Twee derde kleine Britse bedrijven stuurt werknemers met verlof
LONDEN (ANP) - Twee derde van de kleine bedrijven in Groot-Brittannië hebben een of meer werknemers met verlof gestuurd omdat er niet of nauwelijks werk is vanwege de coronacrisis. Dat meldt de Britse Kamer van Koophandel. Volgens een schatting van de Office for Budget Resposibility (OBR) gaat het om 30 procent van de werknemers van kleine bedrijven.
De Britse regering heeft bedrijven gevraagd mensen met verlof te sturen in plaats van te ontslaan, om te voorkomen dat mensen hun baan verliezen. Bedrijven kunnen vervolgens hulp van de overheid aanvragen bij het betalen van de lonen. De overheid geeft mensen die met verlof zijn gestuurd 80 procent van hun gebruikelijke loon. De regeling kost het Verenigd Koninkrijk waarschijnlijk 48 miljard euro.
Ondanks de regeling is de verwachting dat de werkloosheid in het land flink op gaat lopen. Het OBR denkt dat 10 procent van de Britse beroepsbevolking zonder baan kan komen te zitten. Dat zijn ongeveer 2 miljoen mensen.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zullen beslissen welke oliebedrijven actief mogen zijn in Venezuela. Dat heeft de Amerikaanse president Donald Trump gezegd voorafgaand aan een ontmoeting met bestuurders van oliebedrijven in het Witte Huis, waar wordt gepraat over de heropbouw van de Venezolaanse olie-industrie.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De focus bij de gesprekken die de Amerikaanse president Donald Trump vrijdag heeft met topbestuurders van oliebedrijven ligt op de olie-industrie van Venezuela en het verlagen van de prijzen voor Amerikanen. Dat schreef Trump op zijn socialemediaplatform Truth Social.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - Het vrijhandelsakkoord van de Europese Unie met de zogenoemde Mercosur-landen Argentinië, Brazilië, Uruguay en Paraguay wordt op 17 januari formeel ondertekend in Paraguay. Dat meldt het Argentijnse ministerie van Buitenlandse Zaken. Over de deal is 25 jaar onderhandeld.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met stevige winst het weekend ingegaan, geholpen door flinke plussen voor de zwaargewichten ASML en Shell. Daarmee was sprake van herstel voor de hoofdindex op het Damrak na de forse verliesbeurten in de voorgaande twee handelsdagen.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Hooggerechtshof doet vrijdag geen uitspraak in een zaak over de importheffingen van president Donald Trump. Eerder was het onduidelijk of hierover nu een oordeel zou komen.
6 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM annuleert vooralsnog zaterdag geen vluchten op luchthaven Schiphol vanwege de weersomstandigheden. Dat meldt de luchtvaartmaatschappij. De afgelopen week had KLM juist nog te maken met grootschalige uitval en vertraging van vluchten door het barre winterweer.
7 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Eindhoven Airport heeft vorig jaar een recordaantal passagiers verwelkomd. De grens van 7 miljoen passagiers werd bijna doorbroken. Er vlogen 6.956.486 reizigers via de luchthaven, ruim 150.000 mensen meer dan een jaar eerder.
7 uur geleden