Twee besmette mensen onder uit Wuhan gerepatrieerde Duitsers
FRANKFURT (ANP/DPA) - Twee van de ruim 120 mensen die zaterdag naar Duitsland gerepatrieerd zijn uit de door het nieuwe coronavirus getroffen regio Wuhan in China blijken besmet te zijn. Dat heeft het stadsbestuur van Germersheim, waar de meeste gerepatrieerde passagiers op een legerbasis in quarantaine zitten, bekendgemaakt.
De geïnfecteerde personen, die de Duitse nationaliteit hebben, liggen in afzondering in het academisch ziekenhuis in Frankfurt. De geneesheer-directeur van de universiteitskliniek zei zondagmiddag dat beide patiënten het "medisch gezien goed maken".
Volgens de autoriteiten in Germersheim is er geen reden tot bezorgdheid voor het militaire en civiele personeel dat ter plaatse wordt ingezet, noch voor de vrijwilligers van het Rode Kruis en de bevolking.
Vanwege de nieuwe longziekte hadden de Duitse strijdkrachten Duitsers en hun familieleden uit de stad Wuhan teruggehaald. Het vliegtuig met meer dan 120 passagiers was zaterdagmiddag op de luchthaven van Frankfurt geland. 115 van hen werden zaterdagavond na medische onderzoeken naar een kazerne in Germersheim in de deelstaat Rijnland-Palts gebracht, waar ze de komende twee weken in quarantaine moeten blijven. Aangezien de ziekte tot twee weken na besmetting kan uitbreken, is quarantaine noodzakelijk.
Meer uit Buitenland
KASARIA (ANP/AFP/RTR) - Bij het neerstorten van een gecharterde medische vlucht in India zijn zeven mensen om het leven gekomen. Dat melden functionarissen dinsdag. Het vliegtuig stortte neer in het gebied Kasaria in de oostelijke staat Jharkhand.
5 minuten geledenLONDEN (ANP) - De Britse politie heeft de voormalige ambassadeur voor de Verenigde Staten Peter Mandelson op borgtocht vrijgelaten in afwachting van verder onderzoek.
2 uur geledenSEOUL (ANP) - De oud-president van Zuid-Korea, Yoon Suk-yeol, gaat in beroep tegen zijn veroordeling tot levenslange gevangenisstraf voor het leiden van een opstand.
2 uur geledenMOSKOU (ANP) - Een explosie bij een treinstation in de Russische hoofdstad Moskou heeft het leven gekost aan een politieagent. Twee anderen raakten gewond. Dat meldt het Russische ministerie van Binnenlandse Zaken in een verklaring op Telegram.
2 uur geledenPYONGYANG (ANP) - De zus van de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un heeft een promotie gekregen tijdens een zeldzaam partijcongres, melden staatsmedia dinsdag.
2 uur geledenRAQQA (ANP) - Vier Syrische veiligheidsfunctionarissen zijn maandag gedood in een aanval op een checkpoint ten westen van de stad Raqqa. Volgens het Syrische staatspersbureau zitten strijders van Islamitische Staat (IS) achter de aanval, al heeft de terreurbeweging de aanval nog niet opgeëist.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump ontkent dat er onenigheid bestaat tussen hem en zijn generaal Daniel Caine over aanvallen op Iran. Amerikaanse media schreven dat Caine had gewaarschuwd dat zo'n aanval risico's met zich meebrengt.
7 uur geleden