Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trump vindt het 'te laat' voor tweede debat met Harris

Trump vindt het 'te laat' voor tweede debat met Harris

WILMINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Republikeinse presidentskandidaat Donald Trump gaat niet in op de vraag van zijn Democratische tegenstander Kamala Harris om een tweede keer met elkaar in debat te gaan. Harris had eerder op zaterdag een uitnodiging van nieuwszender CNN aanvaard om op 23 oktober in debat te gaan en riep Trump op hetzelfde te doen.

Tijdens een rally in Wilmington in North Carolina zei Trump dat hij het in principe wel wilde, voor "de goede entertainmentwaarde van een debat", maar dat het "te laat" was. Dat komt volgens de kandidaat doordat op sommige plekken mensen hun stem al kunnen uitbrengen.

Bij vorige verkiezingen vonden rond deze tijd voor de verkiezingen nog wel debatten plaats. Volgens het campagneteam van Harris "is het ongezien in de moderne geschiedenis dat er slechts één presidentieel debat is". Kiezers verdienen nog een debat om te beslissen welke kandidaat ze willen steunen, vindt Harris.

In het eerste en voorlopig enige debat tussen Harris en Trump, op 10 oktober, zette Harris volgens waarnemers de beste prestatie neer. Ook een panel op Fox News, een nieuwszender die Trump gunstig gezind is, riep Harris uit tot "winnaar" van het debat.

Meer uit Buitenland

NYT: Amerikaans gevechtsvliegtuig neergehaald in Iran

WASHINGTON (ANP) - Amerikaanse functionarissen bevestigen dat een Amerikaans gevechtsvliegtuig is neergehaald in Iran, meldt The New York Times. De VS proberen de bemanning op te sporen en te redden voordat Iran ze te pakken krijgt, zeggen ingewijden tegen de krant.

1 uur geleden
Trump: VS kunnen met iets meer tijd Straat van Hormuz heropenen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump stelt dat zijn land "met iets meer tijd makkelijk de Straat van Hormuz kan heropenen." Door een Iraanse blokkade varen nauwelijks nog schepen door de zeestraat, die van groot belang is voor de internationale handel.

1 uur geleden
Opslagplaats Rode Halve Maan aangevallen in het zuiden van Iran

BUSHEHR (ANP/RTR) - Een opslagplaats met daarin hulpgoederen en hulpvoertuigen is geraakt door een droneaanval, meldt het Internationale Comité van het Rode Kruis (ICRC). Donderdag zei die organisatie nog zich zorgen te maken om de verslechterde humanitaire situatie in Iran.

2 uur geleden
Trump wijst JD Vance aan als 'fraude-tsaar'

WASHINGTON (ANP) - Vicepresident JD Vance zal voortaan verantwoordelijk zijn voor fraudebestrijding in de VS. Op Truth Social schrijft president Donald Trump dat Vance in die rol voortaan bekend zal staan als "fraude-tsaar".

2 uur geleden
Opnieuw corruptieonderzoek naar hoge Chinese functionaris

BEIJING (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Ma Xingrui, lid van het Chinese politburo en voormalig leider van de Communistische Partij in Xinjiang, wordt onderzocht door het anti-corruptieorgaan van de partij, melden Chinese media. Voor zover bekend is hij nog niet uit zijn functie gezet.

3 uur geleden
Oekraïne meldt meerdere doden na aanhoudende Russische aanvallen

KYIV (ANP/AFP) - Bij de grootschalige Russische aanval op Oekraïne zijn zeker zes mensen omgekomen, melden de autoriteiten. Sinds donderdag 18.00 uur gaat Oekraïne gebukt onder een grote reeks Russische drone- en raketaanvallen. Die hielden ook gedurende vrijdagochtend aan.

3 uur geleden
Menselijke resten gevonden na aanval op schip Straat van Hormuz

BANGKOK (ANP/AFP) - Er zijn menselijke resten gevonden op het Thaise vrachtschip dat vorige maand in de Straat van Hormuz werd aangevallen door Iran. Eerder werd bekend dat drie bemanningsleden vermist waren.

5 uur geleden