Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trump vindt het 'te laat' voor tweede debat met Harris

Trump vindt het 'te laat' voor tweede debat met Harris

WILMINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Republikeinse presidentskandidaat Donald Trump gaat niet in op de vraag van zijn Democratische tegenstander Kamala Harris om een tweede keer met elkaar in debat te gaan. Harris had eerder op zaterdag een uitnodiging van nieuwszender CNN aanvaard om op 23 oktober in debat te gaan en riep Trump op hetzelfde te doen.

Tijdens een rally in Wilmington in North Carolina zei Trump dat hij het in principe wel wilde, voor "de goede entertainmentwaarde van een debat", maar dat het "te laat" was. Dat komt volgens de kandidaat doordat op sommige plekken mensen hun stem al kunnen uitbrengen.

Bij vorige verkiezingen vonden rond deze tijd voor de verkiezingen nog wel debatten plaats. Volgens het campagneteam van Harris "is het ongezien in de moderne geschiedenis dat er slechts één presidentieel debat is". Kiezers verdienen nog een debat om te beslissen welke kandidaat ze willen steunen, vindt Harris.

In het eerste en voorlopig enige debat tussen Harris en Trump, op 10 oktober, zette Harris volgens waarnemers de beste prestatie neer. Ook een panel op Fox News, een nieuwszender die Trump gunstig gezind is, riep Harris uit tot "winnaar" van het debat.

Meer uit Buitenland

Republikein wil afzettingsprocedure tegen Pete Hegseth

WASHINGTON (ANP) - De Republikeinse volksvertegenwoordiger Thomas Massie wil volgende week een stemming afdwingen over een afzettingsprocedure tegen de Amerikaanse defensieminister Pete Hegseth. Dat zei hij tegen CNN. Meerdere Republikeinse bronnen verwachten dat het Huis van Afgevaardigden daarmee instemt.

1 uur geleden
Hongkongse activist Joshua Wong krijgt nog eens tien jaar cel

HONGKONG (ANP/AFP) - De Hongkongse democratieactivist Joshua Wong is veroordeeld tot nog eens tien jaar gevangenisstraf wegens samenspanning met buitenlandse mogendheden. De 30-jarige oud-studentenleider zit al bijna zes jaar vast en zou naar verwachting in januari vrijkomen.

2 uur geleden
Seoul wil scheepvaart bij Hormuz beschermen met militaire missie

SEOUL (ANP/AFP) - Zuid-Korea stuurt een patrouillevliegtuig en een explosievenopruimingsteam naar wateren bij de Straat van Hormuz. Volgens het ministerie van Defensie moet de missie de commerciële scheepvaart en de energievoorziening beschermen.

3 uur geleden
Beierse vicepremier Hubert Aiwanger dood aangetroffen in hotel

MÜNCHEN (ANP/DPA) - De Duitse politicus Hubert Aiwanger, vicepremier en minister van Economische Zaken van de deelstaat Beieren, is overleden. Dat meldt persbureau DPA op basis van hooggeplaatste bronnen binnen de Beierse regering. Aiwanger is 55 jaar geworden.

3 uur geleden
Frans lagerhuis verwerpt begroting voor 2027

PARIJS (ANP) - Het Franse lagerhuis heeft woensdag het belastingdeel van de begroting voor 2027 verworpen. Alle 458 parlementariërs van de Assemblée Nationale die hun stem uitbrachten, stemden tegen, melden Franse media waaronder BFMTV. Twee parlementariërs onthielden zich van stemming. Daarmee is de volledige begroting in eerste lezing verworpen.

3 uur geleden
Democraat Jeffries stelt zich kandidaat voor voorzitterschap Huis

WASHINGTON (ANP) - De Democratische fractievoorzitter in het Huis van Afgevaardigden, Hakeem Jeffries, heeft zich kandidaat gesteld voor het voorzitterschap van het Huis. Een dag na de verkiezingszege van de Democraten vroeg Jeffries zijn collega's in een brief om zijn kandidatuur te steunen.

8 uur geleden
Amerikaanse ruimtetelescoop Swift na 22 jaar vergaan in dampkring

HOUSTON (ANP) - De Amerikaanse ruimtetelescoop Swift is woensdag vergaan in de dampkring. Hij eindigde als een vuurbal. Het is nog niet bekend of brokstukken de ondergang hebben overleefd en zijn ingeslagen op aarde.

9 uur geleden