Twee arrestaties na aanval bij Israëlische ambassade in Belgrado
BELGRADO (ANP/AFP) - In Servië zijn twee mensen opgepakt die mogelijk betrokken waren bij een aanval bij de Israëlische ambassade in de hoofdstad Belgrado. Zij zouden net als de aanvaller aangesloten zijn bij de radicaal-islamitische wahhabi-beweging.
De Servische minister van Binnenlandse Zaken Ivica Dačić spreekt van een "gerichte terroristische daad". De aanvaller viel met een kruisboog een politieagent aan die voor de ambassade stond. De agent schoot terug, waarna de aanvaller overleed.
Volgens Dačić wordt hij in verband gebracht met meerdere leden van de wahhabi-beweging. "Er zijn huiszoekingen geweest op meerdere plekken in Servië, tientallen mensen zijn ondervraagd", zegt hij tegen de staatsomroep RTS. Het zou vast staan dat de gearresteerden wahhabi-leden zijn, maar hun precieze rol bij de aanslag wordt nog onderzocht.
Israël heeft Servië bedankt voor het krachtige optreden na het incident. De Israëlische ambassadeur is zondag op bezoek gegaan bij de gewonde politieagent.
Meer uit Buitenland
BERLIJN (ANP/RTR) - Ook Duitsland stuurt militairen naar Groenland. Denemarken kondigde eerder op woensdag aan de militaire aanwezigheid op het eiland te versterken, ook met hulp van bondgenoten.
2 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - Mexico heeft bemiddeling aangeboden tussen Cuba en de Verenigde Staten. President Claudia Sheinbaum stelde dat haar regering zich wil inzetten voor het "bevorderen van de dialoog" tussen de landen.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het overleg tussen Denemarken, Groenland en de Verenigde Staten heeft het geschil over Groenland niet opgelost, meldt de Deense minister van Buitenlandse Zaken Lars Løkke Rasmussen. Hij zegt dat de "fundamentele meningsverschillen" nog steeds bestaan, maar dat ze in gesprek blijven met de Amerikanen. Er wordt nu een werkgroep "op hoog niveau" opgericht om verder te praten over de toekomst van Groenland.
3 uur geledenKYIV (ANP) - In Oekraïne wordt de noodtoestand afgekondigd voor de energiesector, zegt president Volodymyr Zelensky. Russische aanvallen hebben de afgelopen tijd geleid tot grootschalige stroomuitval in de koude winter.
3 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - Denemarken steekt 88 miljard Deense kronen (bijna 12 miljard euro) in het versterken van de defensie van Groenland, zegt minister van Defensie Troels Lund Poulsen. Volgens hem is dat nodig voor de veiligheid van het Noordpoolgebied.
5 uur geledenOSLO (ANP) - Het dodental door de protesten in Iran is opgelopen tot zeker 3428. Dat meldt mensenrechtenorganisatie Iran Human Rights, die ook spreekt over minstens 10.000 arrestaties sinds het begin van de onrust.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse gezant Steve Witkoff heeft de tweede fase aangekondigd van het bestandsakkoord voor de Gazastrook. Hij spreekt op X van een "overgang van een staakt-het-vuren naar demilitarisering, technocratisch bestuur en wederopbouw".
5 uur geleden