Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Turkije naar gerechtshoven Den Haag na dood Aysenur Ezgi Eygi

Turkije naar gerechtshoven Den Haag na dood Aysenur Ezgi Eygi

ANKARA (ANP/RTR/DPA) - Turkije stuurt bewijsmateriaal over de dood van de Turks-Amerikaanse Aysenur Ezgi Eygi op de Westelijke Jordaanoever naar de VN-Veiligheidsraad en internationale gerechtshoven. Minister van Justitie Yilmaz Tunc zei dat de verzamelde informatie wordt gedeeld met het Internationaal Strafhof in Den Haag en met het Internationaal Gerechtshof in de Nederlandse stad.

De mensenrechtenactiviste kwam eerder deze maand om het leven tijdens een protest in het Palestijnse gebied. Israël erkent dat ze zeer waarschijnlijk per ongeluk is doodgeschoten door de Israëlische strijdkrachten. Turkije voert een eigen onderzoek uit en heeft eerder de verdenking uitgesproken dat gericht is geschoten op de jonge vrouw.

Naast Turkije hebben ook de Verenigde Staten verontwaardigd gereageerd op haar dood. Minister van Buitenlandse Zaken Antony Blinken noemde het doodschieten van Aysenur Ezgi Eygi ongeprovoceerd. Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken eist dat Israël het incident snel, grondig en transparant onderzoekt en heeft duidelijk gemaakt dat het maatregelen kan nemen als het niet tevreden is over de uitkomst.

Meer uit Buitenland

NASA voert succesvolle repetitie voor maanlancering uit

MERRITT ISLAND (ANP/AFP) - NASA heeft met succes een oefening uitgevoerd voor de lancering van zijn gigantische SLS-raket. Deze moet voor het eerst in meer dan 50 jaar astronauten rond de maan sturen.

7 minuten geleden
Epstein-executeurs stemmen in met schikking van 35 miljoen dollar

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De executeurs van de overleden zedendelinquent Jeffrey Epstein hebben ingestemd met een betaling van maximaal 35 miljoen dollar om openstaande claims van zijn slachtoffers te schikken die nog geen vergoeding hadden ontvangen.

1 uur geleden
Senaat Florida stemt in met hernoemen vliegveld naar Trump

TALLAHASSEE (ANP/RTR) - Het parlement van de Amerikaanse staat Florida heeft ingestemd met een wet die Palm Beach International Airport moet hernoemen naar president Donald Trump.

1 uur geleden
Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un opent partijcongres

PYONGYANG (ANP/AFP) - Noord-Koreaans leider Kim Jong-un heeft het negende congres van de regerende Arbeiderspartij geopend tijdens een grote ceremonie in Pyongyang, meldt het staatspersagentschap KCNA.

4 uur geleden
Suriname waarschuwt voor deepfakes van president Simons

PARAMARIBO (ANP) - De Surinaamse regering waarschuwt voor deepfakebeelden van president Jennifer Simons. Op de beelden die rondgaan op sociale media wordt Simons neergezet alsof zij het volk toespreekt, waarbij ze opmerkelijke en onjuiste uitspraken doet. De regering benadrukt dat dergelijke video's strafbaar zijn.

7 uur geleden
Belarus: we kregen geen visa om bij vredesraadbijeenkomst te zijn

MINSK (ANP) - Belarus kreeg niet tijdig de benodigde visa om donderdag bij de bijeenkomst van Donald Trumps Vredesraad in Washington te zijn. Dat schrijft het ministerie van Buitenlandse Zaken van dat land op X. Onder meer de minister van dat departement, Maxim Ryzhenkov, zou aanwezig zijn.

8 uur geleden
Kritisch rapport NASA over gestrande astronauten met Starliner

WASHINGTON (ANP/AFP) - NASA heeft een kritisch rapport gepubliceerd over de mislukte ruimtemissie met de Boeing Starliner in 2024, waarbij twee astronauten in de ruimte vastkwamen te zitten. Zij moesten hierdoor ruim negen maanden op ruimtestation ISS doorbrengen.

8 uur geleden