Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Turkije stuurt meer militairen naar Syrië

Turkije stuurt meer militairen naar Syrië

ANKARA (ANP/RTR) - Turkije gaat meer militairen naar Syrië sturen om de situatie in de provincie Idlib onder controle te krijgen. Dat heeft de woordvoerder van president Recep Tayyip Erdogan bekendgemaakt. De onderhandelingen tussen Rusland en Turkije over de situatie in Syrië gaan nog wel door.

Turkse afgevaardigden spreken in Moskou met Rusland over de situatie in Idlib. Het Turkse leger heeft daar een aantal controleposten om het grensgebied met Turkije veilig te houden. Het Syrische leger is met steun van Rusland in de regio bezig aan een opmars. Idlib is de laatste provincie waar zich nog jihadistische rebellen bevinden.

"We blijven onze legerinzet vergroten om de regio en de burgers daar veilig te houden", aldus de woordvoerder. In een verklaring laat de zegsman weten dat de onderhandelingen in Moskou nog niet tot een oplossing hebben geleid. "Wat de Russen zeggen komt niet overeen met wat daadwerkelijk is gebeurd."

Sinds het begin van het Syrische offensief zijn 900.000 mensen uit de regio op de vlucht geslagen. De meeste mensen zijn richting Turkije gegaan.

Meer uit Buitenland

Israël steunt Amerikaans plan voor hervatten hulpverlening Gaza

JERUZALEM (ANP/RTR) - Israël steunt een Amerikaans plan om de levering van humanitaire hulp aan de Gazastrook te hervatten, zegt minister van Buitenlandse Zaken Gideon Saar. De Amerikaanse ambassadeur Mike Huckabee kondigde vrijdag aan dat er een nieuw 'mechanisme' zou worden opgezet voor de hulpverlening.

17 minuten geleden
Turkije wil vredesoverleg tussen Rusland en Oekraïne faciliteren

ANKARA (ANP/AFP) - Turkije is bereid vredesonderhandelingen tussen Rusland en Oekraïne te faciliteren. De aankondiging komt nadat de Russische president Vladimir Poetin direct overleg in Istanbul had voorgesteld.

43 minuten geleden
Paus roept bij eerste zondagsgebed tot vrede in Oekraïne en Gaza

VATICAANSTAD (ANP) - De nieuwe paus Leo XIV is voor het eerst voorgegaan in het zondagsgebed op het Sint-Pietersplein. Vanaf het balkon sprak hij over het lijden in Oekraïne en de Gazastrook en riep hij wereldleiders op zich hard te maken voor een einde aan oorlogen.

1 uur geleden
Zelensky: bereid tot overleg met Rusland, bestand eerste stap

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky zegt op X dat zijn land bereid is tot gesprekken met Rusland, maar ook dat een staakt-het-vuren de eerste stap is richting het beëindigen van de oorlog. Hij ziet het Russische voorstel voor onderhandelingen als "een positief teken".

3 uur geleden
Regeringspartij Zuid-Korea behoudt oude presidentskandidaat

SEOUL (ANP/RTR) - Een poging van de Zuid-Koreaanse regeringspartij om op het laatste moment van presidentskandidaat te wisselen is mislukt. De partijtop wilde dat oud-minister Kim Moon-soo plaatsmaakte voor de pas afgetreden waarnemend president en premier Han Duck-soo.

5 uur geleden
Macron: Poetins voorstel voor onderhandelingen 'niet genoeg'

PRZEMYSL (ANP/AFP) - Het voorstel van de Russische president Vladimir Poetin om op 15 mei in Istanbul onderhandelingen met Oekraïne te beginnen om een eind te maken aan de oorlog is "een eerste stap, maar niet genoeg". Dat zegt de Franse president Emmanuel Macron.

6 uur geleden
Zwaargewonden bij viering promotie Hamburger SV

HAMBURG (ANP/DPA) - Zeker twintig mensen zijn zwaargewond geraakt toen fans het voetbalveld bestormden bij de viering van de promotie van Hamburger SV in het Volksparkstadion in Hamburg.

8 uur geleden