Twee aanhoudingen op de Dam, onrustige sfeer bij fans Maccabi
AMSTERDAM (ANP) - Op de Dam in Amsterdam is het onrustig rond de honderden fans van de Israëlische voetbalclub Maccabi Tel Aviv die daar aanwezig zijn. Zeker twee mensen zijn aangehouden voor het verstoren van de openbare orde, zegt de politie. Ook is er vuurwerk afgestoken en ontstaan opstootjes doordat verschillende groepjes mensen pro-Palestijnse leuzen richting de Israëlische fans scanderen, ziet een ANP-verslaggever.
De politie heeft een linie rond de voetbalsupporters gevormd. Of het om Israëlische voetbalfans of pro-Palestijnse mensen gaat die zijn aangehouden, wil de politie niet zeggen. De supporters van Maccabi Tel Aviv staan ter hoogte van het Nationaal Monument op de Dam. Tegenstanders die met pro-Palestijnse symbolen naar de Dam komen, worden door de politie verzocht te vertrekken. Ook zijn meerdere mensen die provocaties uitten naar de Israëlische fans afgevoerd. Meerdere aanhangers van Maccabi Tel Aviv zijn gefouilleerd door de politie, die in groten getale aanwezig is op en rond het plein.
De Dam is een van de gebieden in de hoofdstad die zijn aangewezen als veiligheidsrisicogebied. Daardoor kan de politie iedereen in die gebieden van 13.00 tot 24.00 preventief fouilleren en controleren op het bezit van bijvoorbeeld vuurwerk. Ook het Wallengebied, het Centraal Station en het gebied rond de Johan Cruyff ArenA gelden als veiligheidsrisicogebied. Ajax speelt om 21.00 uur tegen Maccabi Tel Aviv.
In de nacht van woensdag op donderdag waren op meerdere plekken in Amsterdam spanningen, meldde de politie, mogelijk als gevolg van de wedstrijd. Er werd onder meer een Palestijnse vlag van een gevel getrokken op het Rokin. Door wie precies is nog onduidelijk. Ook moesten agenten een confrontatie voorkomen tussen een groep taxichauffeurs en een groep mensen die uit het casino kwam.
Meer uit Binnenland
WENEN (ANP) - De Vlaamse omroep VRT wil dat de omroepen die zijn aangesloten bij de European Broadcasting Union (EBU) gaan stemmen over welke landen mogen meedoen aan het Eurovisie Songfestival. Ook wil de Vlaamse zender een duidelijke stellingname tegen oorlog en geweld. Als dat niet gebeurt, stuurt België volgend jaar geen kandidaat.
2 uur geledenVICTORIA (ANP) - Een Canadese opvarende van het Nederlandse cruiseschip m/v Hondius is positief getest op het hantavirus. Dat meldt omroep CBC op basis van een Canadese gezondheidsfunctionaris.
4 uur geledenBARENDRECHT (ANP) - Demonstranten van de groep Geef Tegengas hebben zaterdag opnieuw een spoorlijn in het havengebied van Rotterdam geblokkeerd. Het is de achtste dag op rij dat dit gebeurt. Goederentreinen kunnen daardoor niet van en naar de haven rijden.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In enkele steden wordt zaterdagmiddag onder de noemer Nationaal Protest geprotesteerd tegen onder meer asielopvang en bezuinigingen op de zorg. De organisatie zei vooraf uit te gaan van een vreedzame en massale demonstratie. De actie was aangekondigd in negen steden. Hier en daar zijn ook mensen de straat opgegaan om een tegengeluid te laten horen.
10 uur geledenPURMEREND (ANP) - De politie is vrijdagavond op een kermis in Purmerend aangevallen door tientallen jongeren. Dat gebeurde nadat agenten een grote vechtpartij tussen meerdere jonge mensen hadden gestopt. Een deel van de groep keerde zich tegen de politie en bekogelde die met vuurwerk en stenen.
10 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Radio- en televisiepresentator Bas Westerweel is onverwacht overleden op 62-jarige leeftijd. Dat bevestigt zijn familie aan het ANP na berichtgeving van RTL Boulevard. Westerweel overleed in de nacht van donderdag op vrijdag in zijn slaap.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie en de beveiliging van de Westfield Mall of the Netherlands in Leidschendam hebben zaterdagochtend een paar honderd mensen uit het winkelcentrum weggestuurd. Voor de Swatchwinkel stond een lange rij omdat daar zaterdag een nieuw horloge in de verkoop zou gaan.
13 uur geleden