Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

TUI zoekt naar vluchten voor honderden gestrande reizigers

TUI zoekt naar vluchten voor honderden gestrande reizigers

DEN HAAG (ANP) - Reisorganisatie TUI kan nog niet zeggen wanneer gestrande reizigers in het Midden-Oosten en het Verre Oosten naar huis kunnen. Inmiddels zijn al honderden reizigers terug, maar er zitten er ook nog honderden vast, zegt een woordvoerster van TUI.

"We zijn heel druk bezig om iedereen terug naar huis te halen. Dat geldt zowel voor mensen in het Midden-Oosten als voor reizigers uit het Verre Oosten die Dubai als hub gebruiken. Het is echter gecompliceerd, want een terugkeer via Dubai is op dit moment niet veilig", aldus de zegsvrouw.

Er wordt "naarstig gezocht" naar alternatieve vluchtmogelijkheden die via andere routes dan Dubai gaan, maar die zijn schaars en volgeboekt. Dat komt omdat veel mensen proberen te vertrekken. "Er zijn weinig stoelen beschikbaar. Ik begrijp helemaal dat deze mensen graag terug willen, daar werken wij keihard aan."

Onzekerheid

Ondertussen zit een groep van 25 Nederlandse reizigers, die een georganiseerde rondreis van TUI in Thailand maakten, al een week vast in Bangkok. "We zitten in het ongewisse over wanneer we terug kunnen", vertelt Corine Polak, een van de reizigers. "We zitten noodgedwongen in een hotel. En we begrijpen dat mensen in de getroffen gebieden voorrang krijgen, maar je laat mensen in veilige landen niet zo lang in onzekerheid."

Volgens Polak is er geen zicht op hoe lang ze nog moeten blijven wachten, terwijl de tijd dringt. "We hebben iemand van 17 die gewoon naar school moet, we hebben mensen die gewoon werken en we hebben ouderen van wie medicijnen opraken."

Meer uit Financieel

FAA: stoelen in honderden Boeings 737 MAX verkeerd geïnstalleerd

SEATTLE (ANP) - De stoelen in 453 Boeings van het type 737 MAX die in de Verenigde Staten zijn geregistreerd, zijn verkeerd geïnstalleerd en moeten worden gerepareerd. Dat zei de Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA maandag.

2 uur geleden
Recordaantal woningen verkocht dit jaar, verwacht ING

AMSTERDAM (ANP) - Het aantal woningverkopen komt dit jaar op het hoogste niveau ooit te liggen, verwacht ING. Dat komt door het aanhoudend hoge aantal voormalige huurwoningen dat in de verkoop gaat en toenemende financiële mogelijkheden van kopers. Door het grotere aanbod blijft de stijging van de huizenprijs naar verwachting van de bank beperkt tot zo'n 3 procent.

5 uur geleden
Recordaantal woningen verkocht dit jaar, verwacht ING

AMSTERDAM (ANP) - Het aantal woningverkopen komt dit jaar op het hoogste niveau ooit te liggen, verwacht ING. Dat komt door het aanhoudend hoge aantal voormalige huurwoningen dat in de verkoop gaat en toenemende financiële mogelijkheden van kopers. Door het grotere aanbod blijft de stijging van de huizenprijs naar verwachting van de bank beperkt tot zo'n 3 procent.

5 uur geleden
Wall Street verdeeld door techzorgen en lagere olieprijs

NEW YORK (ANP) - Beleggers op Wall Street hielden zich maandag gedeisd, vooral door aanhoudende zorgen over de technologiesector en de toenemende concurrentie uit China. De beurshandel kreeg wel steun van de gevechtspauze tussen de Verenigde Staten en Iran en een flinke daling van de olieprijzen. Daardoor moesten oliebedrijven terrein prijsgeven.

6 uur geleden
Philips verhoogt winstverwachting na meevaller importheffingen VS

AMSTERDAM (ANP) - Zorgtechnologieconcern Philips heeft zijn winstverwachting voor dit jaar licht verhoogd, nadat een terugbetaling van Amerikaanse importheffingen de resultaten in het tweede kwartaal een impuls gaf.

8 uur geleden
Nachtkijkermaker profiteert weer van sterke orderstroom defensie

ATHENE (ANP) - Theon International blijft als beursgenoteerd defensiebedrijf profiteren van de miljarden die Europa in zijn defensie steekt. De in Athene gevestigde fabrikant van nachtkijkers en warmtebeeldsystemen voor de defensiesector boekte een omzet van bijna 249 miljoen euro in de eerste helft van dit jaar, ruim 35 procent meer dan in dezelfde periode vorig jaar.

8 uur geleden
Trump roept Federal Reserve op om rente te verlagen

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump riep de Amerikaanse centrale bank maandag op de rente te verlagen. Volgens hem zouden de Verenigde Staten de laagste rente ter wereld moeten hebben.

9 uur geleden