Turkije stuurt meer militairen naar Syrië
ANKARA (ANP/RTR) - Turkije gaat meer militairen naar Syrië sturen om de situatie in de provincie Idlib onder controle te krijgen. Dat heeft de woordvoerder van president Recep Tayyip Erdogan bekendgemaakt. De onderhandelingen tussen Rusland en Turkije over de situatie in Syrië gaan nog wel door.
Turkse afgevaardigden spreken in Moskou met Rusland over de situatie in Idlib. Het Turkse leger heeft daar een aantal controleposten om het grensgebied met Turkije veilig te houden. Het Syrische leger is met steun van Rusland in de regio bezig aan een opmars. Idlib is de laatste provincie waar zich nog jihadistische rebellen bevinden.
"We blijven onze legerinzet vergroten om de regio en de burgers daar veilig te houden", aldus de woordvoerder. In een verklaring laat de zegsman weten dat de onderhandelingen in Moskou nog niet tot een oplossing hebben geleid. "Wat de Russen zeggen komt niet overeen met wat daadwerkelijk is gebeurd."
Sinds het begin van het Syrische offensief zijn 900.000 mensen uit de regio op de vlucht geslagen. De meeste mensen zijn richting Turkije gegaan.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft dinsdag een rechtszaak wegens smaad aangespannen tegen diverse grote Israëlische nieuwsmedia en journalisten. Dat melden Israëlische media waaronder Haaretz, de krant die het voornaamste doelwit is van de aanklacht.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth kondigt naar verwachting binnenkort aan dat het aantal topofficieren in de krijgsmacht met wel 20 procent wordt verminderd. Dat meldde Fox News eerder op dinsdag en is inmiddels ook door functionarissen bevestigd aan The Washington Post.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De regering-Trump kan vooralsnog migranten blijven uitzetten naar andere landen dan hun land van herkomst. Het Amerikaanse Hooggerechtshof heeft daartoe de uitspraak van een lagere rechtbank opgeschort, die de uitzettingen onwettig had genoemd.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - Bij demonstraties op scholen in Frankrijk zijn zeker 440 arrestaties verricht, meldt het Franse ministerie van Binnenlandse Zaken. Eerder op dinsdag stond dat aantal nog op circa veertig. Veel van de arrestanten zijn minderjarig. Het ministerie schat het aantal demonstranten op meer dan 200.000 mensen.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - In het onderzoek naar het voorval van afgelopen weekend bij RAF-luchtmachtbasis Fairford zijn geen explosieven aangetroffen. Dat meldt de antiterreurbrigade van de Britse politie, die eraan toevoegt dat er ook panden in Londen zijn doorzocht. Vijf verdachten, allen Britten, werden eerder op borgtocht vrijgelaten.
8 uur geledenRABAT (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Fatima Ezzahra El Mansouri is aangewezen als nieuwe premier van Marokko. Dat maakt het koninklijk paleis in dat land bekend. El Mansouri is de eerste vrouw die voor die post wordt aangewezen. El Mansouri is momenteel nog burgemeester van Marrakesh.
9 uur geledenDAMASCUS (ANP) - De EU wil haar relatie met Syrië uitbreiden en intensiveren. Dat zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas dinsdag in de Syrische hoofdstad Damascus. Na de val van het Assad-regime in december 2024 heeft de EU al snel de economische sancties tegen Syrië opgeheven, zei Kallas. Dat is eind mei 2025 gebeurd. "Nu willen we nog meer investeringen mobiliseren en ons partnerschap naar een hoger niveau tillen."
10 uur geleden