Twee arrestaties na aanval bij Israëlische ambassade in Belgrado
BELGRADO (ANP/AFP) - In Servië zijn twee mensen opgepakt die mogelijk betrokken waren bij een aanval bij de Israëlische ambassade in de hoofdstad Belgrado. Zij zouden net als de aanvaller aangesloten zijn bij de radicaal-islamitische wahhabi-beweging.
De Servische minister van Binnenlandse Zaken Ivica Dačić spreekt van een "gerichte terroristische daad". De aanvaller viel met een kruisboog een politieagent aan die voor de ambassade stond. De agent schoot terug, waarna de aanvaller overleed.
Volgens Dačić wordt hij in verband gebracht met meerdere leden van de wahhabi-beweging. "Er zijn huiszoekingen geweest op meerdere plekken in Servië, tientallen mensen zijn ondervraagd", zegt hij tegen de staatsomroep RTS. Het zou vast staan dat de gearresteerden wahhabi-leden zijn, maar hun precieze rol bij de aanslag wordt nog onderzocht.
Israël heeft Servië bedankt voor het krachtige optreden na het incident. De Israëlische ambassadeur is zondag op bezoek gegaan bij de gewonde politieagent.
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP) - Israël heeft opnieuw inwoners in het zuiden van Libanon opgeroepen hun huizen te verlaten. De Israëlische krijgsmacht (IDF) dreigt met een nieuwe aanval. Zondag vaardigde de IDF ook al evacuatiebevelen uit voor elf dorpen in Zuid-Libanon.
54 minuten geledenDUBAI (ANP/AFP) - Een tanker is voor de kust van de Verenigde Arabische Emiraten geraakt door onbekende projectielen. Dat meldt de Britse scheepvaartmonitor United Kingdom Maritime Trade Operations (UKMTO) maandag.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De troepen van het Amerikaanse Centrale Commando (CENTCOM) zullen vanaf maandag steun verlenen aan Project Freedom om de vrijheid van scheepvaart voor de commerciële scheepvaart door de Straat van Hormuz te herstellen. Dat schrijft het CENTCOM op X.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - Oud-burgemeester Rudy Giuliani van New York is opgenomen in het ziekenhuis en "verkeert in kritieke, maar stabiele toestand". Dat meldt zijn woordvoerder Ted Goodman op X.
7 uur geledenTEHERAN (ANP) - Elke poging van de VS om zich te mengen in de Straat van Hormuz wordt beschouwd als een schending van het staakt-het-vuren. Dat schrijft Ebrahim Azizi, hoofd van de nationale veiligheidscommissie in het Iraanse parlement, op X.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk staat op het punt onderhandelingen te starten om zich aan te sluiten bij het leningsplan ter waarde van 90 miljard euro van de EU voor Oekraïne. Dat stelt de Britse regering zondag in een verklaring.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten beginnen maandagochtend met een operatie om schepen te begeleiden die vastzitten in de Straat van Hormuz. Dat schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op Truth Social.
10 uur geleden