Turnsters voorlopig tweede achter Italië en moeten nu afwachten
ANTWERPEN (ANP) - De Nederlandse turnsters staan bij de WK in Antwerpen voorlopig tweede in het landenklassement. Sanne Wevers, Eythora Thorsdottir, Naomi Visser, Sanna Veerman en Vera van Pol kwamen in de eerste van in totaal tien zogenoemde subdivisies tot 161,197 punten. Daarmee moesten ze Italië (162,230) voor zich dulden. De turnsters moeten nu afwachten waar hun score hun uiteindelijk brengt. Doelstelling is een plek bij de beste twaalf landenteams om zodoende een teamticket voor Parijs 2024 veilig te stellen.
Nederland opende sterk aan brug, met uitschieters van Visser (14,166) en Veerman (14,200). Op balk was er een minder vervolg. Van Pol raakte bij haar afsprong met haar handen de mat, terwijl Thorsdottir een val incasseerde. Wevers haalde met 13,733 punten het gemiddelde op balk weer omhoog. Vervolgens werd de ronde goed afgesloten op vloer en sprong.
"We hebben het supergoed gedaan", zei Visser, die met 54,332 punten de beste Nederlandse meerkampster was. "We hebben ons persoonlijk record zelfs met twee punten verbeterd. Het lijkt me dat dit genoeg is."
Lastig inschatten
Visser durfde niet te gokken waar Nederland zou kunnen eindigen. "Het is lastig inschatten. Maar het zou me niets verbazen als er wel een teamfinale inzit."
De Nederlands meerkampkampioene heeft zelf bovendien finalekansen in de meerkamp, aan brug en op vloer (13,733). Ook Veerman mag hopen op een brugfinale, terwijl Wevers hoopt op de balkfinale. Wevers gaf achteraf toe dat ze geen risico's had genomen om voor het team een sterke score neer te kunnen zetten. "Ik had iets meer willen geven, maar heb keuzes gemaakt voor het team", zei de olympisch kampioene van 2016 op balk. "Natuurlijk leef je voor je eigen droom, die eigen finale. Maar vandaag was heel duidelijk: we hebben één kans en één moment om die olympische tickets binnen te halen. Niks mag daar ten koste van gaan."
Olympisch ticket
De vrouwen van bondscoach Jeroen Jacobs weten pas maandagavond omstreeks 22.35 uur wat hun prestaties waard zijn. Dan zijn de deelnemers van de in totaal tien subdivisies aan de beurt geweest. Er volgen zondagavond nog twee subdivisies, met onder meer wereldkampioen Verenigde Staten. In dat team maakt ook Simone Biles haar rentree op het internationale podium. Op maandag volgen nog zeven subdivisies.
De Nederlandse turners verzekerden zich eerder op de dag al van een olympisch teamticket. De ploeg van bondscoach Dirk van Meldert eindigde als elfde in de kwalificaties. De beste twaalf landen pakken een olympisch ticket.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Jorrit Bergsma heeft zich op de Spelen in Milaan geplaatst voor de finale van de massastart. De 40-jarige schaatser eindigde als zevende in zijn halve finale, waar een plek bij de beste acht noodzakelijk was. De rit over zestien ronden werd gewonnen door Antoine Gélinas-Beaulieu uit Canada. Ook de Amerikaan Jordan Stolz haalde de finale.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Titelhouders Khalid Choukoud en Anne Luijten ontbreken over twee maanden bij het NK marathon in Rotterdam. Viervoudig winnaar Choukoud geeft de voorkeur aan een marathon in het najaar, drievoudig winnares Luijten is zwanger. Dat maakte de organisatie van de 45e editie van de marathon van Rotterdam zaterdag bekend.
2 uur geledenTESERO (ANP) - Langlaufer Johannes Høsflot Klaebo heeft als eerste ooit zes gouden medailles gewonnen op één Winterspelen. De inmiddels elfvoudig olympisch kampioen was zaterdag in het Italiaanse Tesero ook de snelste op de 50 kilometer klassieke stijl. Daarmee won de 29-jarige Noor ook het laatste onderdeel waar hij aan de start stond.
2 uur geledenJEBEL HAFEET (ANP) - De Mexicaanse wielrenner Isaac del Toro heeft een optie genomen op de eindzege in de Ronde van de Verenigde Arabische Emiraten. De renner van UAE Team Emirates won de voorlaatste etappe met aankomst bergop op Jebel Hafeet. Zijn versnelling in de laatste kilometers was genoeg om de leiderstrui over te nemen van de Italiaan Antonio Tiberi.
2 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Bobsleeër Dave Wesselink staat na de eerste dag van het olympische bobsleetoernooi in de viermansbob op de dertiende plaats. Met remmers Jelen Franjic, Janko Franjic en Timme Koster zette de piloot in de tweede run in het Cortina Sliding Centre de tiende tijd neer met 55,00. Na twee runs staat hij met 1.50,09 op 1,48 seconde van de Duitser Johannes Lochner. Die leidt met 1.48,61 voor zijn landgenoten Francesco Friedrich en Adam Ammour.
2 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Bobsleeër Dave Wesselink is zijn toernooi in de viermansbob op de Spelen van Milaan begonnen met de twintigste tijd. Met remmers Jelen Franjic, Janko Franjic en Timme Koster noteerde de piloot in de eerste run in het Cortina Sliding Centre een tijd van 55,09. Daarmee was hij 1,18 seconde langzamer dan de Duitser Johannes Lochner. Die was met een run van 53,91 veel sneller dan de concurrentie.
5 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Bokslegende Floyd Mayweather (48) gaat later dit jaar weer een professionele wedstrijd vechten. Via zijn promotor CSI Sports heeft de oud-wereldkampioen in vijf gewichtsklassen aangekondigd voor de vierde keer terug te keren uit zijn pensioen. Zijn laatste gevecht was in 2017, toen de Amerikaan won van de Ier Conor McGregor.
7 uur geleden