Trump wil budget Defensie ook gebruiken voor grensmuur Mexico
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump wil 3,5 miljard euro van het defensiebudget gebruiken voor de bouw van de grensmuur met Mexico. Congresleden maken bekend dat ze dat verzoek van Trump hebben binnengekregen.
Het geld moet eigenlijk worden gebruikt om de Nationale Garde en wapenprogramma's te financieren, maar de president wil het liever aanwenden om zijn verkiezingsbelofte over de grensmuur na te komen.
Democratische leden van de Senaat en het Huis van Afgevaardigden lijken tegen het plan te gaan stemmen. Eerdere pogingen van de president om geld van het defensiebudget te gebruiken konden ook niet op steun van de Democraten rekenen.
Trumps belofte was om uiterlijk in november 2020 een 640 kilometer lange muur op de grens met Mexico te hebben gebouwd. Hij zei eerst dat Mexico de muur zou betalen, maar dat land heeft dat geweigerd.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de zware pijnstiller fentanyl, die verslavend is en ook als drug wordt gebruikt, bestempeld als massavernietigingswapen. "Want dat is het ook", zei Trump tijdens een evenement in het Witte Huis.
1 uur geledenBERLIJN (ANP) - Europese leiders willen Oekraïne na het einde van de oorlog tegen Rusland beschermen met een troepenmacht die ook in het land zelf kan opereren. De "multinationale troepenmacht" is een van de "robuuste" veiligheidsgaranties die Oekraïne zou krijgen, stellen premier Dick Schoof en zijn belangrijkste Europese collega's na overleg in Berlijn.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt dat een vredesdeal tussen Oekraïne en Rusland "dichterbij is dan ooit". Zijn opmerking volgt na contact met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky en andere Europese leiders.
1 uur geledenBERLIJN (ANP) - Oekraïne kan alleen grondgebied opgeven als het verzekerd is van bescherming én van de instemming van het Oekraïense volk, vinden zijn Europese bondgenoten. Zo'n offer is aan Oekraïne zelf, onderstrepen de in Berlijn samengekomen leiders van de belangrijkste Europese landen, maar wel tegen voorwaarden.
2 uur geledenANKARA (ANP/AFP) - Turkije heeft maandag een drone neergeschoten die boven de Zwarte Zee vloog en het Turkse luchtruim naderde. Dat meldt het ministerie van Defensie na een reeks veiligheidsincidenten op de Zwarte Zee in verband met de oorlog tussen Rusland en Oekraïne.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk heeft de Chinese ambassadeur in het land ontboden vanwege het proces tegen Jimmy Lai in Hongkong. De Brit is maandag schuldig bevonden aan het overtreden van een omstreden veiligheidswet.
3 uur geledenKYIV (ANP/AFP/RTR) - Oekraïense onderwaterdrones hebben met succes een Russische duikboot aangevallen, meldt de Oekraïense binnenlandse veiligheidsdienst (SBOe). Dat is voor het eerst in de oorlog met Rusland. De duikboot lag op het moment van de aanval aangemeerd in de Zwarte Zeehaven van de Russische plaats Novorossiejsk. Volgens de Russen was de aanval op de marinebasis een mislukking.
3 uur geleden