
Trump wil hoofd statistiekbureau ontslaan na slechte banencijfers
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil het hoofd van het statistiekbureau van het ministerie van Arbeid laten ontslaan. Op zijn socialemediaplatform Truth Social meldde hij vrijdag deze opdracht te hebben gegeven.
De aankondiging volgt op het banenrapport van het Bureau of Labor Statistics eerder op de dag. Daaruit kwam naar voren dat de banengroei in de Verenigde Staten in juli veel lager uitviel dan verwacht. Ook de cijfers over mei en juni werden fors naar beneden bijgesteld.
Trump beschuldigt Erika McEntarfer ervan cijfers te hebben gemanipuleerd om politieke redenen. "Ik heb mijn team opgedragen deze politieke benoeming van Biden ONMIDDELLIJK ongedaan te maken. Ze zal worden vervangen door iemand die veel bekwamer en gekwalificeerder is", schreef hij.
Banencijfers
McEntarfer werd in 2023 door toenmalig president Joe Biden voorgedragen als hoofd van het bureau en ze werd in het jaar daarna bevestigd door de Senaat.
Verder haalde Trump opnieuw uit naar de voorzitter van de Federal Reserve, Jerome Powell. Hij zei dat Powell "ook met pensioen zou moeten gaan". Eerder zinspeelde hij op een ontslag van Powell, maar hij heeft ook gezegd niet van plan te zijn de Fed-voorzitter te ontslaan.
Later vrijdag plaatste Trump nog een bericht op Truth Social, waarin hij stelde dat de banencijfers van eerder op de dag "gemanipuleerd" waren om hem en de Republikeinen "in een kwaad daglicht te stellen". Hij leverde geen bewijs waaruit zou blijken dat de cijfers onjuist zijn.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag flink lager gesloten. De tegenvallende banengroei in de Verenigde Staten en Donald Trumps nieuwe importheffingen zorgden voor onrust onder beleggers.
9 uur geledenMIAMI (ANP/BLOOMBERG) - Tesla moet een schadevergoeding van 329 miljoen dollar betalen, omgerekend zo'n 285 miljoen euro, vanwege een ongeluk in 2019 met Tesla's rijhulpsysteem Autopilot. Daarbij kwam een jonge vrouw om het leven en raakte haar vriend zwaargewond.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index in Amsterdam is vrijdag met een flink koersverlies gesloten. Beleggers maakten zich zorgen over de gevolgen van de importheffingen die de Amerikaanse president Donald Trump donderdag invoerde. De nieuwe heffingen moeten over een week ingaan.
14 uur geledenANN ARBOR (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse consumentenvertrouwen is in juli gestegen naar het hoogste niveau in vijf maanden, nadat het vertrouwen eerder dit jaar hard was gedaald door zorgen over het handelsbeleid van president Trump en een hogere inflatie. Volgens de Universiteit van Michigan zijn die zorgen nu afgenomen door de handelsdeals die Trump heeft gesloten met onder meer de Europese Unie.
14 uur geledenWIESBADEN (ANP/DPA) - De verkopen van Duitse bierbrouwers zijn in de eerste helft van dit jaar verder gedaald. Zowel op de binnenlandse markt als bij de export stond de Duitse bierverkoop onder druk. Dat meldt het Duitse federale statistiekbureau Destatis.
15 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR/AFP) - De banengroei in de Verenigde Staten is de afgelopen drie maanden flink afgekoeld. De werkgelegenheid in de grootste economie ter wereld lijkt last te hebben van de economische onzekerheid onder bedrijven vanwege de importheffingen van president Donald Trump.
15 uur geledenNEW YORK (ANP) - Amazon ging vrijdag 6,7 procent onderuit op de beurzen in New York. Het webwinkel- en techconcern boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst dan een jaar geleden, mede door groei bij de clouddiensten. De winstverwachting voor het huidige kwartaal viel echter tegen. Ook bleef de omzetgroei van Amazon achter bij concurrenten als Microsoft en Google-eigenaar Alphabet.
16 uur geleden