Twee arrestaties na aanval bij Israëlische ambassade in Belgrado
BELGRADO (ANP/AFP) - In Servië zijn twee mensen opgepakt die mogelijk betrokken waren bij een aanval bij de Israëlische ambassade in de hoofdstad Belgrado. Zij zouden net als de aanvaller aangesloten zijn bij de radicaal-islamitische wahhabi-beweging.
De Servische minister van Binnenlandse Zaken Ivica Dačić spreekt van een "gerichte terroristische daad". De aanvaller viel met een kruisboog een politieagent aan die voor de ambassade stond. De agent schoot terug, waarna de aanvaller overleed.
Volgens Dačić wordt hij in verband gebracht met meerdere leden van de wahhabi-beweging. "Er zijn huiszoekingen geweest op meerdere plekken in Servië, tientallen mensen zijn ondervraagd", zegt hij tegen de staatsomroep RTS. Het zou vast staan dat de gearresteerden wahhabi-leden zijn, maar hun precieze rol bij de aanslag wordt nog onderzocht.
Israël heeft Servië bedankt voor het krachtige optreden na het incident. De Israëlische ambassadeur is zondag op bezoek gegaan bij de gewonde politieagent.
Meer uit Buitenland
SYDNEY (ANP/RTR) - De politie in de Australische deelstaat New South Wales heeft de man aangeklaagd die samen met zijn vader het vuur opende op een joods evenement op Bondi Beach in Sydney. De vader werd bij de aanslag doodgeschoten, de zoon raakte zwaargewond. De zoon wordt beschuldigd van 59 misdrijven, waaronder een terroristische daad.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De voorgestelde balzaal in het Witte Huis zal naar schatting 400 miljoen dollar (zo'n 340 miljoen euro) kosten en volgens president Donald Trump zal de zaal ook geschikt zijn om inauguraties te huisvesten. Trump voorspelde tegelijkertijd dat het project uiteindelijk minder zal kosten.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een "totale en volledige" blokkade bevolen van alle gesanctioneerde olietankers die Venezuela binnenvaren of verlaten. Dat heeft hij op Truth Social bekendgemaakt.
4 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Het parlement van Curaçao wil militaire bijstand van Nederland die kan bijdragen aan de veiligheid van het vliegverkeer van Curaçao en heeft daarover twee moties aangenomen. Dit is gebeurd naar aanleiding van de 'bijna-botsingen' onlangs in het Curaçaose luchtruim.
4 uur geledenAMMAN (ANP) - Israël heeft zes Canadese parlementsleden die vanuit Jordanië de Westelijke Jordaanoever wilden bezoeken de toegang tot het Palestijnse gebied geweigerd. Israëlische autoriteiten gaven als reden voor de weigering dat de Canadese delegatie wordt "gesponsord door een terroristische organisatie".
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben volledige inreisverboden ingesteld voor burgers van nog eens zeven landen. Het gaat om Burkina Faso, Mali, Niger, Zuid-Soedan en Syrië, en ook Laos en Sierra Leone, waar voorheen slechts gedeeltelijke beperkingen voor golden. Ook voor personen met door de Palestijnse Autoriteit afgegeven reisdocumenten gelden volledige beperkingen, meldt het Witte Huis.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump blijft achter Witte Huis-stafchef Susie Wiles staan, na de publicatie van een artikel in het tijdschrift Vanity Fair. Daarin stelde ze dat Trump, hoewel hij niet drinkt, een "alcoholische persoonlijkheid heeft".
11 uur geleden