TUI haalt 550 reizigers terug uit de Malediven en Abu Dhabi
DEN HAAG (ANP) - TUI haalde afgelopen nacht met drie repatriëringsvluchten meer dan 550 reizigers op naar Frankfurt en Hannover, zegt een woordvoerster van de Nederlandse tak van de reisorganisatie. Ongeveer 300 reizigers werden opgehaald uit de Malediven en zo'n 250 van de luchthaven Al Ain in Abu Dhabi.
Naast Duitse passagiers waren er ook reizigers uit onder andere Nederland, België, Frankrijk, Zweden en het Verenigd Koninkrijk. Nog niet duidelijk is hoeveel Nederlanders aan boord zaten.
"Daarmee zijn de meeste, maar nog niet alle reizigers weer thuis. Ook een klein aantal Nederlandse vakantiegangers bevindt zich nog in onder andere Thailand", aldus de zegsvrouw.
Komende dagen
Volgens TUI zullen er de komende dagen nog meerdere repatriëringsvluchten plaatsvinden. "Daarnaast stellen we stoelen beschikbaar aan andere reisorganisaties en de betreffende regeringen om de repatriëringsinspanningen te ondersteunen."
Veel reizigers zitten sinds vorig weekend vast nadat Israël en de Verenigde Staten lucht- en raketaanvallen op Iran uitvoerden. Teheran reageerde met vergeldingsaanvallen, waarna in grote delen van het Midden-Oosten het luchtruim werd gesloten.
TUI gaf eerder aan druk bezig te zijn met het zoeken naar vluchten, maar dat is lastig omdat reizen via Dubai onveilig is. Daardoor kunnen ook mensen uit Azië niet terugkeren, omdat zij via Dubai moeten overstappen.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De Europese aardgasprijs is woensdagmiddag kort boven de 100 euro per megawattuur uitgekomen. Dat was sinds december 2022 niet meer voorgekomen. Gas is duurder geworden doordat de spanningen in het Midden-Oosten voor verstoringen in de toevoer van vloeibaar gemaakt aardgas zorgen, wat tot schaarste op de wereldmarkt leidt.
1 uur geledenZAANDAM (ANP) - Albert Heijn bezorgt sinds woensdag weer op het gebruikelijke niveau boodschappen. Vrijdag werd de levering aan huis en op het werk al hervat na problemen door de cyberaanval, maar toen was nog maar een derde van de normale capaciteit beschikbaar. Het plan was om woensdag weer volledig te bezorgen en dat is gelukt, meldt een woordvoerder.
1 uur geledenETTEN-LEUR (ANP) - Those Vegan Cowboys, het plantaardigekaasbedrijf van de oprichters van De Vegetarische Slager, verwacht zijn eerste diervrije kaaseiwitproducten volgend jaar op de markt te brengen in de Verenigde Staten. Dat laat de onderneming uit Etten-Leur woensdag weten nadat de Amerikaanse toezichthouder FDA bij een beoordeling geen bezwaren had.
1 uur geledenLONDEN (ANP/RTR/AFP) - De Britse minister van Financiën, John Healey, heeft zijn begroting van het Verenigd Koninkrijk aan het parlement gepresenteerd. Daarin kondigt hij onder meer een steunmaatregel aan voor huishoudens vanwege de hoge energieprijzen. Deze wordt betaald door een extra belasting voor banken.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met kleine winsten geopend in aanloop naar het rentebesluit van de Amerikaanse centrale bank later op de dag. Daarnaast komen na het slot van de handel op Wall Street kwartaalcijfers van Microsoft en Google-moeder Alphabet. De in New York genoteerde Nederlandse chipproducent NXP Semiconductors stond bij de verliezers in navolging van resultaten.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Europese gasprijs stijgt verder en staat op de toonaangevende Amsterdamse gasbeurs nu op bijna 100 euro per megawattuur. De prijs klom woensdag ongeveer 3,5 procent tot 99,50 euro. Veel huishoudens zullen de hogere gasprijs gaan merken in de energierekening nu de vraag stijgt om woningen te verwarmen door de dalende temperaturen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Topman Søren Abildgaard treedt terug als topman van Odido. Abildgaard was bijna tien jaar topman van het telecombedrijf en begeleidde onder meer de overgang van T-Mobile Nederland naar Odido. Hij wordt opgevolgd door Tisha van Lammeren. Zij werkt al ruim twintig jaar bij Odido en haar voorgangers en had daar al een hoge bestuursfunctie.
4 uur geleden