Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tuchtcommissie Banken deelt hoogste boete ooit uit

Tuchtcommissie Banken deelt hoogste boete ooit uit

AMSTERDAM (ANP) - Een bankmedewerker moet 12.500 euro boete betalen omdat hij zich niet heeft gehouden aan interne regels van zijn bank voor de behandeling van kredietaanvragen. Dat heeft de Tuchtcommissie Banken bepaald die daarmee de hoogste boete in haar bestaan heeft opgelegd. In het tuchtrecht voor de bankensector zijn boetes tot 25.000 euro mogelijk, maar tot nu toe overschreed geen enkele boete de 600 euro.

Onder de verantwoordelijkheid van de bestrafte bankmedewerker werden de aanvragen van kredieten verkeerd in het banksysteem ingevoerd. Ook werden er leningen verstrekt zonder dat de vereiste controles hadden plaatsgevonden. Daarnaast kwam het voor dat de bankmedewerker zowel de aanvraag invulde als die controleerde, iets wat eigenlijk door verscheidene mensen moet worden gedaan.

Volgens de Tuchtcommissie Banken heeft de man hiermee de bankierseed overtreden. De bankierseed is sinds 2015 verplicht voor iedereen die bij een bank werkt. Wie deze ondertekent dient zich te houden aan bepaalde gedragsregels. De eed was destijds in het leven geroepen om het vertrouwen in de financiële sector te herstellen.

De aanklager van Tuchtrecht Banken had eigenlijk gevraagd om een onvoorwaardelijk beroepsverbod voor de man. Maar daarvoor heeft de Tuchtcommissie Banken bewust niet gekozen. Daarbij speelde mee dat de man inmiddels een andere baan in de bankensector heeft gevonden en dat hij die zou verliezen als hij een langere periode niet in de branche zou mogen werken. Verder vond de overtreding al in 2017 plaats en de zaak zou al grote impact op zijn leven hebben gehad. "De man functioneerde 28 jaar goed tot zeer goed en heeft zijn fouten erkend", aldus de Tuchtcommissie Banken die naast de boete wel een voorwaardelijk beroepsverbod van twee jaar oplegde om te voorkomen dat de man nogmaals in de fout gaat.

Meer uit Financieel

Atradius: aantal faillissementen daalt dit jaar in Nederland

AMSTERDAM (ANP) - Het aantal faillissementen in Nederland neemt dit jaar af, verwacht kredietverzekeraar Atradius. Voor volgend jaar rekent Atradius wel weer op een toename.

3 uur geleden
Haven Antwerpen: eerste gereinigde schepen na olielek vertrokken

ANTWERPEN (ANP/BELGA) - De eerste gereinigde schepen zijn zaterdagnacht en zondagochtend vertrokken uit containerterminals van de haven van Antwerpen na het olielek. Dat meldt het Antwerpse havenbedrijf in een update. De opruimwerkzaamheden zijn na het olielek in het Deurganckdok nog volop aan de gang.

13 uur geleden
Ierse politie ontruimt centrum Dublin na brandstofprotesten

DUBLIN (ANP/RTR) - De Ierse politie heeft zondag een einde gemaakt aan de protestactie met vrachtwagens en tractoren in hoofdstad Dublin na dagenlange demonstraties tegen de sterk gestegen brandstofprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. Door die protesten werd het verkeer in delen van het centrum van Dublin geblokkeerd.

16 uur geleden
Iran: grootste deel raffinagecapaciteit binnen 2 maanden hersteld

TEHERAN (ANP/RTR) - Iran verwacht dat de beschadigde olieraffinage- en distributiecapaciteit van het land binnen twee maanden weer grotendeels hersteld zal zijn. Dat heeft de Iraanse plaatsvervangend minister voor Olie zondag gezegd. Herstelwerkzaamheden zijn gaande aan energiefaciliteiten die zijn beschadigd door aanvallen.

16 uur geleden
Saudi-Arabië: capaciteit belangrijke oliepijpleiding hersteld

RIYAD (ANP/RTR) - Saudi-Arabië heeft de transportcapaciteit van de belangrijke oost-westelijke oliepijpleiding in het land volledig hersteld. Die capaciteit werd verminderd door een aanval op een pompstation van de pijpleiding. Volgens het Saudische energieministerie is de transportcapaciteit weer terug op ongeveer 7 miljoen vaten olie per dag.

18 uur geleden
IMF-bestuurder steunt afwachtende koers kabinet rond energiesteun

WASHINGTON (ANP) - Het is verstandig dat het Nederlandse kabinet nog niet meteen een pakket maatregelen heeft aangekondigd om de energie- en brandstofrekening van huishoudens te verlagen. Dat heeft de Nederlandse bestuurder van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) Marnix van Rij gezegd in gesprek met het ANP. Volgens hem is de keuze van het kabinet tot nu toe in lijn met het advies van het IMF: ga niet te snel.

18 uur geleden
Lufthansa-piloten gaan maandag en dinsdag staken

BERLIJN (ANP/DPA) - Piloten van luchtvaartmaatschappij Lufthansa gaan maandag en dinsdag staken, heeft vakbond Cockpit aangekondigd. De piloten staken voor een betere pensioensregeling en een nieuwe cao. Ook personeel van dochterondernemingen CityLine en Eurowings doet mee aan de actie, net als Lufthansa Cargo.

1 dag geleden