Twee besmette mensen onder uit Wuhan gerepatrieerde Duitsers
FRANKFURT (ANP/DPA) - Twee van de ruim 120 mensen die zaterdag naar Duitsland gerepatrieerd zijn uit de door het nieuwe coronavirus getroffen regio Wuhan in China blijken besmet te zijn. Dat heeft het stadsbestuur van Germersheim, waar de meeste gerepatrieerde passagiers op een legerbasis in quarantaine zitten, bekendgemaakt.
De geïnfecteerde personen, die de Duitse nationaliteit hebben, liggen in afzondering in het academisch ziekenhuis in Frankfurt. De geneesheer-directeur van de universiteitskliniek zei zondagmiddag dat beide patiënten het "medisch gezien goed maken".
Volgens de autoriteiten in Germersheim is er geen reden tot bezorgdheid voor het militaire en civiele personeel dat ter plaatse wordt ingezet, noch voor de vrijwilligers van het Rode Kruis en de bevolking.
Vanwege de nieuwe longziekte hadden de Duitse strijdkrachten Duitsers en hun familieleden uit de stad Wuhan teruggehaald. Het vliegtuig met meer dan 120 passagiers was zaterdagmiddag op de luchthaven van Frankfurt geland. 115 van hen werden zaterdagavond na medische onderzoeken naar een kazerne in Germersheim in de deelstaat Rijnland-Palts gebracht, waar ze de komende twee weken in quarantaine moeten blijven. Aangezien de ziekte tot twee weken na besmetting kan uitbreken, is quarantaine noodzakelijk.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - Jeff Landry, de door president Donald Trump aangestelde Groenland-gezant, is van plan om dat arctische eiland in maart te bezoeken. Hij zei tegen Fox News dat hij denkt dat er een deal kan worden gesloten over het betwiste gebied.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA/RTR) - De militaire verkenners die in Groenland aan de slag gaan, onderzoeken onder meer of er fregatten en gevechtsvliegtuigen naartoe kunnen worden gestuurd, zegt Duitsland. Dat land maakt, samen met Nederland en een aantal andere Europese bondgenoten, deel uit van de verkenningsmissie onder Deense leiding.
1 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - Een delegatie van Amerikaanse parlementariërs is afgereisd naar Kopenhagen om te praten over de spanningen rond Groenland. Bij aankomst bij het overleg spraken enkelen van hen al hun solidariteit met Denemarken uit.
2 uur geledenCARACAS (ANP) - CIA-directeur John Ratcliffe is afgereisd naar de Venezolaanse hoofdstad Caracas voor een ontmoeting met interim-leider Delcy Rodríguez, meldt The New York Times. Volgens de krant is dat een teken dat de Amerikaanse regering verder wil met haar als machthebber na het gevangennemen van president Nicolás Maduro, en dus niet met de oppositie.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin heeft vrijdag gebeld met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu en de Iraanse president Masoud Pezeshkian, meldt Kremlinwoordvoerder Dmitri Peskov. Hij bood hierbij aan te bemiddelen in de regio. "Poetin zal zijn inspanningen voortzetten om de situatie in de regio te de-escaleren", aldus Peskov.
2 uur geledenCARACAS (ANP/RTR) - Naast de drie Nederlanders die zijn vrijgelaten uit Venezolaanse gevangenissen, heeft dat land ook andere buitenlanders laten gaan. Het gaat volgens de Tsjechische minister Petr Macinka om mensen uit Tsjechië, Ierland, Roemenië, Duitsland, Albanië en Oekraïne.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft vrijdag bevestigd dat Groenland valt onder de beschermingsgarantie van het Europees Verdrag. Dagenlang weigerde de Commissie antwoord te geven op de vraag of artikel 42.7, dat die garantie aan EU-lidstaten biedt, ook op Groenland van toepassing is, omdat het een overzees gebiedsdeel is.
3 uur geleden