Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Twee arrestaties na aanval bij Israëlische ambassade in Belgrado

Twee arrestaties na aanval bij Israëlische ambassade in Belgrado

BELGRADO (ANP/AFP) - In Servië zijn twee mensen opgepakt die mogelijk betrokken waren bij een aanval bij de Israëlische ambassade in de hoofdstad Belgrado. Zij zouden net als de aanvaller aangesloten zijn bij de radicaal-islamitische wahhabi-beweging.

De Servische minister van Binnenlandse Zaken Ivica Dačić spreekt van een "gerichte terroristische daad". De aanvaller viel met een kruisboog een politieagent aan die voor de ambassade stond. De agent schoot terug, waarna de aanvaller overleed.

Volgens Dačić wordt hij in verband gebracht met meerdere leden van de wahhabi-beweging. "Er zijn huiszoekingen geweest op meerdere plekken in Servië, tientallen mensen zijn ondervraagd", zegt hij tegen de staatsomroep RTS. Het zou vast staan dat de gearresteerden wahhabi-leden zijn, maar hun precieze rol bij de aanslag wordt nog onderzocht.

Israël heeft Servië bedankt voor het krachtige optreden na het incident. De Israëlische ambassadeur is zondag op bezoek gegaan bij de gewonde politieagent.

Meer uit Buitenland

Iran: geen gesprekken over gevechtspauze, eisen VS 'irrationeel'

TEHERAN (ANP) - Iran ontkent dat er onderhandelingen gaande zijn over een staakt-het-vuren om de oorlog in het Midden-Oosten te beëindigen. Dat deed het land terwijl de Amerikaanse president Donald Trump zich opmaakt voor een nationale televisietoespraak over het conflict.

15 minuten geleden
Trump: VS treffen Iran nog twee tot drie weken 'extreem hard'

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten zijn dicht bij het bereiken van hun doelstellingen in de oorlog tegen Iran en het land vormt "niet langer een bedreiging". Dat zei president Donald Trump woensdag in zijn eerste televisietoespraak sinds het uitbreken van het conflict eind februari.

17 minuten geleden
NAVO-chef Rutte bezoekt Trump volgende week

BRUSSEL (ANP) - NAVO-chef Mark Rutte gaat volgende week op bezoek bij de Amerikaanse president Donald Trump, meldt The Wall Street Journal op basis van ingewijden.

3 uur geleden
Astronauten begonnen aan eerste reis naar maan sinds 1972

CAPE CANAVERAL (ANP) - Vier astronauten zijn begonnen aan hun vlucht naar de maan. Het is de eerste keer sinds december 1972 dat mensen richting het hemellichaam vliegen. De draagraket voor de missie Artemis II steeg in de nacht van woensdag op donderdag op vanaf ruimtebasis Cape Canaveral in de Amerikaanse staat Florida.

3 uur geleden
VS halen Venezolaanse interim-president van sanctielijst

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben de Venezolaanse interim-president Delcy Rodríguez van de sanctielijst gehaald. Daar stond ze sinds 2018 op, nadat ze vicepresident was geworden onder president Nicolás Maduro. Nadat de Amerikanen hem in januari gevangennamen en Rodríguez de leiding over Venezuela overnam, is ze gaan samenwerken met de VS.

6 uur geleden
Republikeinen kondigen plan aan voor einde gedeeltelijke shutdown

WASHINGTON (ANP) - Republikeinen in het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden en de Senaat hebben een plan aangekondigd om de gedeeltelijke shutdown in de Verenigde Staten te beëindigen. Volgens Huisvoorzitter Mike Johnson is de partij het eens geworden over een gezamenlijke oplossing.

6 uur geleden
Iraanse president schrijft brief aan Amerikaanse bevolking

TEHERAN (ANP) - De Iraanse president Masoud Pezeshkian heeft een brief geschreven aan het Amerikaanse volk, is te lezen bij de staatsomroep Press TV. Hij stelt onder meer dat Iran nooit een bedreiging is geweest voor andere landen en dat het Iraanse volk niets tegen Amerikanen heeft.

7 uur geleden