Turkije naar gerechtshoven Den Haag na dood Aysenur Ezgi Eygi
ANKARA (ANP/RTR/DPA) - Turkije stuurt bewijsmateriaal over de dood van de Turks-Amerikaanse Aysenur Ezgi Eygi op de Westelijke Jordaanoever naar de VN-Veiligheidsraad en internationale gerechtshoven. Minister van Justitie Yilmaz Tunc zei dat de verzamelde informatie wordt gedeeld met het Internationaal Strafhof in Den Haag en met het Internationaal Gerechtshof in de Nederlandse stad.
De mensenrechtenactiviste kwam eerder deze maand om het leven tijdens een protest in het Palestijnse gebied. Israël erkent dat ze zeer waarschijnlijk per ongeluk is doodgeschoten door de Israëlische strijdkrachten. Turkije voert een eigen onderzoek uit en heeft eerder de verdenking uitgesproken dat gericht is geschoten op de jonge vrouw.
Naast Turkije hebben ook de Verenigde Staten verontwaardigd gereageerd op haar dood. Minister van Buitenlandse Zaken Antony Blinken noemde het doodschieten van Aysenur Ezgi Eygi ongeprovoceerd. Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken eist dat Israël het incident snel, grondig en transparant onderzoekt en heeft duidelijk gemaakt dat het maatregelen kan nemen als het niet tevreden is over de uitkomst.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat hij zijn diplomatieke vertegenwoordigers heeft opgedragen zich niet te haasten bij het sluiten van een deal met Iran, omdat "de tijd aan onze kant staat". Een dag eerder had hij aangekondigd dat er al grotendeels overeenstemming was bereikt over een akkoord met Teheran.
47 minuten geledenISLAMABAD (ANP) - De Pakistaanse premier Shehbaz Sharif heeft zondag zijn hoop uitgesproken dat in Pakistan heel snel direct overleg gaat plaatsvinden tussen onderhandelaars uit Iran en de VS. Pakistan is de voornaamste bemiddelaar tussen Teheran en Washington en vindt dat dit de goede kant opgaat.
3 uur geledenJERUZALEM (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de Israëlische premier Benjamin Netanyahu verzekerd dat een uiteindelijke deal met Iran zal voorzien in de ontmanteling van het Iraanse nucleaire programma. Dat gebeurde dit weekend tijdens een telefoongesprek tussen de leiders, berichten Israëlische media als de krant Haaretz en nieuwssite Times of Israel.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP/RTR) - Europese leiders hebben boos gereageerd op berichten dat Rusland bij aanvallen op Oekraïne een Oresjnik-raket zou hebben gebruikt. De Duitse bondskanselier Friedrich Merz sprak van een escalatie en ook de Franse president Emmanuel Macron veroordeelde de aanval scherp.
4 uur geledenANKARA (ANP/BLOOMBERG/RTR/DPA) - De Turkse autoriteiten hebben opdracht gegeven tot een ontruiming van het hoofdkwartier van oppositiepartij CHP. Dat bevel volgde op een rechterlijke uitspraak waarin partijleider Özgür Özel wordt afgezet.
4 uur geledenQUETTA (ANP/AFP) - Door een aanslag op een trein in het zuidwesten van Pakistan zijn volgens de autoriteiten zeker 24 doden en 70 gewonden gevallen. Het ging om een trein die militairen en hun gezinsleden voor een vakantie vervoerde van Quetta naar de noordelijke stad Peshawar. Een regeringsfunctionaris zei dat de trein in de stad Quetta is geramd door een auto en dat daar een enorme ontploffing op volgde.
4 uur geledenGARDEN GROVE (ANP) - De Amerikaanse autoriteiten hebben gewaarschuwd dat een explosie van een tank met chemisch materiaal in Garden Grove tot grote schade in de omgeving kan leiden. Ze hebben volgens de lokale krant LA Times een kaart vrijgegeven waarop te zien is hoe groot de verwachte "explosiezone" is en waar branden kunnen uitbreken.
4 uur geleden