Trump waarschuwt buitenlandse bedrijven na inval bij Hyundai
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft buitenlandse bedrijven gewaarschuwd zich aan de Amerikaanse immigratiewetten te houden. Aanleiding voor Trumps uitspraak op Truth Social was de recente arrestatie van ongeveer 300 Zuid-Koreaanse werknemers bij een inval in een Hyundai-LG-accufabriek in de zuidelijke staat Georgia.
"Uw investeringen zijn welkom en we moedigen u aan om uw zeer intelligente mensen LEGAAL mee te nemen", schreef Trump. "In ruil daarvoor vragen we dat u Amerikaanse werknemers inhuurt en opleidt."
Volgens het Amerikaanse ministerie van Binnenlandse Veiligheid waren veel arbeiders in de fabriek illegaal in het land of waren ze in de VS met visa die geen werk toestonden.
De arrestaties hebben de relatie tussen de VS en Zuid-Korea onder druk gezet. De inval kwam kort nadat beide landen een handelsdeal hadden gesloten. Onderdeel daarvan is dat Zuid-Koreaanse bedrijven 350 miljard dollar investeren in de VS.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Nederlanders hebben tot nu toe iets minder aankopen gedaan in aanloop naar Black Friday en Cyber Monday dan vorig jaar. Dit meldt iDEAL, dat de cijfers rond het koopjesfestijn dagelijks bijhoudt.
32 minuten geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Reizigers in België ondervinden woensdag opnieuw veel hinder van een nationale stakingsdag. Op luchthaven Brussels Airport zijn alle vertrekkende en veel aankomende vluchten geschrapt. Treinreizigers hebben dinsdag al te maken met treinuitval door stakingen. Maandag zorgden acties ook al voor overlast.
59 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - In Nederland opstappende passagiers op Schiphol worden benadeeld ten opzichte van overstappers op de luchthaven, vindt easyJet-directeur William Vet. De landendirecteur voor Nederland wijst op de sterk gestegen kosten voor het gebruik van de luchthaven en de Nederlandse vliegbelastingen. Die drukken zwaarder op vluchten voor vertrekkers vanuit Nederland.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Vakbond FNV noemt het grote banenverlies bij ABN AMRO "ronduit schokkend". Ook is het volgens FNV-bestuurder Arne Gorter "onbegrijpelijk dat een bank die jaar op jaar miljardenwinst boekt opnieuw op zo'n grote schaal in haar personeel wil snijden".
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO trakteert de werknemers op een "onaangename verrassing" met de mededeling dat de komende jaren duizenden banen worden geschrapt. Dat zegt onderhandelaar Arthur Bot van vakbond CNV. "Een massa-ontslag, vooral gedreven door winstgroei."
3 uur geledenLONDEN (ANP) - EasyJet heeft in het afgelopen boekjaar de omzet en winst verhoogd. Daarbij profiteerde de budgetluchtvaartmaatschappij van zijn snelgroeiende divisie die complete vakanties aanbiedt. Die presteerde zo goed dat easyJet zijn winstdoel voor dit onderdeel in 2030 heeft verhoogd.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Topvrouw Marguerite Bérard van ABN AMRO denkt dat kunstmatige intelligentie (AI) werk van medewerkers kan overnemen. Volgens haar treft de grote reorganisatie die de bank dinsdag aankondigde daarom vooral ondersteunend personeel, over de gehele breedte van de bank. Bij de klantenservice, de operationele afdeling en het team dat controleert op mogelijk witwassen, wordt de werkgelegenheid met zo'n 35 procent ingekrompen.
4 uur geleden