
Twee doden door ongeval op overweg in Friese Bozum
BOZUM (ANP) - Door een ongeval op een overweg aan De Singel nabij het Friese dorp Bozum (Boazum in het Fries) zijn twee inzittenden van een auto om het leven gekomen. Hun wagen kwam even na 10.00 uur in botsing met een trein, meldt de politie.
Hoe het ongeluk op de onbewaakte overgang precies heeft kunnen gebeuren, is nog onduidelijk, zei een woordvoerder. In de trein zaten drie passagiers en de machinist, er was geen conducteur aan boord. Zij zijn "met de schrik vrijgekomen" en hebben met bussen hun weg kunnen vervolgen.
Voorlopig is op een deel van het traject tussen Leeuwarden en Sneek geen treinverkeer mogelijk. Er zijn bussen ingezet. Het is onbekend hoelang het onderzoek vergt en hoe groot de schade aan het spoor is, laat ProRail weten.
De spoorbeheerder meldt dat de onbewaakte spoorwegovergang uiterlijk begin 2023 wordt omgebouwd tot een bewaakte overgang. Eind 2020 is hierover overeenstemming bereikt met de provincie en de gemeente. Volgens ProRail is de aanleg van een beveiligde overweg "complex en tijdrovend juist met het oog op de veiligheid. De overwegsystemen moeten we goed aansluiten op bestaande systemen en overwegen langs de baan en met de communicatie van de treinverkeersleiding."
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - Acteur, regisseur en toneelschrijver Piet Kamerman is op 99-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn familie bekendgemaakt. Kamerman overleed op 3 juni in Utrecht en is afgelopen vrijdag gecremeerd. Bij het grote publiek was Kamerman vooral bekend door zijn rol (2000-2006) als barman Lowietje in de hitserie Baantjer.
13 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De William Schrikker Stichting en pleegzorgorganisatie Enver zijn aansprakelijk gesteld omdat ze de biologische moeder van het Vlaardingse pleegmeisje de kans hebben ontnomen als familie verder te leven. Dat is een schending van het recht op familieleven, bevestigt advocaat Frank Hamers berichtgeving van De Telegraaf.
9 uur geledenTEL AVIV (ANP) - De Nederlander Mark van Rennes, de kapitein van een activistenschip dat naar de Gazastrook wilde varen, wordt maandag Israël uitgezet. Dat meldt de Arabisch-Israëlische mensenrechtenorganisatie Adalah. Van Rennes en twee andere vrijwilligers werden daar vastgehouden nadat ze waren opgepakt toen ze met het schip Madleen hulpgoederen wilden afleveren in Gaza.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederlanders die Israël willen verlaten vanwege de raketaanvallen, moeten dat over land doen via Egypte of Jordanië. Vanaf daar kan de reis richting Europa worden vervolgd met het vliegtuig. In Israël is het luchtruim gesloten, meldt het Nederlandse ministerie van Buitenlandse Zaken.
14 uur geledenVUGHT (ANP) - Op het buitenterrein van Nationaal Monument Kamp Vught zijn zondagmiddag de kindertransporten van juni 1943 herdacht. Onder anderen Esther en Selma Huffener, kleindochters van oud-gevangene Lotty Huffener die haar zusje verloor, hielden samen een toespraak.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De eerste deelnemers aan het Rode Lijn-protest in Den Haag hebben het Malieveld weer bereikt, ziet een ANP-verslaggever. De groep demonstranten liep zondagmiddag vanaf het Malieveld, waar eerst nog een podiumprogramma was, naar het Vredespaleis en terug. Het Malieveld is het eindpunt van het protest.
16 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Oud-directeur van het Rijksmuseum Henk van Os is zaterdagavond in zijn woonplaats Amsterdam overleden. Dat laat zijn familie weten. Van Os is 87 jaar geworden.
17 uur geleden