Trump wil dat Microsoft topbestuurder ontslaat
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag gezegd dat Microsoft topbestuurder Lisa Monaco moet ontslaan. De voormalig veiligheidsadviseur van Barack Obama en plaatsvervangend minister van Justitie onder Joe Biden leidt sinds juli de wereldwijde overheidsrelaties van de techreus.
Op zijn platform Truth Social bestempelde Trump haar als "een gevaar voor de nationale veiligheid", mede om de grote overheidscontracten van Microsoft. Volgens hem zijn Monaco's veiligheidsmachtigingen ingetrokken en mag ze geen federale gebouwen meer betreden.
Monaco coördineerde eerder voor het ministerie van Justitie de reactie op de bestorming van het Capitool door Trump-aanhangers op 6 januari 2021.
De uithaal van Trump volgt een dag na de aanklacht tegen voormalig FBI-directeur James Comey. De president zei vrijdag meer vervolgingen van zijn "politieke vijanden" te verwachten. Microsoft wilde geen commentaar geven op de uitspraken.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - SpaceX koopt in een aandelendeal van 60 miljard dollar het bedrijf Cursor, dat actief is met de ontwikkeling van AI-hulpmiddelen voor programmeren. In april werd al bekend dat SpaceX die start-up wilde overnemen. Het ruimtevaart- en AI-bedrijf van Elon Musk ging afgelopen vrijdag naar de beurs in New York.
19 minuten geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM heeft de vluchten naar de Saudische steden Riyad en Dammam en naar Dubai langer opgeschort vanwege de aanhoudende onrust in het Midden-Oosten. De luchtvaartmaatschappij meldt dinsdag tot en met 9 augustus niet daarnaartoe te vliegen.
24 minuten geledenBRUSSEL (ANP/RTR/AFP) - Een meerderheid van het Europees Parlement heeft ingestemd met het verlagen van invoerrechten op veel Amerikaanse goederen. Daardoor kan de Europese Unie zich aan haar verplichtingen uit een vorig jaar gesloten handelsakkoord houden. De Amerikaanse president Donald Trump dreigde met een tariefverhoging als dit niet op tijd was gebeurd.
30 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Vakbonden hebben een juridische overwinning geboekt in de langslepende discussie over schijnzelfstandigheid. Het gerechtshof in Amsterdam heeft in een zaak tussen FNV, CNV en Temper bepaald dat er sprake is van een uitzendovereenkomst tussen Temper en mensen die werkzaamheden verrichten via het onlineplatform.
55 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Het Russische olieconcern Tatneft beperkt de verkoop van benzine en diesel bij zijn tankstations, bericht Interfax. Volgens het Russische persbureau meldde het bedrijf via zijn hotline ook dat alleen contant kan worden afgerekend.
1 uur geledenISTANBUL (ANP/RTR) - De Turkse mededingingsautoriteit heeft voor omgerekend bijna 70 miljoen euro aan boetes uitgedeeld aan grote bandenfabrikanten. De boetes worden opgelegd voor onder meer prijsafspraken, concurrentiebeperkende maatregelen voor dealers en het uitwisselen van gevoelige informatie over de arbeidsmarkt.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Zeevarenden zijn sceptisch over de aangekondigde heropening van de Straat van Hormuz. Dat zegt voorzitter van vakbond Nautilus Richard Moti. Wel is de situatie voor bemanningen aan boord van schepen in de Perzische Golf beter geworden, stelt hij.
2 uur geleden