Twee derde kleine Britse bedrijven stuurt werknemers met verlof
LONDEN (ANP) - Twee derde van de kleine bedrijven in Groot-Brittannië hebben een of meer werknemers met verlof gestuurd omdat er niet of nauwelijks werk is vanwege de coronacrisis. Dat meldt de Britse Kamer van Koophandel. Volgens een schatting van de Office for Budget Resposibility (OBR) gaat het om 30 procent van de werknemers van kleine bedrijven.
De Britse regering heeft bedrijven gevraagd mensen met verlof te sturen in plaats van te ontslaan, om te voorkomen dat mensen hun baan verliezen. Bedrijven kunnen vervolgens hulp van de overheid aanvragen bij het betalen van de lonen. De overheid geeft mensen die met verlof zijn gestuurd 80 procent van hun gebruikelijke loon. De regeling kost het Verenigd Koninkrijk waarschijnlijk 48 miljard euro.
Ondanks de regeling is de verwachting dat de werkloosheid in het land flink op gaat lopen. Het OBR denkt dat 10 procent van de Britse beroepsbevolking zonder baan kan komen te zitten. Dat zijn ongeveer 2 miljoen mensen.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen gingen dinsdag scherp omlaag, vooral door de angst dat AI-ontwikkelingen de positie van gevestigde softwarebedrijven zullen ondermijnen. Die vrees werd eerder op de dag aangewakkerd op de Europese beurzen door een nieuwe tool van het Amerikaanse AI-bedrijf Anthropic dat is ontworpen om juridisch werk te automatiseren. Het hulpmiddel zorgde voor nog meer twijfels over wat AI gaat doen met de hele informatie- en datasector.
29 minuten geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - De topman van OpenAI, het bedrijf achter de populaire chatbot ChatGPT, overweegt farmaceutische bedrijven te ondersteunen bij het ontdekken van nieuwe medicijnen, met behulp van zijn AI-technologieën. In ruil daarvoor zou OpenAI vervolgens een deel van de opbrengsten uit die ontdekkingen kunnen ontvangen, zei Sam Altman dinsdag tijdens een AI-conferentie in San Francisco.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten gaan deze week tot elf nieuwe handelsakkoorden over zeldzame aardmetalen aankondigen, zei de Amerikaanse minister van Binnenlandse Zaken Doug Burgum.
2 uur geledenHAMBURG (ANP/DPA) - De grote Duitse rederij Hapag-Lloyd vaart na ruim twee jaar weer door de Rode Zee en het Suezkanaal. Eerder besloten veel vervoerders de belangrijke vaarroute te mijden vanwege aanvallen door Houthi-rebellen uit Jemen.
3 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - Novo Nordisk, producent van de bekende diabetes- en afslankmiddelen Ozempic en Wegovy, verwacht dat de verkopen dit jaar met 5 tot 13 procent dalen. Het Deense farmacieconcern schrijft dit toe aan groeiende concurrentie. Het bedrijf wordt ook geraakt door het Amerikaanse beleid om medicijnprijzen te verlagen.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Wolters Kluwer en RELX eindigden dinsdag flink lager in de AEX-index op de beurs in Amsterdam. De informatieleveranciers hadden op het Damrak last van de lancering van een nieuw hulpmiddel van het Amerikaanse AI-bedrijf Anthropic dat is ontworpen om juridisch werk te automatiseren. De tool heeft de zorgen vergroot over de impact die kunstmatige intelligentie op dataservices en informatiebedrijven zal hebben.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Een Belgische rechtbank heeft de Ierse luchtvaartmaatschappij Ryanair bevolen binnen drie maanden te stoppen met verschillende commerciële praktijken die als illegaal zijn bestempeld. Anders riskeert het bedrijf financiële sancties, blijkt uit een kopie van het vonnis in handen van persbureau AFP.
5 uur geleden