Tubbergen kijkt eerst nieuw gesprek met Van der Burg aan
TUBBERGEN (ANP) - Staatssecretaris Eric van der Burg (Asiel) en de gemeente Tubbergen gaan binnenkort weer praten over het asielzoekerscentrum dat in het dorp Albergen moet komen. Op basis van de uitkomsten van die gesprekken besluit de gemeente of en welke maatregelen ze neemt tegen het zogenoemde 'asielhotel' van het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA).
"De komende periode richt het gemeentebestuur zich op de vervolgstappen. Op zeer korte termijn vinden gesprekken plaats tussen gemeente Tubbergen en de staatssecretaris", aldus de gemeente. "Op basis van de uitkomsten van deze gesprekken, geven wij het vervolgproces vorm." Van der Burg heeft al laten weten binnen vijf of zes dagen in gesprek te gaan met het college van Tubbergen.
Onlangs werd duidelijk dat het COA een hotel in Albergen, dat onder Tubbergen valt, heeft gekocht om daar driehonderd asielzoekers onder te brengen. Dat was zonder medeweten van de gemeente. Van der Burg was dinsdagavond in Tubbergen, waar hij tijdens de raadsvergadering uitleg kwam geven over de aankoop van het hotel.
Meer uit Binnenland
MOERGESTEL (ANP) - De politie heeft de vader van de twee kinderen die zwaargewond zijn gevonden in een woning in Moergestel nog niet gesproken. Dat laat een woordvoerster van de politie weten. Volgens haar is het onderzoek naar wat er is gebeurd nog volop gaande.
4 minuten geledenALMERE (ANP) - Het programma Even tot Hier heeft 3.182.651 euro opgehaald voor ambulances en medische hulpgoederen voor Oekraïne. Dat werd zaterdag bekendgemaakt in de seizoensafsluiter van het BNNVARA-programma.
11 uur geledenMOERGESTEL (ANP) - In een woning aan de Janus Rooijakkersstraat in Moergestel (Noord-Brabant) zijn zaterdagavond twee zwaargewonde kinderen aangetroffen. De vader van de kinderen is volgens de politie de man die eerder op de avond vermoedelijk als spookrijder betrokken was bij een ongeluk op de A58. Bij dat ongeluk raakten vier mensen gewond, onder wie de spookrijder.
11 uur geledenDE BILT (ANP) - Het KNMI waarschuwt met code geel voor dichte mist in Zuid-Holland en Utrecht. Voor de provincies Overijssel, Gelderland, Noord-Brabant en Limburg had het weerinstituut eerder op de avond om dezelfde reden al code geel afgegeven.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De vrijlating van 123 politieke gevangenen in Belarus is volgens demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) "goed nieuws", maar hij wijst er ook op dat nog veel tegenstanders van president Aleksandr Loekasjenko vastzitten.
13 uur geledenDE BILT (ANP) - In het zuidoosten kan het zaterdagavond en in de nacht naar zondag plaatselijk erg mistig zijn. Het KNMI heeft voor de provincies Overijssel, Gelderland, Noord-Brabant en Limburg code geel afgegeven in verband met de dichte mist. Volgens het weerinstituut kan het verkeer daar last van hebben. Op sommige plekken is het zicht minder dan 200 meter.
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Concertgebouw in Amsterdam is zaterdag aan het einde van de middag tijdelijk ontruimd. Volgens een woordvoerster van de veiligheidsregio hadden bezoekers last van een "onprettige, stinkende lucht".
15 uur geleden