Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

TUI gokt op aantrekkende vraag zomervakanties

TUI gokt op aantrekkende vraag zomervakanties

HANNOVER (ANP/BLOOMBERG) - Touroperator TUI wil aankomende zomer 80 procent van zijn gebruikelijke vakantieprogramma aanbieden. De onderneming gokt op een sterke toename van de vraag naar vakanties. En dan met name uit het Verenigd Koninkrijk, een belangrijke markt voor TUI. Daarbij wijst de onderneming onder andere naar het Britse vaccinatieprogramma tegen corona, dat sneller verloopt dan op het Europese vasteland.

's Werelds grootste touroperator zei in een verklaring dat de zomerboekingen momenteel op "slechts 56 procent" zitten van het niveau van 2019, maar dat geboekte vakanties in doorsnee duurder zijn. Dat geeft volgens het bedrijf aan dat mensen geld opzij hebben gezet. Daarmee is een late golf van boekingen in de maak als meer mensen een vaccinatie hebben ontvangen.

Topman Fritz Joussen benadrukte in een toelichting op de eerstekwartaalcijfers van het gebroken boekjaar van het concern in het Verenigd Koninkrijk een "indrukwekkend tempo" van vaccineren te zien. "De vraag blijft sterk. Mensen willen reizen", gaf hij aan.

Tweede coronagolf

De tweede coronagolf, met daarbij een aantal nieuwe mutanten van het virus, sloegen eerder de bodem weg onder het herstel van de sector. Er werden eind vorig jaar nieuwe lockdownmaatregelen ingesteld die het voorzichtige herstel van onder andere de reissector volledig teniet deden.

TUI zag de inkomsten in het eerste kwartaal van zijn boekjaar tot januari met 88 procent dalen. Daarbij liep het nettoverlies op tot 802 miljoen euro. Evengoed merkt Joussen dat mensen in "de startblokken" staan om op vakantie te kunnen gaan. Volgens de topman moeten overheden er alles aan doen om de reisbeperkingen zo snel als mogelijk op te heffen. Volgens hem zal tegen de zomer driekwart van de Britten zijn ingeënt.

Om de pandemie te overleven kondigde TUI eerder al aan in zijn personeelsbestand te snijden. Daarbij verdwijnen mogelijk 8000 banen. Verder wist het concern via investeerders en steunmaatregelen van de Duitse overheid 4,8 miljard euro aan kredieten veilig te stellen.

Meer uit Financieel

Wall Street en goud flink omhoog, dollar en bitcoin minder waard

NEW YORK (ANP) - De beursgraadmeters op Wall Street zijn in 2025 flink gestegen, ondanks de handelsstrijd van president Donald Trump en andere geopolitieke onrust. Dat komt vooral door de onverzadigbare honger van beleggers naar AI-aandelen. Verder werden goud en zilver flink meer waard. Wel kende de dollar de sterkste waardedaling sinds 2017. Ook de bitcoin lukte het niet om zijn waarde vast te houden.

11 uur geleden
Tesla wil productie in Duitse fabriek verder opvoeren

BERLIJN (ANP) - Tesla is van plan de productie in zijn Duitse fabriek, nabij Berlijn, in 2026 te verhogen, ondanks de moeilijke situatie op de markt in Duitsland. De productie is dit jaar ook al elk kwartaal volgens plan gegroeid, heeft fabrieksdirecteur André Thierig gezegd in een interview met het Duitse persbureau dpa.

14 uur geleden
Verkoop vuurwerk naar recordbedrag van 129 miljoen euro

DEN HAAG (ANP) - De verkoop van vuurwerk in Nederland is dit jaar naar een recordbedrag gestegen van ongeveer 129 miljoen euro. Dat meldt voorzitter Leo Groeneveld van Belangenvereniging Pyrotechniek Nederland (BPN). Daarmee werd het record van circa 118 miljoen euro van vorig jaar verbroken.

16 uur geleden
Olieprijzen in 2025 sterkst gedaald sinds coronapandemie

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijzen zijn dit jaar het sterkst gedaald sinds de beginfase van de coronapandemie in 2020. Ook aan de pomp in Nederland gingen de prijzen iets omlaag, maar bij lange na niet zoveel als de olieprijzen. Toch kan het hier op oudejaarsdag druk zijn bij tankstations, omdat de accijnzen met de jaarwisseling omhooggaan. Dan wordt tanken in een klap weer wat duurder.

17 uur geleden
Wall Street opent licht lager op laatste dag sterk beursjaar 2025

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag licht lager begonnen aan de laatste dag van 2025. Ondanks dat Wall Street de kerstrally van vorige week niet wist voort te zetten, stevenen de beursgraadmeters af op forse koerswinsten over het hele jaar. Dat werd gekenmerkt door de handelsoorlog van president Donald Trump en de euforie en bubbelvrees rond kunstmatige intelligentie (AI).

17 uur geleden
Grote Belgische spoorstaking dreigt in januari

BRUSSEL (ANP/BELGA) - In België dreigt in januari een grote spoorstaking. Vakbonden willen een hele werkweek staken, van maandag 26 tot vrijdag 30 januari, hebben ze woensdag aangekondigd.

18 uur geleden
AEX-index sluit bewogen beursjaar 2025 vlak af

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index heeft woensdag het bewogen beursjaar 2025 onveranderd afgesloten. Het jaar stond vooral in het teken van de handelsoorlog van de Amerikaanse president Donald Trump, de opkomst van kunstmatige intelligentie en geopolitieke spanningen. Een sterke eindejaarsrally zat er dit jaar niet in. Beleggers namen weinig risico aan het einde van het positieve beursjaar.

19 uur geleden