Trump vindt het 'te laat' voor tweede debat met Harris
WILMINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Republikeinse presidentskandidaat Donald Trump gaat niet in op de vraag van zijn Democratische tegenstander Kamala Harris om een tweede keer met elkaar in debat te gaan. Harris had eerder op zaterdag een uitnodiging van nieuwszender CNN aanvaard om op 23 oktober in debat te gaan en riep Trump op hetzelfde te doen.
Tijdens een rally in Wilmington in North Carolina zei Trump dat hij het in principe wel wilde, voor "de goede entertainmentwaarde van een debat", maar dat het "te laat" was. Dat komt volgens de kandidaat doordat op sommige plekken mensen hun stem al kunnen uitbrengen.
Bij vorige verkiezingen vonden rond deze tijd voor de verkiezingen nog wel debatten plaats. Volgens het campagneteam van Harris "is het ongezien in de moderne geschiedenis dat er slechts één presidentieel debat is". Kiezers verdienen nog een debat om te beslissen welke kandidaat ze willen steunen, vindt Harris.
In het eerste en voorlopig enige debat tussen Harris en Trump, op 10 oktober, zette Harris volgens waarnemers de beste prestatie neer. Ook een panel op Fox News, een nieuwszender die Trump gunstig gezind is, riep Harris uit tot "winnaar" van het debat.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De NAVO zou de Verenigde Staten eigenlijk moeten helpen bij het verkrijgen van Groenland, zegt de Amerikaanse president Donald Trump op Truth Social. Alleen de VS zijn in staat om het gebied te verdedigen tegen Rusland en China, en dat is essentieel voor de veiligheid van de VS, aldus Trump. Hij noemt iedere andere uitkomst vlak voor Amerikaans overleg met Groenland en Denemarken "onaanvaardbaar".
53 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland is bereid te onderhandelen over vrede in Oekraïne, al zijn gesprekken over een staakt-het-vuren niet serieus te nemen voordat er een vredesakkoord ligt. Dat zegt de Russische minister van Buitenlandse Zaken Sergej Lavrov tijdens een persconferentie. Het zou daarbij helpen, zei Lavrov, als de VS het Kremlin op de hoogte houden van de vredesvoorstellen zoals die nu besproken worden.
55 minuten geledenKYIV (ANP/RTR) - Het Oekraïense parlement heeft ingestemd met de benoeming van Mychajlo Fedorov als nieuwe minister van Defensie. De 34-jarige was vicepremier en minister van Digitale Transformatie. Hij speelde een rol bij technische innovaties in de oorlog tegen Rusland.
1 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De Franse president Emmanuel Macron waarschuwt voor "ongekende gevolgen" als de Verenigde Staten Groenland innemen. Het eiland hoort bij Denemarken, maar de Amerikaanse president Donald Trump wil het bij de VS voegen omdat dat volgens hem "nodig is voor de nationale veiligheid".
1 uur geledenBANGKOK (ANP/AFP) - Het dodental na een treinongeluk in het noordoosten van Thailand is opgelopen naar 31, meldt het ministerie van Gezondheid. Het ongeluk vond woensdagochtend plaats toen een bouwkraan op rijtuigen van een trein viel. De trein, die onderweg was naar hoofdstad Bangkok, ontspoorde en stond korte tijd in brand.
1 uur geledenTOKIO (ANP/AFP) - De Japanse premier is van plan binnen afzienbare tijd het Lagerhuis te ontbinden. Dat zegt de partijleider van coalitiepartner de Japanse Innovatiepartij. Daarmee maakt de coalitie van premier Sanae Takaichi de weg vrij voor vervroegde verkiezingen, in wat volgens verschillende media een poging is om een steviger mandaat te krijgen.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - 60 van de 90 miljard euro van de EU-lening voor Oekraïne voor 2026 en 2027 is bedoeld voor aankoop van militair materiaal, heeft voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie woensdag bekendgemaakt. Dat moet vooral in Europa worden gekocht. Alleen als het benodigde materiaal niet in Europa te koop is of niet op tijd kan worden geleverd, kan het buiten Europa worden aangeschaft.
2 uur geleden