Twee doden lagen al langere tijd in woning in Nijmegen
NIJMEGEN (ANP) - De twee doden die zaterdag werden gevonden in een woning aan de Spieghelhof in Nijmegen, lagen daar waarschijnlijk al langere tijd. Dat zegt de politie. "We vermoeden dat ze daar langer dan weken lagen, dat gaat richting maanden. Hoe lang exact is nog niet te zeggen, maar wel een periode."
De politie doet sinds het begin van de middag onderzoek in en rondom het huis. Ze was daar heen gegaan na een melding van een buurtbewoner die een vreemde lucht rook. In het huis troffen agenten twee doden aan. Wie zij zijn, is nog onduidelijk. "Omdat de lichamen er al langere tijd lagen, maakt dat het complexer om onderzoek te doen en hen te identificeren." De woordvoerder verwacht dat de identificatie nog een aantal dagen zal duren.
Het is verder ook nog onduidelijk hoe de personen om het leven zijn gekomen en of er sprake is van een misdrijf.
Volgens regionale media zouden de overleden mensen een moeder en haar dochter zijn, zo zeggen buurtbewoners tegen de Gelderlander en Omroep Gelderland. Tegen de omroep zeggen omwonenden dat de moeder rond de 60 jaar en de dochter tussen de 35 en 40 jaar zou zijn.
Meer uit Binnenland
GRONINGEN (ANP) - Ziekenhuizen in de noordelijke provincies waarschuwen hun patiƫnten dat het maandagochtend heel glad kan zijn. Als ze de weg niet op willen, kunnen ze contact opnemen om een afspraak telefonisch te houden of die te laten verzetten.
5 uur geledenCREIL (ANP) - Bij een legbedrijf in het dorp Creil in Flevoland is vogelgriep vastgesteld. Om verdere verspreiding van het virus te voorkomen, worden de ongeveer 43.000 dieren op het terrein gedood door de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA).
5 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Arriva laat zijn treinen en bussen maandag volgens planning rijden. Er zijn wel een paar aanpassingen aan de dienstregeling. Zo rijden er minder spitstreinen tussen Leeuwarden en Sneek, tussen Groningen en Warffum en tussen Arnhem Centraal en Doetinchem. Ook zijn de treinen iets korter dan gebruikelijk.
5 uur geledenSTEENWIJK (ANP) - Burgemeester Erik de Groot van de Overijsselse gemeente Steenwijkerland heeft in een verklaring zijn medeleven uitgesproken met de ouders en familie van de 8-jarige jongen uit Steenwijk die zondag dood werd gevonden. "Het ergste scenario is waarheid geworden", zegt hij over het overlijden van het kind, dat sinds zaterdagavond vermist was.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam rijden de metro's, trams en bussen maandag volgens de gewone dienstregeling. Het Gemeentelijk Vervoersbedrijf (GVB) laat dat zondagavond weten. In de provincie Noord-Holland geldt tussen zondag 23.00 uur en maandag 04.00 uur code oranje voor gladheid.
6 uur geledenDEVENTER (ANP) - Vervoerder Keolis gaat er voorlopig van uit dat zijn treinen en bussen maandag gewoon kunnen rijden, ondanks code oranje vanwege de verwachte gladheid. "Het is een beetje koffiedik kijken, het kan gaan ijzelen maar het kan ook dooien. Eerst gaan we proberen te rijden, we hopen dat het te doen is. Maar als dat niet zo is en het gevaarlijk wordt, kan het zijn dat we de bussen naar binnen halen", zegt een woordvoerster.
6 uur geledenDE BILT (ANP) - Ook in Zuid-Holland kan het in de nacht van zondag op maandag glad worden door ijzel. Het KNMI heeft ook voor die provincie code oranje afgegeven, die vanaf 23.00 uur ingaat. Eerder werd die waarschuwing al afgegeven voor alle andere provincies, behalve Zeeland.
8 uur geleden