Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Twee aanhoudingen op de Dam, onrustige sfeer bij fans Maccabi

Twee aanhoudingen op de Dam, onrustige sfeer bij fans Maccabi

AMSTERDAM (ANP) - Op de Dam in Amsterdam is het onrustig rond de honderden fans van de Israëlische voetbalclub Maccabi Tel Aviv die daar aanwezig zijn. Zeker twee mensen zijn aangehouden voor het verstoren van de openbare orde, zegt de politie. Ook is er vuurwerk afgestoken en ontstaan opstootjes doordat verschillende groepjes mensen pro-Palestijnse leuzen richting de Israëlische fans scanderen, ziet een ANP-verslaggever.

De politie heeft een linie rond de voetbalsupporters gevormd. Of het om Israëlische voetbalfans of pro-Palestijnse mensen gaat die zijn aangehouden, wil de politie niet zeggen. De supporters van Maccabi Tel Aviv staan ter hoogte van het Nationaal Monument op de Dam. Tegenstanders die met pro-Palestijnse symbolen naar de Dam komen, worden door de politie verzocht te vertrekken. Ook zijn meerdere mensen die provocaties uitten naar de Israëlische fans afgevoerd. Meerdere aanhangers van Maccabi Tel Aviv zijn gefouilleerd door de politie, die in groten getale aanwezig is op en rond het plein.

De Dam is een van de gebieden in de hoofdstad die zijn aangewezen als veiligheidsrisicogebied. Daardoor kan de politie iedereen in die gebieden van 13.00 tot 24.00 preventief fouilleren en controleren op het bezit van bijvoorbeeld vuurwerk. Ook het Wallengebied, het Centraal Station en het gebied rond de Johan Cruyff ArenA gelden als veiligheidsrisicogebied. Ajax speelt om 21.00 uur tegen Maccabi Tel Aviv.

In de nacht van woensdag op donderdag waren op meerdere plekken in Amsterdam spanningen, meldde de politie, mogelijk als gevolg van de wedstrijd. Er werd onder meer een Palestijnse vlag van een gevel getrokken op het Rokin. Door wie precies is nog onduidelijk. Ook moesten agenten een confrontatie voorkomen tussen een groep taxichauffeurs en een groep mensen die uit het casino kwam.

Meer uit Binnenland

Sven Kockelmann wint Sonja Barend Award voor interview met Schoof

HILVERSUM (ANP) - De Sonja Barend Award, de prijs voor het beste interview van het afgelopen tv-seizoen, is dit jaar gewonnen door Sven Kockelmann. De presentator krijgt de prijs voor zijn gesprek met vertrekkend premier Dick Schoof in een speciale uitzending van Café Kockelmann op NPO 2.

5 uur geleden
Bomen op spoor rond Haarlem, ook elders stormschade gemeld

DEN HAAG (ANP) - Door een boom op het spoor rijden er zondagavond geen treinen tussen Haarlem en Zandvoort. Ook tussen Haarlem en Amsterdam Centraal is het treinverkeer verstoord omdat er een boom op het spoor ligt: op dat traject rijden minder sprinters. De hinder houdt in beide gevallen naar verwachting tot ongeveer 23.15 uur aan, is te zien in de reisplanner van de NS.

8 uur geleden
Politie onderzoekt dood vrouw in Eindhoven, man aangehouden

EINDHOVEN (ANP) - In een appartement in Eindhoven is zondag een vrouw "onder verdachte omstandigheden" dood gevonden. De politie heeft in de buurt een man aangehouden op verdenking van betrokkenheid bij haar overlijden.

9 uur geleden
Kustwacht stelt aantal gewonden op vrachtschip bij van 5 naar 3

SCHIERMONNIKOOG (ANP) - Het aantal gewonden op het vrachtschip UHL Freedom is bijgesteld van vijf naar drie, meldt de kustwacht zondag. Twee van de drie gewonden zijn naar het ziekenhuis vervoerd. Het is niet bekend hoe het met de derde gewonde gaat.

11 uur geleden
Vrouw zwaargewond door mishandeling tijdens feest in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam is dit weekend een vrouw zwaargewond geraakt door een zware mishandeling tijdens een feest. Het incident gebeurde zaterdagochtend vroeg, meldt de politie zondag.

12 uur geleden
Vrachtschip stuurloos boven Schiermonnikoog, vijf gewonden

SCHIERMONNIKOOG (ANP) - Een vrachtschip dat onder Portugese vlag vaart, is stuurloos geraakt op de Noordzee ten noorden van Schiermonnikoog. De eerste prioriteit van de hulpdiensten is het helpen van de vijf gewonden aan boord, zegt een woordvoerder van de kustwacht. Hoe de bemanningsleden gewond zijn geraakt, is nog niet bekend.

13 uur geleden
Weeronline: Boelo is officieel eerste herfststorm van 2026

HOUTEN (ANP) - Storm Boelo, die momenteel over Nederland raast, is officieel de eerste herfststorm van dit jaar. Op Vlieland kwam het tussen 11.00 en 12.00 uur tot een gemiddelde windkracht 9. Ook in IJmuiden waait het flink en werden windstoten van 115 kilometer per uur gemeten, meldt Weeronline.

15 uur geleden