
Turkije claimt vernietiging fabriek voor chemische wapens Syrië
ANKARA (ANP/AFP) - De Turkse strijdkrachten hebben een fabriek voor chemische wapens in het noordwesten van Syrië vernietigd. De productiefaciliteit lag 13 kilometer ten zuiden van Aleppo en werkte voor het regime van president Bashir al-Assad, maakte een hooggeplaatste Turkse functionaris zaterdag bekend.
De actie in de nacht van vrijdag op zaterdag is een vergelding voor de dood van meer dan dertig Turkse militairen door een Russische luchtaanval. Naast de wapenfabriek werd een groot aantal andere doelen van het regime in Damascus vernietigd, aldus Ankara.
Meer uit Buitenland
VATICAAN (ANP/AFP) - Gelovigen kunnen in de Sint-Pietersbasiliek geen afscheid meer nemen van de overleden paus. Om 19.00 uur werden de deuren gesloten van de kerk waar de maandag overleden paus Franciscus ligt opgebaard. Het Vaticaan meldt dat in drie dagen ongeveer 250.000 mensen afscheid hebben kunnen nemen.
3 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Amerikaanse Oekraïne-gezant Steve Witkoff heeft vrijdag in Moskou drie uur gesproken met de Russische president Vladimir Poetin. Het Kremlin spreekt van een constructief gesprek en stelt dat het onder meer ging om de mogelijkheid directe onderhandelingen tussen Oekraïne en Rusland te hervatten.
6 uur geledenMILWAUKEE (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse veiligheidsdienst FBI heeft een rechter in de staat Wisconsin gearresteerd voor het belemmeren van een operatie rond immigratie. Dat meldt FBI-directeur Kash Patel in een inmiddels verwijderd bericht op X.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De buitenlandministers van de EU-landen willen op een Russische feestdag vol militair machtsvertoon bijeenkomen in Oekraïne. Mogelijk worden ook Europese leiders die 9 mei in hoofdstad Kyiv verwacht.
6 uur geledenKYIV (ANP) - Een raket van Noord-Koreaanse makelij, die de Russen eerder deze week afvuurden op Kyiv, had veel onderdelen uit andere landen. "En het merendeel daarvan werd helaas gemaakt door Amerikaanse bedrijven", schrijft de Oekraïense president Volodymyr Zelensky op sociale media.
6 uur geledenBRASILIA (ANP/AFP) - De Braziliaanse oud-president Fernando Collor de Mello is gearresteerd. Dat meldt de Braziliaanse federale politie. Het hooggerechtshof beval donderdag de onmiddellijke arrestatie van Collor, nadat zijn hoger beroep voor de tweede keer was verworpen.
9 uur geledenGAZA-STAD (ANP) - Het Wereldvoedselprogramma van de Verenigde Naties (WFP) heeft geen voorraden meer over in de Gazastrook. Israël sloot ruim zeven weken geleden de grenzen van het gebied en sindsdien komt er geen humanitaire hulp meer binnen.
9 uur geleden