Trump wil budget Defensie ook gebruiken voor grensmuur Mexico
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump wil 3,5 miljard euro van het defensiebudget gebruiken voor de bouw van de grensmuur met Mexico. Congresleden maken bekend dat ze dat verzoek van Trump hebben binnengekregen.
Het geld moet eigenlijk worden gebruikt om de Nationale Garde en wapenprogramma's te financieren, maar de president wil het liever aanwenden om zijn verkiezingsbelofte over de grensmuur na te komen.
Democratische leden van de Senaat en het Huis van Afgevaardigden lijken tegen het plan te gaan stemmen. Eerdere pogingen van de president om geld van het defensiebudget te gebruiken konden ook niet op steun van de Democraten rekenen.
Trumps belofte was om uiterlijk in november 2020 een 640 kilometer lange muur op de grens met Mexico te hebben gebouwd. Hij zei eerst dat Mexico de muur zou betalen, maar dat land heeft dat geweigerd.
Meer uit Buitenland
KOEWEIT (ANP/AFP/DPA) - Boven Koeweit zijn meerdere Amerikaanse gevechtstoestellen neergestort. Dat meldt het ministerie van Defensie in dat land. De bemanning zou het volgens de woordvoerder hebben overleefd.
12 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR/AFP) - De VS hebben het VK niet gevraagd om de Britse militaire basis op Cyprus te gebruiken die werd getroffen door een droneaanval. Dat zei de Britse minister van Buitenlandse Zaken Yvette Cooper maandag.
17 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP) - In Iran zijn sinds het uitbreken van de oorlog al zeker 555 mensen omgekomen, zegt de Iraanse Rode Halve Maan. Iran heeft sinds zaterdag te maken met grootschalige aanvallen door Israël en de VS.
18 minuten geledenBEIJING (ANP/AFP/RTR) - China heeft maandag opnieuw opgeroepen tot een staakt-het-vuren en diplomatieke gesprekken om een einde te maken aan het conflict in het Midden-Oosten, dat inmiddels al drie dagen duurt.
1 uur geledenANKARA (ANP/AFP) - Turkije en Iran hebben in onderling overleg de grensovergangen gesloten voor dagjesmensen. Dat meldt de Turkse minister van Handel Ömer Bolat op X. Wie nog dezelfde dag de grens weer wil oversteken, kan dat tot nader order niet meer.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Na de droneaanval op een Britse luchtmachtbasis op Cyprus heeft Europese Commissievoorzitter Ursula von der Leyen gebeld met de Cypriotische president Nikos Christodoulides, schrijft ze op X.
1 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - De gevechten tussen Israël en de Libanese militante groepering Hezbollah kunnen nog "vele dagen" duren, zei de Israëlische legerleider Eyal Zamir maandag.
1 uur geleden