Turkije naar gerechtshoven Den Haag na dood Aysenur Ezgi Eygi
ANKARA (ANP/RTR/DPA) - Turkije stuurt bewijsmateriaal over de dood van de Turks-Amerikaanse Aysenur Ezgi Eygi op de Westelijke Jordaanoever naar de VN-Veiligheidsraad en internationale gerechtshoven. Minister van Justitie Yilmaz Tunc zei dat de verzamelde informatie wordt gedeeld met het Internationaal Strafhof in Den Haag en met het Internationaal Gerechtshof in de Nederlandse stad.
De mensenrechtenactiviste kwam eerder deze maand om het leven tijdens een protest in het Palestijnse gebied. Israël erkent dat ze zeer waarschijnlijk per ongeluk is doodgeschoten door de Israëlische strijdkrachten. Turkije voert een eigen onderzoek uit en heeft eerder de verdenking uitgesproken dat gericht is geschoten op de jonge vrouw.
Naast Turkije hebben ook de Verenigde Staten verontwaardigd gereageerd op haar dood. Minister van Buitenlandse Zaken Antony Blinken noemde het doodschieten van Aysenur Ezgi Eygi ongeprovoceerd. Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken eist dat Israël het incident snel, grondig en transparant onderzoekt en heeft duidelijk gemaakt dat het maatregelen kan nemen als het niet tevreden is over de uitkomst.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP/BELGA) - Brussel heeft extra veiligheidsmaatregelen genomen om de kerststal op de Grote Markt beter te beschermen. Directe aanleiding is de diefstal van het hoofd van het kindje Jezus uit de kerststal het afgelopen weekend.
19 minuten geledenABUJA (ANP/AFP) - Afgelopen weekend zijn in Nigeria meer dan dertig mensen ontvoerd door gewapende groepen. De ontvoeringen vonden onder andere plaats in de noordelijke regio Kano, waar deze tot nu toe nauwelijks voorkwamen.
34 minuten geledenPARIJS (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft tijdens zijn bezoek aan zijn Franse ambtgenoot Emmanuel Macron ook gesproken met andere Europese leiders en de Amerikaanse gezant Steve Witkoff. De gesprekken volgen op nieuw topoverleg tussen Kyiv en Washington over vrede in Oekraïne.
1 uur geledenWIESBADEN (ANP) - Bij de grootschalige demonstratie tegen de oprichting van een nieuwe jongerentak van de AfD afgelopen zaterdag in het Duitse Gießen, zijn meer dan vijftig politieagenten gewond geraakt. Dat zegt de Hessense deelstaatminister Roman Poseck maandag tijdens een persconferentie over de onlusten.
2 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische president Isaac Herzog denkt alleen aan de belangen van Israël wanneer hij het gratieverzoek van premier Benjamin Netanyahu in overweging neemt. Dat zei de president maandag in een verklaring.
2 uur geledenMOSKOU (ANP) - Dat de NAVO nadenkt over preventieve cyberaanvallen en ander proactiever optreden tegen bijvoorbeeld Russische hackers is "extreem onverantwoordelijk", vindt Rusland. Het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken hekelt uitlatingen daarover van de voorzitter van de legerchefs van de NAVO-landen.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De negentien EU-landen die een lening krijgen van de Europese Commissie voor extra investeringen in defensie, hebben allemaal hun nationale plannen ingediend. Dat heeft Eurocommissaris Andrius Kubilius (Defensie) maandag bekendgemaakt op X.
3 uur geleden