Turnsters voorlopig tweede achter Italië en moeten nu afwachten
ANTWERPEN (ANP) - De Nederlandse turnsters staan bij de WK in Antwerpen voorlopig tweede in het landenklassement. Sanne Wevers, Eythora Thorsdottir, Naomi Visser, Sanna Veerman en Vera van Pol kwamen in de eerste van in totaal tien zogenoemde subdivisies tot 161,197 punten. Daarmee moesten ze Italië (162,230) voor zich dulden. De turnsters moeten nu afwachten waar hun score hun uiteindelijk brengt. Doelstelling is een plek bij de beste twaalf landenteams om zodoende een teamticket voor Parijs 2024 veilig te stellen.
Nederland opende sterk aan brug, met uitschieters van Visser (14,166) en Veerman (14,200). Op balk was er een minder vervolg. Van Pol raakte bij haar afsprong met haar handen de mat, terwijl Thorsdottir een val incasseerde. Wevers haalde met 13,733 punten het gemiddelde op balk weer omhoog. Vervolgens werd de ronde goed afgesloten op vloer en sprong.
"We hebben het supergoed gedaan", zei Visser, die met 54,332 punten de beste Nederlandse meerkampster was. "We hebben ons persoonlijk record zelfs met twee punten verbeterd. Het lijkt me dat dit genoeg is."
Lastig inschatten
Visser durfde niet te gokken waar Nederland zou kunnen eindigen. "Het is lastig inschatten. Maar het zou me niets verbazen als er wel een teamfinale inzit."
De Nederlands meerkampkampioene heeft zelf bovendien finalekansen in de meerkamp, aan brug en op vloer (13,733). Ook Veerman mag hopen op een brugfinale, terwijl Wevers hoopt op de balkfinale. Wevers gaf achteraf toe dat ze geen risico's had genomen om voor het team een sterke score neer te kunnen zetten. "Ik had iets meer willen geven, maar heb keuzes gemaakt voor het team", zei de olympisch kampioene van 2016 op balk. "Natuurlijk leef je voor je eigen droom, die eigen finale. Maar vandaag was heel duidelijk: we hebben één kans en één moment om die olympische tickets binnen te halen. Niks mag daar ten koste van gaan."
Olympisch ticket
De vrouwen van bondscoach Jeroen Jacobs weten pas maandagavond omstreeks 22.35 uur wat hun prestaties waard zijn. Dan zijn de deelnemers van de in totaal tien subdivisies aan de beurt geweest. Er volgen zondagavond nog twee subdivisies, met onder meer wereldkampioen Verenigde Staten. In dat team maakt ook Simone Biles haar rentree op het internationale podium. Op maandag volgen nog zeven subdivisies.
De Nederlandse turners verzekerden zich eerder op de dag al van een olympisch teamticket. De ploeg van bondscoach Dirk van Meldert eindigde als elfde in de kwalificaties. De beste twaalf landen pakken een olympisch ticket.
Meer uit Sport
DEN BOSCH (ANP) - De hockeyers van Kampong hebben de Euro Hockey League gewonnen. De club uit Utrecht was in de finale ook te sterk voor titelverdediger Gantoise uit België: 3-2.
3 uur geledenBILBAO (ANP) - Paul Seixas heeft de eerste etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. Het Franse wielertalent was de snelste in een tijdrit over 13,8 kilometer met start en aankomst in Bilbao.
3 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van SCHC (De Stichtsche) hebben in Den Bosch voor het eerst in het bestaan van de club de Euro Hockey League gewonnen. De ploeg uit Bilthoven verraste in de finale titelverdediger Den Bosch: 1-0.
5 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De volleybalsters van Sliedrecht Sport hebben voor de achtste keer in de clubgeschiedenis de nationale beker veroverd. De ploeg versloeg in de sfeervolle Maaspoort van Den Bosch in de finale Apollo 8 in vijf sets: 3-2 (20-25 25-17 20-25 25-20 15-12).
6 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Belgische wielrenner Remco Evenepoel ziet alsnog af van deelname aan Parijs-Roubaix komende zondag. De olympisch kampioen hield die mogelijkheid open na zijn sterke debuut in de Ronde van Vlaanderen, maar zijn ploeg Red Bull-Bora-hansgrohe bevestigde aan de Belgische sportzender Sporza dat hij zijn eerste optreden in de kasseienklassieker uitstelt.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is tien plaatsen gestegen op de wereldranglijst. Hij klom op de laatste ranking van de ATP van de 62e naar de 52e plaats. Dat is nog wel ver verwijderd van zijn hoogste positie ooit; de 22e in augustus 2022.
12 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Parijs-Roubaix komt nog te vroeg voor Demi Vollering, zei de winnares van de Ronde van Vlaanderen zondag na afloop van die wedstrijd. "We hebben voor nu ons plan gemaakt en we houden Roubaix in ons achterhoofd voor een ander jaar."
1 dag geleden