Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trump wil dat China meer Amerikaanse sojabonen koopt

Trump wil dat China meer Amerikaanse sojabonen koopt

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Donald Trump hoopt dat China zijn aankopen van Amerikaanse sojabonen flink opvoert. Met die opmerking heeft de Amerikaanse president opnieuw druk gezet op het handelsoverleg tussen beide landen. Dinsdag loopt een wapenstilstand in de handelsoorlog af en dreigen de importheffingen tussen de Verenigde Staten en China flink op te lopen.

"China maakt zich zorgen over zijn tekort aan sojabonen", schreef Trump maandag op zijn platform Truth Social. "Ik hoop dat China snel zijn sojabestellingen zal verviervoudigen. Dit is ook een manier om China's handelsoverschot met de VS aanzienlijk te verminderen." Trump bedankte in het bericht ook de Chinese leider Xi Jinping, zonder te zeggen waarom.

Met het aflopen van het tariefbestand op 12 augustus komen de opmerkingen op een gevoelig moment. De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent heeft eerder wel laten weten dat deze deadline waarschijnlijk wordt uitgesteld. Het is nu wachten op Trump om zo'n uitstel goed te keuren.

Chinese keuken

Soja wordt veel gebruikt in de Chinese keuken, ook wordt het verwerkt voor veevoer. Bekend is dat China onlangs juist zijn soja-aankopen in Brazilië heeft opgevoerd. Ook test het land soja uit Argentinië. Beijing stemde er bij eerdere handelsafspraken met de VS al mee in om meer Amerikaanse soja af te nemen. Maar tot nu toe loopt het land ver achter op de aankoopdoelstellingen uit dat pact.

Hoewel China en de VS proberen een handelsdeal te sluiten, compliceren andere kwesties hun relatie. Vorige week verdedigde China nog zijn import van Russische olie en verzette het zich tegen Amerikaanse dreigementen met nieuwe tarieven. Dat gebeurde nadat Washington heffingen had opgelegd aan India voor de aanschaf van olie uit Rusland.

Tariefverlagingen

De VS zijn voorlopig nog niet klaar met onderhandelen. Washington verwacht dat de onderhandelingen met landen die nog geen handelsakkoord hebben gesloten, grotendeels zijn afgerond tegen eind oktober, meldt de Japanse krant Nikkei na een interview met Bessent. De krant verwijst naar uitspraken van donderdag. Enkele belangrijke handelspartners van de VS, waaronder Canada, Mexico en Zwitserland, proberen Washington nog altijd te bewegen tot tariefverlagingen.

Dat laatste gold tot voor kort ook voor Nieuw-Zeeland. Maar de Nieuw-Zeelandse premier Christopher Luxon heeft inmiddels toegegeven dat tariefverlaging voor goederen uit zijn land er waarschijnlijk niet meer inzit. Wel wil hij in "voortdurende dialoog" blijven met de Amerikanen.

Meer uit Financieel

Bonden vrezen verlies van wel 140.000 banen bij Volkswagen

WOLFSBURG (ANP/BELGA/BLOOMBERG) - De vakbondsvertegenwoordigers bij Volkswagen vrezen dat het banenverlies bij het Duitse autoconcern nog veel groter kan uitvallen dan tot nu werd gedacht. Mogelijk kan het verlies wel uitkomen op 140.000 arbeidsplaatsen. Volkswagen heeft vooralsnog plannen om 100.000 banen te schrappen om de kosten drastisch te verlagen.

50 minuten geleden
Nieuwe nachttrein naar Denemarken en Zweden in de maak

BRUSSEL (ANP/BELGA) - European Sleeper wil vanaf april 2028 met een nachttrein gaan rijden van Brussel en Amsterdam naar de Deense hoofdstad Kopenhagen en Malmö in Zweden. Daarmee zou er na jaren van afwezigheid weer een directe treinverbinding tussen de Benelux en Scandinavië komen.

1 uur geleden
Star Wars en Speed Champions jagen verkopen LEGO aan

BILLUND (ANP/BLOOMBERG) - LEGO heeft in de eerste helft van het jaar geprofiteerd van een grote vraag naar zijn speelgoed. De Deense speelgoedfabrikant zag de omzet met 21 procent toenemen. Vooral LEGO Speed Champions, LEGO Botanicals, LEGO Icons en LEGO Star Wars waren gewild.

2 uur geleden
AEX-index begint afwachtend, chipbedrijven voorzichtig omhoog

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is dinsdag vrijwel vlak begonnen. De chipbedrijven ASMI en ASML toonden enig herstel na de verliesbeurt een dag eerder en wonnen rond de 0,6 procent. Branchegenoot Besi zakte daarentegen 3,8 procent. In de chipsector wordt vooral uitgekeken naar de belangrijke kwartaalcijfers van het Amerikaanse chipconcern Nvidia, die woensdag naar buiten komen.

2 uur geleden
Chinese bedrijven doelwit van nieuwe sancties VS tegen Iran

HONGKONG (ANP) - De nieuwe Amerikaanse sancties tegen Iran richten zich onder meer op Chinese bedrijven, maar volgens een analyse van persbureau Bloomberg blijft de vraag hoe effectief de strafmaatregelen zijn. De ondernemingen die Washington op de zwarte lijst heeft gezet, hebben nauwelijks bekende banden met de Verenigde Staten.

2 uur geleden
Scheepvaart in Straat van Hormuz zakt naar laagste punt sinds mei

SINGAPORE (ANP/RTR) - Het aantal schepen in de Straat van Hormuz is gezakt naar het laagste aantal op een dag sinds begin mei. Maandag voeren slechts twee schepen door de belangrijke zeestraat, blijkt dinsdag uit cijfers van datadienst Kpler.

2 uur geleden
Duitse economie iets sterker gegroeid dan eerder gedacht

WIESBADEN (ANP) - De Duitse economie is in het tweede kwartaal van dit jaar iets sterker gegroeid dan eerder gedacht. Volgens nieuwe cijfers van het federale statistiekbureau Destatis groeide de economie in de voorjaarsperiode met 0,3 procent in vergelijking met de voorgaande drie maanden. Bij een voorlopige schatting werd nog een plus van 0,2 procent gemeld door Destatis.

3 uur geleden