Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Turnster Geurts hoopt na periode van tegenslag op plek in WK-team

Turnster Geurts hoopt na periode van tegenslag op plek in WK-team

ROTTERDAM (ANP) - Turnster Elze Geurts (28) hoopt na een periode van tegenslagen op een plek in de selectie voor de WK turnen in Antwerpen. Geurts, die zaterdag met een persoonlijk record van 52,700 punten derde werd tijdens de eerste WK-kwalificatie, geeft zichzelf een goede kans het team te halen.

"Ik weet natuurlijk niet wat er gaat gebeuren, maar deze eerste kwalificatie geeft vertrouwen", zei Geurts. "Er komt nog een wedstrijd, maar ik heb denk ik een goede kans."

Geurts miste vorig jaar de EK en WK nadat ze in februari 2022 de voorste kruisband van haar rechterknie scheurde tijdens een training op sprong. De blessure volgde slechts enkele maanden nadat de turnster uit Raalte tijdens haar WK-debuut in 2021 de sprongfinale had gehaald. Eerder was ze al reserve voor de Olympische Spelen in Tokio.

Tegenslag

"Ik voel me nu eigenlijk weer heel goed", zei Geurts. "Qua fitheid ben ik weer op het niveau dat ik had vóór mijn kruisbandblessure. Mijn oefeningen lopen goed. Eerder dit jaar, toen ik voor de EK wilde gaan, was alles nog een race tegen de klok. Het leek toen heel goed te gaan, maar door een corona-infectie kreeg ik gekke klachten waardoor de EK geen optie meer waren."

"Dat was een hele grote tegenslag omdat ik ruim een jaar had gerevalideerd en het eerst zo goed ging. Maar soms gebeuren er gekke dingen", zegt Geurts nu. "Het moeilijkste was dat ik een hele gekke klacht bij mijn rechterkuit kreeg. Ik kon bijvoorbeeld niet meer 'kuitheffen', dus van mijn platte voet naar mijn tenen gaan. Er was krachtverlies en er is uiteindelijk een MRI gemaakt. Er zat geen scheurtje, maar veel vocht. Tot het NK in juni heb ik er nog last van gehad. Wat het extra moeilijk maakte is dat ik niet volle bak kon springen."

WK-team

Haar coschappen in het AMC op de afdeling gynaecologie en verloskunde zorgden in die periode voor de nodige afleiding. "Daardoor kon ik me ergens anders op focussen. Maar als ik dan na het coschap weer in de training kwam en niet kon doen wat ik het liefste deed was dat dubbel zo zuur. Het was allemaal zo onzeker omdat ik niet wist wat het was. Gelukkig was ik toch ruim op tijd fit voor deze kwalificatie."

Haar derde plek tijdens de eerste kwalificatiewedstrijd stemde haar dan ook tevreden. "Dit was goed", zei ze. Op 16 september volgt nog een tweede WK-kwalificatie waarna het vijfkoppige WK-team bekend wordt. "Het voordeel is dat ik op sprong en vloer best wel goede scores neer kan zetten. Dat is fijn voor de ploeg. Ik zou in theorie met Sanne Wevers een meerkampduo kunnen zijn, als zij brug en balk turnt. Al doe ik het liefst natuurlijk meer toestellen", lachte ze.

Meer uit Sport

Schaatser Botman als Nederlands kampioen naar WK sprint

HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Janno Botman heeft zich als nationaal kampioen geplaatst voor het WK sprint van volgende week in Heerenveen. Hij hield na vier afstanden Tim Prins en Kayo Vos achter zich.

12 uur geleden
Schaatsster Schulting wint NK sprint, ook Fledderus mag naar WK

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting is voor het eerst Nederlands kampioen sprint geworden. In Thialf won ze alle vier de afstanden. Op de eerste dag reed ze zowel op de 500 meter als de 1000 meter een persoonlijk record. Op de afsluitende 1000 meter op zondag was ze met 1.14,10 weer ruim de snelste.

13 uur geleden
Atlete Klaver Nederlands kampioen 400 meter indoor

APELDOORN (ANP) - Atlete Lieke Klaver is in Apeldoorn Nederlands kampioen geworden op de 400 meter indoor. In een tijd van 51,28 was ze de snelste, voor Myrte van der Schoot in een persoonlijk record van 51,33. Eveline Saalberg werd derde in 52,26.

13 uur geleden
Nationaal recordhouder Phijffers wint 400 meter NK indooratletiek

APELDOORN (ANP) - Atleet Jonas Phijffers is Nederlands kampioen geworden op de 400 meter indoor. Hij won in een tijd van 45,57, ruim twee tienden van een seconde langzamer dan het nationale record dat hij vorige week ook in Apeldoorn liep.

14 uur geleden
Schulting wint ook derde afstand op NK sprint

HEERENVEEN (ANP) - Suzanne Schulting heeft na twee overwinningen op zaterdag ook de eerste afstand van zondag gewonnen op het NK sprint. Op de tweede 500 meter van het toernooi was ze in een onderling duel een duizendste van een seconde sneller dan Marrit Fledderus, die ook in het totaalklassement tweede staat. Beide vrouwen reden een tijd van 36,67. Pien Smit werd met 37,98 derde op de 500 meter en staat in het klassement ook derde.

14 uur geleden
Schaatser Bosker wint NK allround en mag naar WK

HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Marcel Bosker (29) heeft bij het NK allround de titel veroverd en mag daardoor deelnemen aan het WK, komend weekend in Heerenveen. Op de afsluitende 10 kilometer won hij in een direct duel van de nummer 2 in het eindklassement, Remco Stam. In een tijd van 13.04,44 werd Bosker derde op de slotafstand. De winst op de 10 kilometer ging in 12.52,76 naar Jorrit Bergsma, winnaar van olympisch brons op die afstand.

15 uur geleden
Schaatsster Lancee voor het eerst Nederlands kampioen allround

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Gioya Lancee (27) is in Heerenveen Nederlands kampioen allround geworden. Op de afsluitende 5000 meter werd ze derde in een tijd van 7.12,79. Langeafstandsspecialist Sanne in 't Hof won de 5000 meter met ruime voorsprong in 6.51,17 en steeg daardoor in het eindklassement naar de tweede plek. De laatste podiumplek op het NK was voor Melissa Wijfje, die op de slotafstand vijfde werd. Jade Groenewoud, die na drie afstanden nog tweede stond, viel net buiten het podium.

17 uur geleden