Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Twee aanhoudingen op de Dam, onrustige sfeer bij fans Maccabi

Twee aanhoudingen op de Dam, onrustige sfeer bij fans Maccabi

AMSTERDAM (ANP) - Op de Dam in Amsterdam is het onrustig rond de honderden fans van de Israëlische voetbalclub Maccabi Tel Aviv die daar aanwezig zijn. Zeker twee mensen zijn aangehouden voor het verstoren van de openbare orde, zegt de politie. Ook is er vuurwerk afgestoken en ontstaan opstootjes doordat verschillende groepjes mensen pro-Palestijnse leuzen richting de Israëlische fans scanderen, ziet een ANP-verslaggever.

De politie heeft een linie rond de voetbalsupporters gevormd. Of het om Israëlische voetbalfans of pro-Palestijnse mensen gaat die zijn aangehouden, wil de politie niet zeggen. De supporters van Maccabi Tel Aviv staan ter hoogte van het Nationaal Monument op de Dam. Tegenstanders die met pro-Palestijnse symbolen naar de Dam komen, worden door de politie verzocht te vertrekken. Ook zijn meerdere mensen die provocaties uitten naar de Israëlische fans afgevoerd. Meerdere aanhangers van Maccabi Tel Aviv zijn gefouilleerd door de politie, die in groten getale aanwezig is op en rond het plein.

De Dam is een van de gebieden in de hoofdstad die zijn aangewezen als veiligheidsrisicogebied. Daardoor kan de politie iedereen in die gebieden van 13.00 tot 24.00 preventief fouilleren en controleren op het bezit van bijvoorbeeld vuurwerk. Ook het Wallengebied, het Centraal Station en het gebied rond de Johan Cruyff ArenA gelden als veiligheidsrisicogebied. Ajax speelt om 21.00 uur tegen Maccabi Tel Aviv.

In de nacht van woensdag op donderdag waren op meerdere plekken in Amsterdam spanningen, meldde de politie, mogelijk als gevolg van de wedstrijd. Er werd onder meer een Palestijnse vlag van een gevel getrokken op het Rokin. Door wie precies is nog onduidelijk. Ook moesten agenten een confrontatie voorkomen tussen een groep taxichauffeurs en een groep mensen die uit het casino kwam.

Meer uit Binnenland

Opnieuw man (27) veroordeeld tot celstraf voor rellen Malieveld

DEN HAAG (ANP) - De rechtbank in Den Haag heeft een 27-jarige man veroordeeld tot een celstraf voor betrokkenheid bij de grootschalige rellen op het Malieveld in september vorig jaar. Volgens de rechtbank heeft de man zich schuldig gemaakt aan openlijk geweld op drie verschillende locaties in Den Haag. Ook is hij veroordeeld voor de diefstal van een AED uit een politievoertuig.

5 uur geleden
Familie IJsselmonde: straf te laag, maar geen hoger beroep

ROTTERDAM (ANP) - Nabestaanden van de 81-jarige man die op 2 januari 2025 is doodgeschoten in Rotterdam-IJsselmonde, vinden de gevangenisstraf voor schutter Sendric S. te laag. "Deze staat niet in verhouding tot het leed en verdriet dat de familie is aangedaan", zegt een woordvoerder namens de familie.

5 uur geleden
Jongeren vanaf 16 jaar krijgen hoger minimumloon in 2027

DEN HAAG (ANP) - Jongeren van 16 tot en met 20 jaar gaan in 2027 een hoger minimumloon verdienen. Minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken) verhoogt de bedragen voor die leeftijdsgroepen vanaf 1 januari. De D66-bewindsman voert hiermee het plan van het vorige kabinet uit.

5 uur geleden
Veertien jaar cel en tbs voor drie moorden Rotterdam-IJsselmonde

ROTTERDAM (ANP) - De rechtbank in Rotterdam heeft vrijdag de 25-jarige Sendric S. veroordeeld tot veertien jaar cel en tbs met dwangverpleging voor drie moorden in de Rotterdamse wijk IJsselmonde.

6 uur geleden
Mauritshuis: rechtszaak erfgenamen Bredius raakt ons in de kern

DEN HAAG (ANP) - De rechtszaak van erfgenamen van kunsthistoricus en oud-museumdirecteur Abraham Bredius tegen het Mauritshuis "raakt ons in de kern". Dat zei Martine Gosselink, de directeur van het Haagse museum, vrijdagochtend in de rechtbank. Bredius was tussen 1889 en 1909 directeur van het museum. Hij liet waardevolle kunstwerken na, waaronder 'Twee Afrikaanse mannen' en 'Saul en David' van Rembrandt. Als voorwaarde stelde hij dat de 25 werken permanent zichtbaar moesten blijven. Maar het museum bewaart de meeste schilderijen momenteel in het depot.

7 uur geleden
Tata Steel moet weer 8,5 miljoen euro betalen om te veel uitstoot

ZAANDAM (ANP) - Tata Steel moet opnieuw een boete van ruim 8,5 miljoen euro betalen. Volgens de Omgevingsdienst Noordzeekanaalgebied (OD NZKG) bleek uit eigen metingen, die in april en mei vorig jaar zijn gedaan, dat uit een van de fabrieken van de staalproducent nog steeds te veel schadelijke stoffen komen. Eind januari vorderde OD NZKG om dezelfde reden ook al 8,5 miljoen, toen op basis van metingen van Tata Steel zelf.

9 uur geleden
Recordhoeveelheid dataverkeer door internetknooppunt Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Een belangrijk knooppunt voor internetverkeer in Amsterdam heeft een recordhoeveelheid data verwerkt. Door de systemen van de Amsterdam Internet Exchange stroomde voor het eerst 15 terabit per seconde.

10 uur geleden