
Tuchtcommissie buigt zich over racismezaak Den Bosch
ZEIST (ANP) - De tuchtcommissie van de KNVB buigt zich over de vraag of FC Den Bosch iets te verwijten valt in de veelbesproken racismezaak. Op zondag 17 november werd aanvaller Ahmad Mendes Moreira van Excelsior racistisch bejegend door toeschouwers op de tribune in Den Bosch. Mendes Moreira liep heftig geƫmotioneerd van het veld, de wedstrijd werd tijdelijk stilgelegd.
Het incident ging de hele wereld over. Spelers van het Nederlands elftal maakten in de dagen daarna diverse statements tegen racisme en in het eerste speelweekeinde na de gebeurtenissen in Den Bosch werd in alle Nederlandse stadions na de aftrap uit protest een minuut niet gevoetbald.
Zowel het Openbaar Ministerie als FC Den Bosch ging op zoek naar de daders. Daarbij werd onder meer de hulp van liplezers ingeroepen. De clubleiding van Den Bosch komt donderdagavond naar Zeist om daar aan de tuchtcommissie en de aanklager betaald voetbal te vertellen wat het onderzoek heeft opgeleverd. De club deelde al de nodige stadionverboden uit. De centrale vraag in de tuchtzaak is of de club iets te verwijten valt. Binnen twee weken volgt er een uitspraak.
Meer uit Sport
NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse tennisster Amanda Anisimova heeft de kwartfinales bereikt van de US Open. De 24-jarige nummer 8 van de plaatsingslijst op het grandslamtoernooi van New York rekende in de vierde ronde overtuigend af met de Braziliaanse Beatriz Haddad Maia. Ze gunde haar tegenstander drie games: 6-0 6-3.
6 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Jannik Sinner heeft zonder moeite de kwartfinales van de US Open bereikt. De 24-jarige Italiaan versloeg in de achtste finale Aleksandr Boeblik uit Kazachstan in drie sets: 6-1 6-1 6-1.
11 uur geledenNEW YORK (ANP) - Tennisster Naomi Osaka is door naar de kwartfinale van de US Open. Osaka versloeg de Amerikaanse Coco Gauff in de achtste finales. Het werd 6-3 6-2.
16 uur geledenNEW YORK (ANP) - Tennisster Iga Swiatek heeft de kwartfinales van de US Open bereikt. De Poolse nummer 2 van de wereld versloeg de Russische Ekaterina Alexandrova in de achtste finales. Swiatek was in twee sets te sterk voor Alexandrova: 6-3 6-1.
18 uur geledenNEW YORK (ANP) - Tennisser Alex de Minaur heeft zich bij de US Open geplaatst voor de kwartfinales. De als achtste geplaatste Australiƫr was in drie sets te sterk voor Leandro Riedi uit Zwitserland. Het werd 6-3 6-2 6-1.
18 uur geledenLA MOTTE-SERVOLEX (ANP) - Tiesj Benoot vertrekt aan het einde van het jaar bij de Nederlandse wielerploeg Visma - Lease a Bike. De 31-jarige Belg gaat de komende drie jaar rijden voor Decathlon CMA CGM, het huidige Decathlon-AG2R. Dat maakte de Franse ploeg bekend.
1 dag geledenNEW YORK (ANP) - Aryna Sabalenka heeft de kwartfinales van de US Open bereikt. De Belarussische nummer 1 van de wereld versloeg in twee sets Cristina Bucsa uit Spanje: 6-1 6-4.
1 dag geleden