
Twee extra stembureaus op Tholen tijdens Tweede Kamerverkiezingen
THOLEN - Als we op 22 november onze stem mogen uitbrengen voor de Tweede Kamerverkiezingen, kunnen inwoners van de gemeente Tholen rekenen op extra stembureaus. Het college gaat namelijk het aantal kiesbureaus uitbreiden in Tholen en Oud-Vossemeer. Daarnaast komt er een mobiel stembureau voor mensen met mobiliteitsproblemen.
In Tholen kun je straks kiezen uit vijf stembureaus, waarvan er één nieuw zal zijn en te vinden is in de Hersteld Hervormde Kerk aan de Grindweg. In Oud-Vossemeer krijgen ze twee stembureaus, waarvan er één nieuw is in de Protestantse Gemeente De Bron aan de Hofstraat. Deze veranderingen zorgen ervoor dat stemmen sneller en makkelijker wordt voor mensen in deze kernen.
Een mobiel stembureau zal op de verkiezingsdag op verschillende locaties te vinden zijn. Dit is vooral handig voor mensen met een beperking en ouderen, zodat ze dicht bij huis kunnen stemmen. Dit stembureau zal te vinden zijn bij woonzorgcentra De Schutse in Sint-Annaland, Dalemhof in Tholen en Maartenshof in Sint-Maartensdijk.
Centraal tellenHet gemeentebestuur kiest tijdens de verkiezingen voor een centrale stemopneming. Op de dag van de verkiezingen tellen de stembureaus alleen hoeveel stemmen elke partij heeft gekregen. Het Gemeentelijk Stembureau telt dan de volgende dag alle stemmen op de kandidaten. Dit zorgt ervoor dat het minder druk is op de dag van de verkiezing zelf.
Meer uit Tholen
THOLEN - Taalhuis Tholen zoekt vrijwilligers die mensen willen helpen om anderen beter Nederlands te leren. Met één-op-één begeleiding kunnen nieuwkomers en anderen hun taalvaardigheid verbeteren, van lezen en schrijven tot spreken.
2 uur geledenTHOLEN - De winnaars van de Thoolse fotowedstrijd zijn bekendgemaakt. Met het thema 'De veelzijdigheid van Tholen' wisten tientallen deelnemers de gemeente op verschillende manieren vast te leggen. De drie populairste foto's zijn gekozen op basis van Facebookstemmen, die in totaal meer dan 1400 likes opleverden. Ook werd er een aparte prijs uitgereikt voor de mooiste belevingsfoto.
21 uur geledenPOORTVLIET - Woningcorporatie Stadlander heeft bekendgemaakt dat zes woningen aan de Hogedorpstraat (huisnummers 1 t/m 11) worden gesloopt. De woningen maken plaats voor nieuwe, duurzame eengezinswoningen. Huurders zijn donderdagavond persoonlijk geïnformeerd over het besluit.
1 dag geledenTHOLEN - Elke Kriesels uit Tholen en Sander van Bentum uit Sint-Maartensdijk hebben indruk gemaakt tijdens de Brabantse Zomerkampioenschappen. Beide sporters, uitkomend voor zwemvereniging Hieronymus uit Roosendaal, leverden knappe prestaties in het water.
1 dag geledenOUD-VOSSEMEER - De openbare basisschool Die Heenetrecht in Oud-Vossemeer sluit volgend schooljaar haar deuren. Het leerlingenaantal is dusdanig teruggelopen dat het bestuur geen toekomst meer ziet voor de school.
1 dag geledenSINT MAARTENSDIJK - Morgen op 14 juni organiseert de wandelsportvereniging Oosterscheldestappers voor de dertiende keer de Thoolse wandelmarathon. Voor wandelaars is dit een mooie kans om actief te genieten van het landschap rondom het Nationaal Park Oosterschelde.
1 dag geledenWEST-BRABANT/ZEELAND - Vrijdagavond trekt er in het zuidwesten van Nederland stevige onweersbuien over. Voor Zeeland en West-Brabant geldt code geel vanwege kans op zware windstoten, veel regen en hagel. De waarschuwing is van kracht tussen 20.00 en 23.00 uur.
2 dagen geleden