Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Turkije keert met nederlaag tegen Australië terug op WK

Turkije keert met nederlaag tegen Australië terug op WK

VANCOUVER (ANP) - Turkije is na 24 jaar met een nederlaag teruggekeerd op een WK voetbal. De ploeg van bondscoach Vincenzo Montella verloor van Australië (2-0) in Vancouver.

Nestory Irankunda maakte in de 27e minuut de openingstreffer. Connor Metcalfe verdubbelde in de 75e minuut de score. Australië staat tweede in poule D, met evenveel punten maar een slechter doelsaldo dan de Verenigde Staten. Het gastland won eerder van Paraguay (4-1).

Turkije kwam voor het laatst in 2002 uit op een WK. De formatie verraste met een derde eindklassering op de mondiale eindronde in Zuid-Korea en Japan.

Vrije trap

Turkije kreeg na de openingstreffer van Australië kansen. Maar Abdülkerim Bardakcı raakte de paal en doelman Patrick Beach reageerde attent op een vrije trap van Arda Güler, de buitenspeler van Real Madrid.

Orkun Kökçü en Ferdi Kadıoğlu hadden een basisplaats bij Turkije. De oud-voetballers van Feyenoord en NEC werden geboren in Haarlem en Arnhem. Kökçü werd na ruim een uur gewisseld. Jordan Bos, uitkomend voor Feyenoord, verscheen aan de aftrap voor Australië.

Meer uit Voetbal

Mexico en Zuid-Afrika door, Zuid-Korea derde en Tsjechië eruit

MEXICO-STAD (ANP) - Gastland Mexico gaat als groepswinnaar naar de zestiende finales van het WK voetbal. Het elftal van bondscoach Javier Aguirre versloeg Tsjechië in het Mexico City Stadium overtuigend met 3-0. Linksback Mateo Chávez van AZ maakte het eerste doelpunt voor 'El Tri'.

2 uur geleden
Mexicaanse keeper Ochoa krijgt als invaller speeltijd op zesde WK

MEXICO-STAD (ANP) - Guillermo Ochoa heeft bij zijn zesde deelname aan het wereldkampioenschap voetbal speeltijd gekregen. De 40-jarige Mexicaanse doelman werd woensdag (plaatselijke tijd) in de derde en laatste groepswedstrijd tegen Tsjechië door bondscoach Javier Aguirre in de 78e minuut als invaller in het veld gebracht. Mexico leidde op dat moment met 2-0 en was na twee duels al zeker van een plaats in de knock-outfase. Aguirre kon Ochoa daarom dat bijzondere moment gunnen.

2 uur geleden
Trainer Ouahbi: Marokkaanse spelers moeten geloven in wereldtitel

ATLANTA (ANP) - De Marokkaanse internationals moeten geloven dat ze als eerste Afrikaanse land de wereldtitel kunnen winnen. Dat zei bondscoach Mohamed Ouahbi nadat hij zich met zijn elftal voor de zestiende finales had geplaatst. Daarin is mogelijk het Nederlands elftal de tegenstander.

2 uur geleden
Infantino herhaalt dat er geen Pride Match op het WK plaatsvindt

SEATTLE (ANP) - Gianni Infantino heeft nogmaals herhaald dat er vrijdag in Seattle geen officiële Pride Match op het WK voetbal plaatsvindt. De FIFA-voorzitter wil hiermee de verwarring wegnemen, die volgens de wereldvoetbalfederatie is ontstaan rondom de wedstrijd tussen Egypte en Iran. "Er vindt vrijdag een WK-duel plaats in Seattle en op dezelfde dag worden er door andere organisaties verschillende evenementen gehouden. De twee zijn niet met elkaar verbonden", aldus een woordvoerder van de FIFA tegen het ANP.

2 uur geleden
Bondscoach Ancelotti: Oranje heeft meer ervaring dan Japan

MIAMI (ANP) - Bondscoach Carlo Ancelotti van Brazilië heeft niet echt een voorkeur voor een tegenstander in de zestiende finales van het WK. "Nederland heeft meer ervaring dan Japan, dat de laatste jaren echter ook veel goede resultaten heeft geboekt. Zweden heeft veel potentie", zei de Italiaan na een zege op Schotland in Miami (3-0).

3 uur geleden
Bosnië en Herzegovina nu ook zeker van plek in volgende ronde WK

SEATTLE (ANP) - Bosnië-Herzegovina heeft voor het eerst de knock-outfase van het wereldkampioenschap voetbal bereikt. Het elftal van bondscoach Sergej Barbarez won woensdag met 3-1 van Qatar en eindigde met 4 punten op de derde plaats in groep B.

3 uur geleden
Brazilië na zege op Schotland groepswinnaar op WK, Marokko tweede

MIAMI (ANP) - Brazilië is op het wereldkampioenschap voetbal als eerste geëindigd in groep C. Het elftal van bondscoach Carlo Ancelotti won in Miami met 3-0 van Schotland. Aanvaller Vinícius Júnior maakte in de eerste helft twee doelpunten.

4 uur geleden