Twee agenten en verdachte gewond bij schietincident Dordrecht
DORDRECHT (ANP) - Bij een schietincident in Dordrecht zijn woensdagavond twee agenten gewond geraakt, evenals een verdachte. In totaal zijn drie verdachten aangehouden, meldt de politie.
De drie gewonden zijn naar het ziekenhuis gebracht. Op het moment dat ze naar het ziekenhuis werden gebracht waren zij aanspreekbaar, aldus een woordvoerster van de politie. Wat er precies gebeurd is, wordt nog onderzocht. "Het onderzoek moet uitwijzen wat is gebeurd, waarom is geschoten en door wie."
Onder meer de Toulonselaan en de Christiaan de Wetstraat zijn afgezet. Op de plaats van het incident wordt momenteel onderzoek gedaan. Rijnmond meldt dat op videobeelden te horen zou zijn dat er zeker elf keer is geschoten, andere ooggetuigen spreken van meer schoten. Ook meldt de regionale omroep dat handhavers volgens ooggetuigen op een auto-inbraak afkwamen, die snel uit de hand liep.
"Inmiddels is bekend dat bij de heftige schietpartij in onze stad eerder vanavond twee agenten gewond zijn geraakt", twitterde Wouter Kolff, de burgemeester van Dordrecht. "Vreselijk en onwerkelijk voor hun familie, naasten en ook voor de collega’s, met wie ik zeer meeleef."
Meer uit Binnenland
PARAMARIBO (ANP) - Het demissionaire kabinet maakt 10 miljoen euro vrij om het zogeheten Makandra-programma voort te zetten dat de samenwerking tussen Nederlandse en Surinaamse overheidsorganisaties moet versterken. Dat maakte demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) bekend in Suriname. Hij is daar voor het staatsbezoek van het koningspaar.
10 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft twintig jaar cel en tbs met dwangverpleging geëist tegen de 23-jarige Ayoub M. voor de dodelijke steekpartij bij de Rotterdamse Erasmusbrug op 19 september vorig jaar. Een 32-jarige Rotterdammer kwam daarbij om het leven. Een man uit Zwitserland raakte gewond. M., afkomstig uit Amersfoort, werd overmeesterd door omstanders.
14 minuten geledenZEVENBERGEN (ANP) - De inwoners van het Brabantse dorp Moerdijk blijven nog minimaal een halfjaar in onzekerheid. Het Rijk en de provincie Noord-Brabant willen pas in juni een besluit nemen over uitbreiding van het haven- en industriegebied in Moerdijk, waarvoor het dorp mogelijk moet verdwijnen. De gemeente Moerdijk maakte bijna drie weken geleden bekend maar één optie te zien: het dorp Moerdijk opgeven om hier ruimte te maken voor de energieprojecten van Powerport.
46 minuten geledenARNHEM (ANP) - Een man uit Apeldoorn is veroordeeld tot zestien jaar cel voor het ruim twintig jaar lang seksueel misbruiken en mishandelen van zijn vier dochters. De moeder moet van de rechter tien maanden de gevangenis in voor het medeplegen van de mishandelingen. Het Openbaar Ministerie omschreef het gezin tijdens de zitting als "zeer gesloten en gelovig", het hield "de schijn naar buiten op".
58 minuten geledenPARAMARIBO (ANP) - De Surinaamse president Jennifer Simons heeft koning Willem-Alexander en koningin Máxima officieel verwelkomd in Suriname. Met een ceremonie werd het koningspaar maandag ontvangen bij het presidentieel paleis in Paramaribo. De koning zei daarbij tegen de president dat hij "zo dankbaar" was om in Suriname te zijn.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een 49-jarige man is woensdag opgepakt omdat hij voor ruim acht miljoen euro zou hebben gefraudeerd met de subsidieregeling Coronabanen in de Zorg (COZO), meldt de Nederlandse Arbeidsinspectie maandag. Met die regeling kon extra zorgpersoneel worden ingehuurd tijdens de coronapandemie. Hij wordt ook verdacht van witwassen en valsheid in geschrifte.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet en de Tweede Kamer hebben maandag een uitgebreid advies ontvangen van het Nationaal Burgerberaad Klimaat, opgesteld door 175 burgers die daar in zeven weekenden aan hebben gewerkt. Volgens onderzoeksbureau CE Delft kan het voorgestelde maatregelenpakket de broeikasgasuitstoot met 4 tot 12 procent verlagen.
4 uur geleden