Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Turkse militairen gedood bij beschieting Syrië

Turkse militairen gedood bij beschieting Syrië

ANKARA (ANP/AFP/RTR) - Een artilleriebeschieting heeft in de Syrische regio Idlib het leven gekost aan vier Turkse militairen. Ook raakten er negen gewond, meldt het Turkse ministerie van Defensie. De Turkse president Recep Tayyip Erdogan zegt dat bij een Turkse tegenaanval tientallen mensen zijn "geneutraliseerd".

De Turkse militairen zijn volgens het ministerie bestookt door troepen die het regime steunen van de Syrische leider Bashar al-Assad. Die waren volgens Turkije vooraf geïnformeerd over de locatie van de Turkse troepen. Turkije heeft meerdere observatieposten in het noordwestelijke gebied aan de Turkse grens.

Erdogan waarschuwde dat meer vergeldingsacties kunnen volgen. "Er is nu een operatie gaande. Volgens de eerste bevindingen zijn ongeveer 30 tot 35 Syriërs van de andere zijde geneutraliseerd", zei hij tegen verslaggevers.

Doelen

Het in Groot-Brittannië gevestigde Syrisch Observatorium voor de Mensenrechten, dat bronnen heeft in Syrië, meldt dat zeker zes doden zijn gevallen bij de Turkse vergeldingsacties. Turkije zou doelen hebben bestookt ten zuiden van de plaats Saraqib. Het Observatorium meldt dat daardoor ook zo'n twintig strijders van het regime gewond raakten.

Idlib geldt als het laatste bolwerk van jihadisten en groepjes rebellen die tegen het Assad-regime strijden. Er zitten ook veel burgers in het gebied.

Meer uit Buitenland

Verenigde Staten nog in contact met Iran

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zijn, ook na de geklapte onderhandelingen van afgelopen weekend in Islamabad, nog in gesprek met Iran. Dat zegt een hooggeplaatste Amerikaanse functionaris tegen persbureau Reuters. Volgens de bron hebben de VS nog niet formeel ingestemd met een verlenging van het staakt-het-vuren met Iran, dat afgelopen week werd overeengekomen onder bemiddeling van Pakistan.

54 minuten geleden
FT: BBC gaat 2000 banen schrappen, ongeveer 10 procent van totaal

LONDEN (ANP) - De Britse nationale omroep BBC is van plan 2000 banen te schrappen oftewel ongeveer 10 procent van het totale personeelsbestand. Dat meldt zakenkrant Financial Times op basis van bronnen. In februari maakte de BBC al bekend de komende jaren flink te willen bezuinigen.

1 uur geleden
Opnieuw schietpartij op Turkse school, meerdere doden

ANKARA (ANP/RTR/AFP) - In het zuiden van Turkije heeft voor de tweede dag op rij een schietpartij op een middelbare school plaatsgevonden. Gouverneur Mükerrem Ünlüer van Kahramanmaras heeft bekendgemaakt dat drie leerlingen en een leraar zijn omgekomen. Ook zijn er twintig gewonden.

1 uur geleden
Turkse president probeert te helpen bestand Iran-VS te verlengen

ANKARA/ISLAMABAD/TEHERAN (ANP/RTR/AFP) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan heeft gezegd dat Turkije probeert te helpen het bestand van twee weken tussen Iran en de Verenigde Staten te verlengen. Turkije staat in nauw contact met het buurland Iran, met de VS en met de bemiddelaar Pakistan.

2 uur geleden
Iran bedreigt scheepvaart in regio als blokkade VS voortduurt

TEHERAN (ANP/RTR) - De legerleiding van Iran heeft gewaarschuwd dat ze de scheepvaart in de Perzische Golf, de Golf van Oman en de Rode Zee stillegt als er geen einde komt aan de Amerikaanse maritieme blokkade van Iraanse havens.

2 uur geleden
Onderzoek Spanje wijst schuldigen aan voor grote stroomstoring

MADRID (ANP/RTR) - De enorme stroomstoring vorig jaar in Spanje is te wijten aan de regering, de netbeheerder en energietoezichthouder, aldus een onderzoek van de Spaanse senaat. Dit is het eerste onderzoek waarin een of meerdere schuldigen worden aangewezen.

2 uur geleden
Magyar verwacht half mei inauguratie nieuwe Hongaarse regering

BOEDAPEST (ANP/RTR) - Péter Magyar, de winnaar van de Hongaarse verkiezingen, verwacht dat zijn nieuwe regering halverwege mei geïnaugureerd wordt. "Mogelijk nog iets eerder", zei hij na een gesprek met president Tamás Sulyok. Begin mei moet het parlement voor het eerst bijeenkomen.

3 uur geleden