Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Twee jaar cel voor oud-topman Vestia om fraude

Twee jaar cel voor oud-topman Vestia om fraude

ROTTERDAM (ANP) - Erik Staal moet twee jaar de cel in omdat de oud-topman van woningcorporatie Vestia zich schuldig heeft gemaakt aan valsheid in geschrifte, verduistering, diefstal en witwassen. De rechtbank in Rotterdam vindt dat is bewezen dat hij in tien jaar tijd ruim 1,7 miljoen euro heeft verduisterd van de stichting HASA, waarvan hij oprichter en bestuurder was.

De stichting moest sociale woninghuisvesting in Zuid-Afrika bevorderen, met schenkingen en leningen van Nederlandse woningcoöperaties. Volgens de rechtbank heeft Staal het geld echter gebruikt voor zichzelf, hoewel hij al een riant inkomen genoot. Zo kocht hij er luxe spullen van en gebruikte hij het geld om de schikking die hij met Vestia had afgesproken te betalen.

Staal wordt ook veroordeeld voor winkeldiefstal. Eind 2017 wilde hij in Nieuwerkerk aan den IJssel met twee slijpschijven, een paar handschoenen, led-lampen, lichtschakelaars en een contactdoos zonder te betalen langs de kassa lopen.

Het vonnis is lager dan de 3,5 jaar cel die het Openbaar Ministerie had geëist. De rechtbank houdt er rekening mee dat Staal de stichting ruim 2,4 miljoen euro inmiddels heeft terugbetaald en dat hij ernstig ziek is.

Meer uit Binnenland

Geen asbest gevonden in omgeving van brand Oude Pekela

OUDE PEKELA (ANP) - In de omgeving van de hennepverwerker in Oude Pekela waar sinds maandagavond een grote brand woedt, is geen asbest gevonden. Dat meldt de veiligheidsregio. Er zijn wel roetdeeltjes vrijgekomen, maar rondom het pand is geen asbest aangetroffen.

5 minuten geleden
Rijksuitgaven stijgen harder dan mag, zegt Raad van State

DEN HAAG (ANP) - De pas bijgestelde rijksbegroting voldoet niet volledig aan de Europese begrotingsregels. De uitgaven nemen de komende jaren sterker toe dan is toegestaan. Dat schrijft de Raad van State in een rapport over de voorjaarsnota die het kabinet vorige maand heeft ingediend.

29 minuten geleden
Evenveel politiegeweld, vaker bij mensen met 'onbegrepen gedrag'

AMSTERDAM (ANP) - De politie gebruikte vorig jaar bij ruim 36.000 incidenten geweld, ongeveer even vaak als in het jaar ervoor. De inzet van een vuurwapen door agenten daalde ten opzichte van eerdere jaren, meldt de politie dinsdag.

2 uur geleden
Scholen in Oude Pekela blijven dicht door grote brand

OUDE PEKELA (ANP) - Een scholencomplex in Oude Pekela blijft dinsdag dicht door de grote brand die sinds maandagavond woedt bij een hennepverwerker in de Groningse plaats. Volgens de gemeente zijn er op het terrein van het complex asdeeltjes gevonden.

3 uur geleden
Weer drukte op wegen door omrijders wegens afsluiting A12

UTRECHT (ANP) - Door de wegafsluiting van de A12 tussen Veenendaal en Utrecht is het dinsdagochtend druk op de omleidingsroutes. Ook maandagochtend zorgde dat daar al voor drukte.

3 uur geleden
Paul Haenen in nieuw toneelstuk te zien als Dick Schoof

AMSTERDAM (ANP) - Schrijver en acteur Paul Haenen is deze zomer te zien in een nieuw toneelstuk over de actuele Nederlandse politiek. In het stuk Pieter komt ook! gaan de coalitiepartners van het kabinet-Schoof op heidag. Haenen vertolkt zelf de rol van premier Dick Schoof, maakte hij dinsdag aan het ANP bekend.

3 uur geleden
Organisaties willen dat meer daklozen met urgentie woning krijgen

DEN HAAG (ANP) - Dakloze mensen moeten makkelijker een urgentieverklaring voor een woning krijgen, vindt een collectief van organisaties onder de naam Dakloosheid Voorbij! Dinsdag bieden de organisaties een manifest aan bij de Tweede Kamer.

4 uur geleden