Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Twee aanhoudingen voor voorbereiden aanslag

Twee aanhoudingen voor voorbereiden aanslag

ZOETERMEER (ANP) - Twee mannen van 20 en 34 jaar uit Zoetermeer zijn aangehouden op verdenking van het voorbereiden van een terroristische aanslag. Ze zouden van plan zijn geweest met bomvesten en een of meer autobommen aan het eind van het jaar een aanslag te plegen. Het doelwit is niet duidelijk, meldde het Openbaar Ministerie dinsdag.

De mannen werden maandag gearresteerd door een antiterrorisme-eenheid van de Dienst Speciale Interventies (DSI). De 20-jarige heeft de Nederlandse nationaliteit, de 34-jarige is een Iraniƫr. Een van hen werd in zijn woning in Zoetermeer aangehouden, de ander op straat in Den Haag. Bij huiszoekingen zijn geen vuurwapens of explosieven gevonden. De politie trof in een verborgen ruimte boven een plafond in de woning van een van de mannen wel een werpbijl, een dolk en een mobiele telefoon met simkaarten aan.

De politie startte in oktober een onderzoek na informatie van de Algemene Inlichtingen- en Veiligheidsdienst (AIVD). Bij het onderzoek zijn politie-infiltranten ingezet. Volgens het OM waren zij "onmisbaar om zicht te krijgen op de verdachten en hun plannen voor het plegen van een aanslag".

Training volgen

De informatie van de AIVD luidde dat de verdachten een jihadistische aanslag wilden plegen met explosieven. Daarvoor wilden zij een training volgen, aldus het OM.

"Het strafrechtelijk onderzoek naar de twee mannen laat zien dat de kans op een aanslag in Nederland nog altijd onverkort aanwezig is", aldus een woordvoerder. De twee zijn dinsdag verhoord en worden donderdag voorgeleid aan de rechter-commissaris in Rotterdam. Die beslist of ze langer moeten vastzitten.

De moeder van de 20-jarige verdachte die in Zoetermeer werd aangehouden kan niet geloven wat er is gebeurd, zei ze dinsdag tegen Omroep West. "Ik wist niet dat hij hiermee bezig zou zijn. Ik kan het ook niet geloven", aldus de moeder, die zegt ontzettend geschrokken te zijn.

Meer uit Binnenland

Politie deelt foto's en naam van overleden man (49) in Schiedam

SCHIEDAM (ANP) - De politie heeft vier foto's en de naam gedeeld van de 49-jarige man uit Schiedam die donderdag 29 januari dood werd aangetroffen in zijn woning aan de Dirk van Wassenaarsstraat in de Zuid-Hollandse stad. De politie sluit een misdrijf niet uit en is op zoek naar getuigen die het slachtoffer de afgelopen twee weken hebben gezien.

5 minuten geleden
Code rood in Groningen verlengd tot 14.00 uur

DE BILT (ANP) - In Groningen geldt nog tot 14.00 uur code rood vanwege verraderlijke gladheid. Eerder werd de weerswaarschuwing al verlengd van 10.00 uur tot 12.00 uur voor de provincies Friesland, Groningen en Drenthe. In Friesland en Drenthe gaat de waarschuwing om 12.00 uur over in code geel. Groningen volgt dan om 14.00 uur.

27 minuten geleden
Jetten zoekt voor zijn kabinet ministers 'zonder al te groot ego'

DEN HAAG (ANP) - Beoogd premier Rob Jetten zoekt voor zijn minderheidskabinet ministers "zonder een al te groot ego". Zij moeten bereid zijn ook andere partijen iets te gunnen, zei de D66-leider vlak voordat hij begon als formateur. Met de onderlinge verdeling van de posten zijn D66, VVD en CDA al "vrij ver", zei Jetten.

55 minuten geleden
Treinverkeer rond Schiphol wordt om 10.00 uur weer opgestart

SCHIPHOL (ANP) - Het treinverkeer rond Schiphol wordt om 10.00 uur weer opgestart, meldt een woordvoerder van de NS. Het zal nog wel even duren voordat alle treinen ook echt weer volgens dienstregeling rijden.

1 uur geleden
Treinverkeer Noord-Nederland kan tot 12.00 uur niet opstarten

UTRECHT (ANP) - Het treinverkeer in Groningen, Friesland en Drenthe kan tot 12.00 uur niet worden opgestart vanwege het weer in de regio, meldt spoorbeheerder ProRail. Eerder was de verwachting dat er tot zeker 11.00 uur geen treinen zouden rijden.

1 uur geleden
DHL legt bezorging in het noorden stil om code rood

UTRECHT (ANP) - Pakketbezorger DHL heeft in het noorden van het land de bezorging tijdelijk volledig stilgelegd vanwege de code rood die daar geldt. Zowel de pakketbezorging als de bevoorrading van sorteercentra is uit veiligheidsoverwegingen gestaakt in Friesland, Groningen en Drenthe. In Flevoland en Overijssel, waar code oranje geldt, wordt er alleen bezorgd "als de lokale weersomstandigheden dit toelaten", meldt een woordvoerder.

1 uur geleden
Code rood geldt langer in het noorden, tot 12.00 uur

GRONINGEN (ANP) - De code rood die in de nacht van dinsdag op woensdag is afgegeven voor de noordelijke provincies, geldt nu tot 12.00 uur. Eerder was de eindtijd 10.00 uur. Er is verraderlijke gladheid door ijzel, legt het KNMI uit, waardoor er grote kans is op ongelukken. "Ga niet de weg op."

2 uur geleden