Turkije naar gerechtshoven Den Haag na dood Aysenur Ezgi Eygi
ANKARA (ANP/RTR/DPA) - Turkije stuurt bewijsmateriaal over de dood van de Turks-Amerikaanse Aysenur Ezgi Eygi op de Westelijke Jordaanoever naar de VN-Veiligheidsraad en internationale gerechtshoven. Minister van Justitie Yilmaz Tunc zei dat de verzamelde informatie wordt gedeeld met het Internationaal Strafhof in Den Haag en met het Internationaal Gerechtshof in de Nederlandse stad.
De mensenrechtenactiviste kwam eerder deze maand om het leven tijdens een protest in het Palestijnse gebied. Israël erkent dat ze zeer waarschijnlijk per ongeluk is doodgeschoten door de Israëlische strijdkrachten. Turkije voert een eigen onderzoek uit en heeft eerder de verdenking uitgesproken dat gericht is geschoten op de jonge vrouw.
Naast Turkije hebben ook de Verenigde Staten verontwaardigd gereageerd op haar dood. Minister van Buitenlandse Zaken Antony Blinken noemde het doodschieten van Aysenur Ezgi Eygi ongeprovoceerd. Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken eist dat Israël het incident snel, grondig en transparant onderzoekt en heeft duidelijk gemaakt dat het maatregelen kan nemen als het niet tevreden is over de uitkomst.
Meer uit Buitenland
MOSKOU/KYIV (ANP/AFP/RTR) - Het Russische ministerie van Defensie heeft volgens media bevestigd dat de grote aanval met raketten en drones in de nacht van zaterdag op zondag een vergeldingsaanval was voor de beschieting van burgerdoelen in het door Rusland ingelijfde oosten van Oekraïne. In de regio Loehansk werd afgelopen week bij Oekraïense droneaanvallen een studentencomplex met slaapzalen getroffen, waarbij 21 doden en 42 gewonden vielen volgens de plaatselijke autoriteiten.
17 minuten geledenNEW DELHI (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio is optimistisch over een voorlopige deal met Iran en hoopt dat die zondag nog kan worden aangekondigd.
49 minuten geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Het nucleaire programma van Iran vormt volgens het Iraanse nieuwsagentschap Tasnim geen onderdeel van het memorandum van overeenstemming waar Iran en de VS aan de hand van Pakistan aan werken. Nucleaire onderhandelingen worden gevoerd na aanvaarding van het voorlopige akkoord en de verlenging van het bestand met zestig dagen.
1 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR) - Bemiddelaar Pakistan ziet "een betekenisvolle vooruitgang" in de onderhandelingen tussen Iran en de VS die zicht biedt op "een positieve en duurzame uitkomst". Dit zei de Pakistaanse minister van Buitenlandse Zaken Mohammad Ishaq Dar.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De man die zaterdag werd doodgeschoten bij een controlepost bij het Witte Huis, had eerder meerdere aanvaringen met Amerikaanse veiligheidsdiensten en de politie. Dat melden Amerikaanse media, waaronder CNN.
5 uur geledenKYIV (ANP/AFP/RTR) - De Oekraïense hoofdstad Kyiv is in de nacht van zaterdag op zondag bestookt met veel drones en raketten. Volgens de autoriteiten vielen in de regio Kyiv zeker vier doden en zestig gewonden.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Prominente Republikeinen uiten kritiek op de voorwaarden van het mogelijke akkoord dat de Amerikaanse president Donald Trump met Iran onderhandelt om de oorlog te beëindigen. Ze vrezen dat Teheran daardoor zijn machtspositie in de regio behoudt of zelfs versterkt.
8 uur geleden