Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Turnster Thorsdottir neemt spanning op WK voor lief

Turnster Thorsdottir neemt spanning op WK voor lief

ANTWERPEN (ANP) - Eythora Thorsdottir gaat komend weekeinde met de Nederlandse turnsters kwalificatie voor de Spelen van Parijs proberen af te dwingen. Een plaats bij de beste twaalf landen op de WK in Antwerpen is de kortste route. De in Rotterdam geboren dochter van IJslandse ouders had zich twee jaar geleden niet kunnen voorstellen dat ze zich weer volop in een olympische cyclus bevindt. "Na Tokio was ik er helemaal klaar mee."

Op de Spelen van Rio 2016 werd Thorsdottir (25) negende in de meerkampfinale, een door een Nederlandse nooit eerder geleverde prestatie. Het leek de aanzet voor een glansrijke carrière, maar richting de (uitgestelde) Spelen van Tokio veranderde er veel. Haar coach Patrick Kiens was een van de turntrainers die werd beschuldigd van grensoverschrijdend gedrag. Niet door haar, maar de samenwerking moest op last van gymnastiekbond KNGU worden beëindigd.

Zonder haar vaste begeleider en gehinderd door met name een enkelblessure werd haar optreden in Tokio geen succes. "Ik heb het op het nippertje gehaald, maar erna was ik gesloopt."

Opleiding

Ze benutte de turnloze periode om haar opleiding aan het Lucia Marthas Institute af te ronden, waarmee ze "later" in de entertainmentwereld aan de slag wil. "Ik trainde heel af en toe nog. De opleiding bestaat uit zingen, dansen en acteren en vraagt ook veel energie. Zo bleef ik wel fit."

Begin 2022 hoorde ze dat er bij de mannelijke turners in Rotterdam een plekje vrij was om te trainen. Jeroen Jacobs, inmiddels bondscoach van de vrouwen, gaf Thorsdottir de ruimte om zo het turnen weer op te pikken. Dicht bij huis, ze woont nog bij haar ouders in Poortugaal, maar gaat op zichzelf wonen in Vlaardingen, herontdekte ze de topsporter in zich. "Als ik nu stop heb ik een mooie carrière gehad. Maar als ik zoals nu naar een toernooi toe werk dan denk ik zo niet. Als topsporter wil je altijd meer."

Enkelproblemen

De hernieuwde kennismaking verliep op de WK van vorig jaar in Liverpool nog niet naar wens met vallen op balk en vloer. Op de EK van dit jaar, met een door enkelproblemen verlicht programma, eindigde ze als zesde op de meerkamp. "Ik ben inmiddels wat fitter qua enkels." De grootste risico's sluit ze uit. Ook al omdat haar bijdrage aan het teamresultaat van groot belang is.

En zo staat ze zondag, in de kwalificaties in Antwerpen, weer in de spotlights met een derde olympische optreden als doel. "Het geeft spanning, altijd. Het zet me wel op scherp, maar het is soms ook jammer dat ik het zo ervaar. Het trillen op de balk bijvoorbeeld, waar ik in trainingen geen last van heb. Ik moet het ermee doen."

Meer uit Sport

Regen zorgt in Rosmalen opnieuw voor afgebroken partij Medvedev

ROSMALEN (ANP) - Bij het tennistoernooi van Rosmalen heeft de regen wederom voor een voortijdig afgebroken partij gezorgd. De kwartfinale tussen de Rus Daniil Medvedev en de Kroaat Marin Čilić is vrijdag na de tweede set bij een gelijke setstand stilgelegd en wordt zaterdag uitgespeeld. Eerder deze week gebeurde op dinsdag en donderdag hetzelfde bij wedstrijden van Tallon Griekspoor, Botic van de Zandschulp en het Nederlandse tennistalent Thijs Boogaard.

9 uur geleden
Verstappen rijdt zesde tijd in tweede vrije training Barcelona

BARCELONA (ANP) - Max Verstappen is nog op zoek naar snelheid op het circuit van Barcelona. De viervoudig wereldkampioen noteerde in de tweede vrije training voor de Grote Prijs van Barcelona-Catalonië de zesde tijd in zijn Red Bull. Hij was bijna een seconde langzamer dan regerend wereldkampioen Lando Norris, die in zijn McLaren de snelste ronde reed (1.15,426) op het hete asfalt.

12 uur geleden
Belg Van Gils wint bergrit in Tour Auvergne-Rhône-Alpes

CREST-VOLAND (ANP) - Maxim van Gils heeft de zesde etappe van de Tour Auvergne-Rhône-Alpes, voorheen het Critérium du Dauphiné, op zijn naam geschreven. De 26-jarige Belg van Red Bull-Bora-hansgrohe klopte bij de aankomst bergop in Crest-Voland de Noor Tobias Halland Johannessen. Van Gils' ploeggenoot Luke Tuckwell uit Australië werd derde en is de nieuwe leider in het algemeen klassement.

13 uur geleden
Ethiopische toploopster Tsegay voor vier maanden geschorst

MONACO (ANP) - De Ethiopische topatlete Gudaf Tsegay is voor vier maanden geschorst om het overtreden van de dopingregels. De voormalig wereldkampioene op 5000 en 10.000 meter mag tot en met 30 september geen wedstrijden lopen. De AIU, de onafhankelijke integriteitseenheid in de mondiale atletiek, spreekt van een schikking.

14 uur geleden
Tennisser Boogaard redt het net niet tegen Medvedev in Rosmalen

ROSMALEN (ANP) - Tennisser Thijs Boogaard is er net niet in geslaagd de kwartfinales van het grastoernooi van Rosmalen te bereiken. De 17-jarige Nederlander verloor met 3-6 6-4 6-7 (6) van de als derde geplaatste Rus Daniil Medvedev. De partij werd donderdag bij een voorsprong voor Boogaard van 3-2 in de tweede set gestaakt door de regen.

15 uur geleden
Vierde tijd Verstappen in eerste vrije training in Barcelona

BARCELONA (ANP) - Max Verstappen heeft bij de eerste vrije training van de Grote Prijs van Barcelona-Catalonië de vierde tijd neergezet. De viervoudig wereldkampioen was in de Red Bull 0,684 seconde langzamer dan de Brit George Russell in de Mercedes, die met 1.16,363 de snelste was. Ook de Australiër Oscar Piastri in de McLaren en de Monegask Charles Leclerc in de Ferrari waren sneller dan Verstappen.

15 uur geleden
Lieke Wevers bevestigt einde carrière als turnster

MADRID (ANP) - Lieke Wevers heeft het beëindigen van haar carrière als turnster op Instagram bevestigd. Dinsdag werd al duidelijk dat de 34-jarige Nederlandse in dienst treedt bij de Spaanse turnbond RFEG als lid van de technische staf bij de vrouwen op het nationale trainingscentrum in Madrid.

18 uur geleden