Tuchtcommissie handhaaft schorsing AZ-speler De Wit
ZEIST (ANP) - De tuchtcommissie van de KNVB heeft de schorsing van AZ-voetballer Dani de Wit gehandhaafd. De aanvallende middenvelder ging begin deze week niet akkoord met het schikkingsvoorstel van de aanklager: drie wedstrijden schorsing, waarvan één voorwaardelijk. De tuchtcommissie behandelde de zaak vrijdagavond en kwam tot dezelfde straf als de aanklager.
Dat betekent dat De Wit in ieder geval zondag ontbreekt in de uitwedstrijd van AZ tegen RKC Waalwijk. In principe mist hij volgende week zaterdag ook het duel met PSV in Eindhoven. AZ heeft wel nog de mogelijkheid om in beroep te gaan en de club houdt die optie voorlopig open.
De nummer 10 van AZ werd vorige week tegen FC Volendam al na een kwartier met rood van het veld gestuurd na een tackle op de benen van Robert Mühren. De Wit is een vaste waarde in het elftal van trainer Pascal Jansen, dat in de Eredivisie achter Ajax en PSV op de derde plaats staat en als groepswinnaar overwintert in de Conference League. De aanvallende middenvelder maakte dit seizoen drie doelpunten in de Eredivisie en al zeven in de Conference League (inclusief de voorrondes).
AZ pleitte bij de tuchtcommissie voor strafvermindering, in de hoop dat De Wit in ieder geval tegen PSV kan meedoen. De aanklager verhoogde zijn eis naar een schorsing van drie wedstrijden onvoorwaardelijk. De tuchtcommissie kwam uit bij dezelfde straf als in het schikkingsvoorstel.
Meer uit Voetbal
VANCOUVER (ANP) - Zwitserland heeft zich na strafschoppen ten koste van Colombia geplaatst voor de kwartfinales van het WK voetbal. Na 120 minuten stond het 0-0 in het Vancouver Stadium. De strafschoppenserie werd met 4-3 gewonnen door de Zwitsers. Zwitserland bereikte twee keer eerder de kwartfinales, maar dat was voor het laatst op het WK in eigen land in 1954.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Ondanks de kwalificatie van België voor de kwartfinales van het WK voetbal, laat de Belgische voetbalbond (KBVB) de zaak rondom de Amerikaanse spits Folarin Balogun niet rusten. Dat meldde de KBVB dinsdag.
8 uur geledenSEATTLE (ANP/BELGA) - België kan tijdens het WK voetbal geen beroep meer doen op Amadou Onana. De middenvelder heeft tijdens de gewonnen wedstrijd tegen de Verenigde Staten in de achtste finales (4-1) een zware knieblessure opgelopen.
9 uur geledenATLANTA (ANP) - Argentinië heeft zijn jacht op titelprolongatie vervolgd met een zwaarbevochten 3-2-zege op Egypte in de achtste finales van het WK voetbal. Dankzij een assist en een doelpunt van Lionel Messi kwam de titelverdediger terug van een 2-0-achterstand. In de blessuretijd maakte Argentinië vervolgens het winnende doelpunt.
9 uur geledenVANCOUVER (ANP/DPA) - Colombia moet het de rest van het WK voetbal stellen zonder aanvaller Jhon Córdoba. De 33-jarige speler van het Russische Krasnodar viel vorige week in de zestiende finale tegen Ghana al snel uit en is voorlopig niet inzetbaar, meldde bondscoach Néstor Lorenzo in aanloop naar de achtste finale tegen Zwitserland van dinsdag.
16 uur geledenPARIJS (ANP/DPA) - De Franse voetbalbond is van plan een juridische procedure te starten tegen de Paraguayaanse senator Celeste Amarilla vanwege haar racistische uitspraken over spits Kylian Mbappé. "Ik garandeer onze aanvoerder, de overige spelers en in bredere zin alle slachtoffers van dergelijke verwerpelijke uitspraken mijn volledige steun", reageerde bondsvoorzitter Philippe Diallo, die de uitspraken ook "crimineel" noemde.
20 uur geledenARLINGTON (ANP/BELGA) - Cristiano Ronaldo beleefde maandag met de nederlaag tegen Spanje (0-1) zijn laatste WK-wedstrijd, maar gaat mogelijk nog wel door als Portugees international. "Ik heb nog tijd om daarover na te denken. Het is nu niet het moment om overhaaste beslissingen te nemen", zei de 41-jarige vedette na het duel in Arlington.
20 uur geleden