De man van de overkant van kunstenares Jeannette Ephraim en Droog-veer van Betsy de Jonge. In totaal wordt hiervoor 51.000 euro uitgetrokken.
4 uur geleden's GRAVENPOLDER - Op donderdag 6 november vindt in 's-Gravenpolder de jaarlijkse herdenking van de Slag om de Schelde plaats.
9 uur geledenGOES - Op woensdag 5 november wordt het nieuwe Integraal Kindcentrum (IKC) De Wingerd officieel geopend aan de Hilleweg 3 in Goes. Wethouder Stan Meulblok verricht om 11.45 uur de openingshandeling. Het kindcentrum is een samenwerking tussen basisschool De Wingerd en kinderopvangorganisatie Gloed, en biedt opvang en onderwijs aan kinderen van 0 tot 13 jaar.
1 dag geledenGOES - Heb jij het al gehoord? Op zaterdag 22 november komt Sinterklaas weer aan in Goes! De goedheiligman meert rond 13.00 uur aan in de stadshaven, waar hij op de historische kade feestelijk wordt verwelkomd door de Kinderburgemeester. Daarna trekt de Sint samen met zijn vrolijke Pieten, muziek en héél veel pepernoten door de binnenstad.
1 dag geleden"Op het moment dat alles onzeker is, geef ik mensen duidelijkheid; dat is wat ze het meest nodig hebben." Fabian Franse (46) uit Kloetinge werkt sinds 2007 als Salvagecoördinator in Zuidwest-Nederland. Wanneer de brandweer uitrukt naar een brand, begint voor bewoners of ondernemers vaak een lange nasleep. Nog vóór de verzekeraar arriveert, biedt Franse als Salvagecoördinator eerste hulp en helpt hij gedupeerden hun situatie weer op orde te krijgen.
1 dag geledenGOES - In de nacht van maandag op dinsdag is er brand uitgebroken bij muziekwinkel Bax in Goes. De brand ontstond rond 00.15 uur in een heftruck binnen het pand aan de Olympiastraat.
1 dag geleden