Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Turkse lira daalt met 17 procent na ontslag topman centrale bank

Turkse lira daalt met 17 procent na ontslag topman centrale bank

HONGKONG (ANP) - De Turkse lira is maandag ruim 17 procent in waarde gedaald ten opzichte van de Amerikaanse dollar nadat president Recep Tayyip Erdogan zaterdag de baas van de centrale bank van het land had ontslagen. Dat besluit kwam enkele dagen nadat de centrale bank de beleidsrente met 2 procentpunt naar 19 procent verhoogde. Sahap Kavcioglu is inmiddels aangesteld als vervanger van de ontslagen Naci Agbal.

Agbal stond bij zijn aantreden in november bekend als vertrouweling van Erdogan en werd gezien als iemand die het vertrouwen in de lira, de slechtst presterende munt in de opkomende landen, kon herstellen. Hij was van 2015 tot 2018 minister van Financiƫn en leidde daarna het presidentieel bureau dat belast is met strategie en de begroting.

Als bankpresident probeerde Agbal de hoge inflatie in Turkije omlaag te krijgen door de rentes te verhogen. Erdogan heeft er echter herhaaldelijk op gehamerd de rentes laag te houden.

In november moest Murat Uysal ook al het veld ruimen als bankgouverneur. Toen werd geen reden gegeven voor de vervanging, maar een functionaris van de AK-partij stelde dat Uysal verantwoordelijk werd gehouden voor de duikvlucht van de lira.

Meer uit Financieel

Trump kondigt bouw nieuwe olieraffinaderij in Texas aan

HOUSTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft plannen voor de bouw van een nieuwe olieraffinaderij in Texas aangekondigd. De raffinaderij zal worden gebouwd met steun van het Indiase energieconcern Reliance Industries. Reliance beheert het grootste oliecomplex ter wereld, in Jamnagar.

41 minuten geleden
Bijna kwart Nederlandse bedrijven gebruikt ICT voor duurzaamheid

DEN HAAG (ANP) - Bijna een kwart van de Nederlandse bedrijven maakt gebruik van ICT-oplossingen voor duurzaam materiaalverbruik. Daarmee staat Nederland Europees gezien op de vierde plek, melden het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) en Eurostat. Bedrijven kunnen bijvoorbeeld gebruikmaken van software om afval te scheiden of materiaalverspilling tegen te gaan.

59 minuten geleden
WSJ: Energieagentschap stelt grootste olievrijgave ooit voor

NEW YORK (ANP/AFP) - Het Internationaal Energieagentschap (IEA) heeft voorgesteld om de grootste vrijgave van oliereserves in de geschiedenis te doen om de olieprijzen te verlagen. Dat meldt The Wall Street Journal op basis van functionarissen.

1 uur geleden
Groene belegger naar de rechter omdat BP klimaatvoorstel weigert

LONDEN (ANP) - Een collectief voor groene beleggers dreigt in het Verenigd Koninkrijk naar de rechter te stappen, omdat olie- en gasconcern BP hun aandeelhoudersvoorstel niet op de agenda voor de jaarvergadering wil zetten. Volgens klimaatbelegger Follow This druist dat in tegen de aandeelhoudersrechten.

1 uur geleden
CNV vraagt kabinet om verlaging brandstofaccijns met 20 cent

UTRECHT (ANP) - Het kabinet moet de brandstofaccijns tijdelijk met 20 cent verlagen nu de olieprijzen zo hoog zijn. Deze oproep doet CNV aan het kabinet naar aanleiding van de sterk opgelopen brandstofprijzen door de onrust in het Midden-Oosten.

1 uur geleden
Onlinebank Revolut kreeg het afgelopen jaar de helft meer klanten

LONDEN (ANP) - Het aantal klanten van onlinebank Revolut in Nederland is het afgelopen jaar met de helft gestegen. De bank heeft in ons land inmiddels 1,5 miljoen particuliere klanten, meldt het bedrijf. Een jaar geleden tikte Revolut nog de 1 miljoen aan.

1 uur geleden
Kabinet moet afzien van subsidie Tata Steel, zeggen economen

DEN HAAG (ANP) - Meer dan honderd economen, hoogleraren en lectoren roepen het kabinet op af te zien van de voorgestelde miljardensubsidie aan Tata Steel Nederland. De oproep wordt gedaan in een gezamenlijke brief aan de Tweede Kamer en het kabinet. De brief, gepubliceerd in het weekblad Economisch Statistische Berichten (ESB), verschijnt enkele weken voor het Kamerdebat over de overeenkomst met de staalproducent.

7 uur geleden