Trump wil budget Defensie ook gebruiken voor grensmuur Mexico
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump wil 3,5 miljard euro van het defensiebudget gebruiken voor de bouw van de grensmuur met Mexico. Congresleden maken bekend dat ze dat verzoek van Trump hebben binnengekregen.
Het geld moet eigenlijk worden gebruikt om de Nationale Garde en wapenprogramma's te financieren, maar de president wil het liever aanwenden om zijn verkiezingsbelofte over de grensmuur na te komen.
Democratische leden van de Senaat en het Huis van Afgevaardigden lijken tegen het plan te gaan stemmen. Eerdere pogingen van de president om geld van het defensiebudget te gebruiken konden ook niet op steun van de Democraten rekenen.
Trumps belofte was om uiterlijk in november 2020 een 640 kilometer lange muur op de grens met Mexico te hebben gebouwd. Hij zei eerst dat Mexico de muur zou betalen, maar dat land heeft dat geweigerd.
Meer uit Buitenland
BERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse minister van Defensie Boris Pistorius zegt dat de Amerikaanse troepenterugtrekking "te voorzien" was. Volgens hem is Duitsland op de goede weg om zelf meer verantwoordelijkheid te nemen voor de eigen veiligheid.
2 minuten geledenSKAGEN (ANP/DPA) - Timmy, de bultrug die wekenlang vastlag voor de Duitse kust, is vrijgelaten. De walvis werd met een schip naar het Skagerrak gebracht, het deel van de Noordzee tussen Denemarken en Noorwegen, en is daar in open water losgelaten.
44 minuten geledenCULIACÁN (ANP) - Rubén Rocha Moya, de gouverneur van de Mexicaanse staat Sinaloa, is tijdelijk opgestapt. Dat meldt The New York Times. Rocha Moya werd deze week aangeklaagd in de Verenigde Staten, omdat hij banden zou hebben met een drugskartel.
45 minuten geledenSKAGEN (ANP) - Het schip dat de bultrug Timmy naar de Noordzee vervoert, vaart inmiddels op het Skagerrak, de zee tussen Denemarken en Noorwegen. Vrijdag draaide het schip vlak voor het Skagerrak nog om, omdat de golven op die zee te hoog waren.
1 uur geledenHAVANA (ANP) - Volgens de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel getuigen de nieuwe opgelegde Amerikaanse sancties "van morele armoede en van minachting voor het gevoel en het gezond verstand van de Amerikanen en de hele internationale gemeenschap". Dat schrijft de Cubaanse president op X.
6 uur geledenBEIROET (ANP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op Zuid-Libanon zijn vrijdag zeker dertien doden gevallen. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten gaan voor meer dan 4 miljard dollar Patriot-raketafweersystemen aan Qatar verkopen. Dat heeft het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken vrijdag bekendgemaakt.
8 uur geleden