TUI gokt op aantrekkende vraag zomervakanties
HANNOVER (ANP/BLOOMBERG) - Touroperator TUI wil aankomende zomer 80 procent van zijn gebruikelijke vakantieprogramma aanbieden. De onderneming gokt op een sterke toename van de vraag naar vakanties. En dan met name uit het Verenigd Koninkrijk, een belangrijke markt voor TUI. Daarbij wijst de onderneming onder andere naar het Britse vaccinatieprogramma tegen corona, dat sneller verloopt dan op het Europese vasteland.
's Werelds grootste touroperator zei in een verklaring dat de zomerboekingen momenteel op "slechts 56 procent" zitten van het niveau van 2019, maar dat geboekte vakanties in doorsnee duurder zijn. Dat geeft volgens het bedrijf aan dat mensen geld opzij hebben gezet. Daarmee is een late golf van boekingen in de maak als meer mensen een vaccinatie hebben ontvangen.
Topman Fritz Joussen benadrukte in een toelichting op de eerstekwartaalcijfers van het gebroken boekjaar van het concern in het Verenigd Koninkrijk een "indrukwekkend tempo" van vaccineren te zien. "De vraag blijft sterk. Mensen willen reizen", gaf hij aan.
Tweede coronagolf
De tweede coronagolf, met daarbij een aantal nieuwe mutanten van het virus, sloegen eerder de bodem weg onder het herstel van de sector. Er werden eind vorig jaar nieuwe lockdownmaatregelen ingesteld die het voorzichtige herstel van onder andere de reissector volledig teniet deden.
TUI zag de inkomsten in het eerste kwartaal van zijn boekjaar tot januari met 88 procent dalen. Daarbij liep het nettoverlies op tot 802 miljoen euro. Evengoed merkt Joussen dat mensen in "de startblokken" staan om op vakantie te kunnen gaan. Volgens de topman moeten overheden er alles aan doen om de reisbeperkingen zo snel als mogelijk op te heffen. Volgens hem zal tegen de zomer driekwart van de Britten zijn ingeƫnt.
Om de pandemie te overleven kondigde TUI eerder al aan in zijn personeelsbestand te snijden. Daarbij verdwijnen mogelijk 8000 banen. Verder wist het concern via investeerders en steunmaatregelen van de Duitse overheid 4,8 miljard euro aan kredieten veilig te stellen.
Meer uit Financieel
MECHELEN (ANP) - Het Belgisch-Nederlandse biotechnologiebedrijf Galapagos wil zijn naam veranderen in Lakefront Biotherapeutics. Dat meldt het aan de beurs in Amsterdam genoteerde bedrijf bij het publiceren van zijn jaarverslag.
17 minuten geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - De Europese consumentenrechtenkoepel BEUC is blij dat in Brussel een akkoord is bereikt over een hervorming van de Europese douaneregels. Voortaan kunnen webshops die onveilige producten naar de Europese Unie importeren een boete krijgen. Dat moet de stroom aan pakjes uit onder meer China met spullen die niet aan Europese regels voldoen, tegengaan.
24 minuten geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijzen lieten vrijdagochtend een kleine daling zien na de stijging een dag eerder. De prijsdaling volgde op het besluit van de Amerikaanse president Donald Trump om de deadline voor aanvallen op Iraanse energiefaciliteiten verder uit te stellen tot 6 april. Het uitstel zorgt voor enige rust op de gespannen oliemarkt, maar verlengt tegelijkertijd de onzekerheid over het verloop van de oorlog tot ver in april.
57 minuten geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - AI-bedrijf Anthropic, bekend van zijn chatbot Claude, overweegt in oktober al naar de beurs te gaan. Dat melden bronnen aan persbureau Bloomberg. Het bedrijf is in een race verwikkeld met rivaal OpenAI, het bedrijf achter ChatGPT, om als eerste naar de beurs te gaan.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse rechter heeft donderdag geoordeeld dat de overheid haar banden met Anthropic voorlopig niet mag verbreken. Het AI-bedrijf stapte deze maand naar de rechter nadat het Pentagon het bedrijf had aangemerkt als een risico in de toeleveringsketen.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Zakenbanken en investerings- en beleggingsmaatschappijen op Wall Street hebben vorig jaar in totaal 49,2 miljard dollar, omgerekend 42,7 miljard euro, aan bonussen uitgekeerd. Dat is een recordbedrag aan bonussen voor bijvoorbeeld zakenbankiers voor het begeleiden van beursgangen, het adviseren bij overnames en fusies, vermogensbeheer en handel in aandelen en obligaties.
9 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York lieten donderdag flinke koersverliezen zien, terwijl de olieprijzen juist fors stegen. Op de financiƫle markten is er veel onzekerheid over de vredesbesprekingen die de Verenigde Staten en Iran zouden voeren over een einde van de oorlog in het Midden-Oosten.
11 uur geleden