Tuchtcommissie buigt zich over racismezaak Den Bosch
ZEIST (ANP) - De tuchtcommissie van de KNVB buigt zich over de vraag of FC Den Bosch iets te verwijten valt in de veelbesproken racismezaak. Op zondag 17 november werd aanvaller Ahmad Mendes Moreira van Excelsior racistisch bejegend door toeschouwers op de tribune in Den Bosch. Mendes Moreira liep heftig geƫmotioneerd van het veld, de wedstrijd werd tijdelijk stilgelegd.
Het incident ging de hele wereld over. Spelers van het Nederlands elftal maakten in de dagen daarna diverse statements tegen racisme en in het eerste speelweekeinde na de gebeurtenissen in Den Bosch werd in alle Nederlandse stadions na de aftrap uit protest een minuut niet gevoetbald.
Zowel het Openbaar Ministerie als FC Den Bosch ging op zoek naar de daders. Daarbij werd onder meer de hulp van liplezers ingeroepen. De clubleiding van Den Bosch komt donderdagavond naar Zeist om daar aan de tuchtcommissie en de aanklager betaald voetbal te vertellen wat het onderzoek heeft opgeleverd. De club deelde al de nodige stadionverboden uit. De centrale vraag in de tuchtzaak is of de club iets te verwijten valt. Binnen twee weken volgt er een uitspraak.
Meer uit Sport
TBILISI (ANP) - Judoka Simeon Catharina (28) heeft bij de EK in het Georgische Tbilisi zilver gepakt in de klasse tot 100 kilogram. Catharina verloor in de finale van de Italiaan Gennaro Pirelli. De Nederlander kreeg een derde straf tijdens de golden score, de verlenging van de finale.
28 minuten geledenSTUTTGART (ANP) - Tennisster Elena Rybakina heeft voor de tweede keer het toernooi van Stuttgart op haar naam geschreven. De Kazachse nummer 2 van de wereldranglijst won de finale op het Duitse gravel met 7-5 6-1 van Karolina Muchova.
45 minuten geledenBERG EN TERBLIJT (ANP) - De Spaanse wielrenster Paula Blasi heeft verrassend de Amstel Gold Race gewonnen. Alle topfavorieten waren Nederlands, maar de 23-jarige renster van UAE Team ADQ liet iedereen achter zich met een versnelling op de voorlaatste beklimming van de Cauberg. In de laatste 23 van 158 kilometer vanuit Maastricht reed ze solo naar de finish in het Zuid-Limburgse Berg en Terblijt. Oud-winnaressen Katarzyna Niewiadoma en Demi Vollering werden respectievelijk tweede en derde.
1 uur geledenTBILISI (ANP) - Simeon Catharina heeft op de EK judo in het Georgische Tbilisi de finale bereikt in de klasse tot 100 kilogram. Hij versloeg in de halve eindstrijd olympisch kampioen Zelym Kotsoiev uit Azerbeidzjan.
3 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - De afscheidnemende koersdirecteur Leo van Vliet heeft de zestigste editie van de Amstel Gold Race voor mannen in gang gebracht. De 70-jarige oud-wielrenner zwaaide in Maastricht even na 11.10 uur voor een dertigste en laatste keer met de vlag voor de officiƫle start van de enige Nederlandse wielerklassieker. De vrouwen vertrokken al een uur eerder voor hun twaalfde editie.
3 uur geledenHONGKONG (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen is bij de wereldbeker in Hongkong op het onderdeel sprint al in de kwartfinales uitgeschakeld. De regerend olympisch en wereldkampioen redde het niet tegen de Japanner Kaiya Ota.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het wereldkampioenschap korfbal van 2027 vindt plaats in twaalf Nederlandse speelsteden verspreid over het land. Dat maakte de organisatie bekend tijdens een bijeenkomst in Ahoy Rotterdam bij de finale van de Korfbal League.
20 uur geleden