Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Twee aanhoudingen op de Dam, onrustige sfeer bij fans Maccabi

Twee aanhoudingen op de Dam, onrustige sfeer bij fans Maccabi

AMSTERDAM (ANP) - Op de Dam in Amsterdam is het onrustig rond de honderden fans van de Israëlische voetbalclub Maccabi Tel Aviv die daar aanwezig zijn. Zeker twee mensen zijn aangehouden voor het verstoren van de openbare orde, zegt de politie. Ook is er vuurwerk afgestoken en ontstaan opstootjes doordat verschillende groepjes mensen pro-Palestijnse leuzen richting de Israëlische fans scanderen, ziet een ANP-verslaggever.

De politie heeft een linie rond de voetbalsupporters gevormd. Of het om Israëlische voetbalfans of pro-Palestijnse mensen gaat die zijn aangehouden, wil de politie niet zeggen. De supporters van Maccabi Tel Aviv staan ter hoogte van het Nationaal Monument op de Dam. Tegenstanders die met pro-Palestijnse symbolen naar de Dam komen, worden door de politie verzocht te vertrekken. Ook zijn meerdere mensen die provocaties uitten naar de Israëlische fans afgevoerd. Meerdere aanhangers van Maccabi Tel Aviv zijn gefouilleerd door de politie, die in groten getale aanwezig is op en rond het plein.

De Dam is een van de gebieden in de hoofdstad die zijn aangewezen als veiligheidsrisicogebied. Daardoor kan de politie iedereen in die gebieden van 13.00 tot 24.00 preventief fouilleren en controleren op het bezit van bijvoorbeeld vuurwerk. Ook het Wallengebied, het Centraal Station en het gebied rond de Johan Cruyff ArenA gelden als veiligheidsrisicogebied. Ajax speelt om 21.00 uur tegen Maccabi Tel Aviv.

In de nacht van woensdag op donderdag waren op meerdere plekken in Amsterdam spanningen, meldde de politie, mogelijk als gevolg van de wedstrijd. Er werd onder meer een Palestijnse vlag van een gevel getrokken op het Rokin. Door wie precies is nog onduidelijk. Ook moesten agenten een confrontatie voorkomen tussen een groep taxichauffeurs en een groep mensen die uit het casino kwam.

Meer uit Binnenland

Bert Natter wint Libris Literatuur Prijs 2026

AMSTERDAM (ANP) - Bert Natter heeft de Libris Literatuur Prijs gewonnen met het boek Aan het einde van de oorlog. Dat maakte de jury van de prestigieuze prijs maandagavond bekend in de uitzending van Nieuwsuur.

1 uur geleden
Bezoekers afgelast festival Music On kunnen geld terugkrijgen

AMSTERDAM (ANP) - Mensen met een kaartje voor het afgelaste festival Music On kunnen hun geld terugkrijgen of hun ticket inzetten om de eerstvolgende editie bij te wonen. Dat meldt organisator Loveland maandagavond. "Op dit moment zijn wij hard bezig met het opzetten van een systeem om de afhandeling omtrent tickets zo soepel en zorgvuldig mogelijk te laten verlopen."

1 uur geleden
Cruiseschip m/v Hondius volgens planning zondag in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - De rederij achter cruiseschip m/v Hondius, OceanWide Expeditions, meldt dat het schip zondag in Rotterdam moet aankomen. Het schip vertrok maandagavond rond 19.00 uur lokale tijd vanuit Tenerife en doet er volgens de planning zes dagen over om de eindbestemming te bereiken.

1 uur geleden
Vliegtuig naar Engeland geland op Schiphol na noodmelding

AMSTERDAM (ANP) - Op Schiphol heeft een vliegtuig rond 20.50 uur een noodlanding gemaakt vanwege een medisch noodgeval aan boord. Dat meldt een woordvoerder van de luchthaven. Het toestel van Ryanair steeg op in Warschau, Polen en had in het Engelse Leeds moeten landen.

2 uur geleden
12 medewerkers Radboudumc preventief in quarantaine om hantavirus

NIJMEGEN (ANP) - Twaalf medewerkers van het Radboudumc, waar een patiënt met het hantavirus is opgenomen, gaan uit voorzorg in quarantaine voor zes weken. Er is gebleken dat de procedures rond de patiënt niet goed zijn gevolgd, meldt het Nijmeegse ziekenhuis. Dat benadrukt dat de kans dat ze besmet zijn geraakt klein is.

2 uur geleden
Spaanse opvarende van Hondius test positief op hantavirus

MADRID (ANP/RTR) - Een van de veertien Spanjaarden die werden geëvacueerd van het cruiseschip m/v Hondius is positief getest op het hantavirus, meldt het Spaanse ministerie van Gezondheid. Die persoon vertoont geen symptomen en verkeert in goede conditie. De overige dertien evacués hebben negatief getest.

2 uur geleden
Ook laatste evacuatievlucht van Hondius vertrokken naar Eindhoven

EINDHOVEN (ANP/AFP) - Ook het laatste vliegtuig met opvarenden van de m/v Hondius is vertrokken van het Canarische eiland Tenerife. Het toestel met Australiërs, een Nieuw-Zeelander en een Brit is onderweg naar Eindhoven. Daarvandaan zullen zij verder worden geëvacueerd.

2 uur geleden