Twee aanhoudingen voor voorbereiden aanslag
ZOETERMEER (ANP) - Twee mannen van 20 en 34 jaar uit Zoetermeer zijn aangehouden op verdenking van het voorbereiden van een terroristische aanslag. Ze zouden van plan zijn geweest met bomvesten en een of meer autobommen aan het eind van het jaar een aanslag te plegen. Het doelwit is niet duidelijk, meldde het Openbaar Ministerie dinsdag.
De mannen werden maandag gearresteerd door een antiterrorisme-eenheid van de Dienst Speciale Interventies (DSI). De 20-jarige heeft de Nederlandse nationaliteit, de 34-jarige is een Iraniër. Een van hen werd in zijn woning in Zoetermeer aangehouden, de ander op straat in Den Haag. Bij huiszoekingen zijn geen vuurwapens of explosieven gevonden. De politie trof in een verborgen ruimte boven een plafond in de woning van een van de mannen wel een werpbijl, een dolk en een mobiele telefoon met simkaarten aan.
De politie startte in oktober een onderzoek na informatie van de Algemene Inlichtingen- en Veiligheidsdienst (AIVD). Bij het onderzoek zijn politie-infiltranten ingezet. Volgens het OM waren zij "onmisbaar om zicht te krijgen op de verdachten en hun plannen voor het plegen van een aanslag".
Training volgen
De informatie van de AIVD luidde dat de verdachten een jihadistische aanslag wilden plegen met explosieven. Daarvoor wilden zij een training volgen, aldus het OM.
"Het strafrechtelijk onderzoek naar de twee mannen laat zien dat de kans op een aanslag in Nederland nog altijd onverkort aanwezig is", aldus een woordvoerder. De twee zijn dinsdag verhoord en worden donderdag voorgeleid aan de rechter-commissaris in Rotterdam. Die beslist of ze langer moeten vastzitten.
De moeder van de 20-jarige verdachte die in Zoetermeer werd aangehouden kan niet geloven wat er is gebeurd, zei ze dinsdag tegen Omroep West. "Ik wist niet dat hij hiermee bezig zou zijn. Ik kan het ook niet geloven", aldus de moeder, die zegt ontzettend geschrokken te zijn.
Meer uit Binnenland
MADRID (ANP/AFP) - De veertien Spanjaarden die zich bevonden op het Nederlandse cruiseschip Hondius, dat werd getroffen door het hantavirus, zijn aangekomen in Madrid. De groep werd zondag als eerste geëvacueerd van het cruiseschip dat bij Tenerife voor anker ligt.
31 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Activisten van de actiegroep Geef Tegengas zijn zondag opnieuw aan het protesteren in de haven van Rotterdam. Ook zaterdag was er een actie van de groep in het havengebied waarbij de havenspoorlijn werd geblokkeerd.
34 minuten geledenGRANADILLA DE ABONA (ANP) - De eerste Nederlandse opvarenden van de Hondius worden van het schip naar de kant gebracht, ziet ANP ter plaatse. Eerder werden alle Spaanse opvarenden al aan wal gebracht en per bus naar het vliegveld Tenerife Zuid gebracht, meldde het Spaanse ministerie van Volksgezondheid.
1 uur geledenLEIDEN (ANP) - Een 15-jarig meisje uit Oegstgeest is zondag overleden tijdens de halve marathon in Leiden. De organisatie van hardloopevenement Leiden Marathon meldt dat de jonge deelneemster onwel werd op de hoek van de Lage Rijndijk en de Herensingel. "Het meisje is ter plekke behandeld, maar kon niet worden gered." Waardoor ze onwel werd, is onbekend.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Rotterdam bereidt zich voor op de komst van het Nederlandse cruiseschip Hondius. Nadat alle passagiers van boord zijn op Tenerife, vaart het schip door naar de haven in de Maasstad. Wanneer het precies arriveert, is nog niet bekend. Een woordvoerder van de gemeente verwacht dat dit aan het einde van de week zal zijn.
2 uur geledenLEIDEN (ANP) - Een deelnemer van hardloopevenement Leiden Marathon is zondag overleden. De politie bevestigt dat, maar heeft verder geen informatie over de doodsoorzaak en de overledene.
2 uur geledenAPELDOORN (ANP) - De politie heeft in totaal 26 mensen aangehouden bij een protest tegen noodopvang voor asielzoekers in Apeldoorn. Betogers bekogelden zaterdagavond onder meer de politie met vuurwerk, hinderden het verkeer en belaagden een voertuig, somt de politie op. Een 58-jarige man uit Apeldoorn werd opgepakt voor mishandeling van een boa van de gemeente.
2 uur geleden