Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Turkije naar gerechtshoven Den Haag na dood Aysenur Ezgi Eygi

Turkije naar gerechtshoven Den Haag na dood Aysenur Ezgi Eygi

ANKARA (ANP/RTR/DPA) - Turkije stuurt bewijsmateriaal over de dood van de Turks-Amerikaanse Aysenur Ezgi Eygi op de Westelijke Jordaanoever naar de VN-Veiligheidsraad en internationale gerechtshoven. Minister van Justitie Yilmaz Tunc zei dat de verzamelde informatie wordt gedeeld met het Internationaal Strafhof in Den Haag en met het Internationaal Gerechtshof in de Nederlandse stad.

De mensenrechtenactiviste kwam eerder deze maand om het leven tijdens een protest in het Palestijnse gebied. Israël erkent dat ze zeer waarschijnlijk per ongeluk is doodgeschoten door de Israëlische strijdkrachten. Turkije voert een eigen onderzoek uit en heeft eerder de verdenking uitgesproken dat gericht is geschoten op de jonge vrouw.

Naast Turkije hebben ook de Verenigde Staten verontwaardigd gereageerd op haar dood. Minister van Buitenlandse Zaken Antony Blinken noemde het doodschieten van Aysenur Ezgi Eygi ongeprovoceerd. Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken eist dat Israël het incident snel, grondig en transparant onderzoekt en heeft duidelijk gemaakt dat het maatregelen kan nemen als het niet tevreden is over de uitkomst.

Meer uit Buitenland

Oud-generaal van Assad opgepakt om chemische aanval

DAMASCUS (ANP/AFP) - Syrië heeft een generaal uit de tijd van de verdreven president Bashar al-Assad opgepakt. Volgens het ministerie van Binnenlandse Zaken was Khardal Ahmed Dayoub betrokken bij de chemische aanval op Oost-Ghouta, een buitenwijk van Damascus, in 2013.

2 uur geleden
Landen sturen vliegtuigen voor opvarenden van de Hondius

TENERIFE (ANP) - Vrijwel alle landen met opvarenden op het cruiseschip Hondius sturen vliegtuigen naar Tenerife om hun burgers te repatriëren. De toestellen worden tussen zaterdagavond en zondagochtend verwacht op de luchthaven Tenerife Sur, meldt de Canarische regering volgens persbureau EFE.

2 uur geleden
Mexico wil schooljaar een maand eerder stoppen om WK

MEXICO-STAD (ANP/AFP) - Mexico wil het schooljaar ruim een maand eerder beëindigen om het WK voetbal, dat het land samen met de Verenigde Staten en Canada organiseert. Volgens onderwijsminister Mario Delgado speelt ook een hittegolf in meerdere deelstaten mee.

2 uur geleden
Kremlin bevestigt instemming staakt-het-vuren met Oekraïne

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft inderdaad ingestemd met een Amerikaans voorstel voor een staakt-het-vuren met Oekraïne op 9, 10 en 11 mei, zegt een Kremlin-functionaris. Die meldt ook dat in dezelfde periode een gevangenenruil zal plaatsvinden.

9 uur geleden
Zelensky bevestigt tijdelijk bestand met Rusland

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky bevestigt in een verklaring dat er een driedaagse staakt-het-vuren met Rusland komt. Zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump had het bestand een half uur eerder aangekondigd.

10 uur geleden
Trump kondigt driedaags bestand tussen Oekraïne en Rusland aan

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangekondigd dat er een driedaags bestand komt tussen Oekraïne en Rusland. Het staakt-het-vuren geldt op 9, 10 en 11 mei, aldus Trump op Truth Social. Hij stelt dat Rusland en Oekraïne hebben ingestemd.

11 uur geleden
Politie valt Duitse bank binnen na berichten over gijzeling

SINZIG (ANP/DPA/AFP) - De Duitse politie is in Sinzig een bank binnengevallen na berichten dat daar een gijzeling gaande zou zijn. Twee opgesloten personen zijn ongedeerd aangetroffen, meldt de regionale omroep SWR.

17 uur geleden