Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trump verplaatst schilderijen Clinton en Bush naar zijkamer

Trump verplaatst schilderijen Clinton en Bush naar zijkamer

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president heeft de schilderijen van oud-presidenten Bill Clinton en George W. Bush verwijderd van een prominente plek in het Witte Huis. Dat hebben medewerkers gemeld aan CNN.

Het is gebruikelijk dat van elke president een schilderij wordt gemaakt dat vervolgens een plaats krijgt in de residentie in Washington. De schilderijen van de laatste presidenten hangen in de grote foyer, een plek bij de entree waar ze goed zichtbaar zijn voor bezoekers. Trump heeft daar nu de portretten van William McKinley (president van 1897 tot 1901) en diens opvolger Theodore Roosevelt (1901 tot 1909) laten hangen.

Volgens CNN zijn de portretten van Bush en Clinton verplaatst naar een eetkamer die niet wordt gebruikt om gasten te ontvangen. Het Witte Huis heeft niet gereageerd op vragen over de reden van het verplaatsen van de schilderijen. In het boek van oud-veiligheidsadviseur John Bolton dat onlangs verscheen is te lezen dat Trump een grote hekel heeft aan zowel Bush als Clinton.

Het schilderij van Trumps voorganger Barack Obama hangt nog niet in het Witte Huis omdat het nog niet officieel is onthuld. Dat gaat waarschijnlijk ook niet gebeuren tijdens deze termijn van Trump.

Meer uit Buitenland

Twee doden in Italië vanwege hitte

ROME (ANP) - Twee mensen zijn in Italië omgekomen als gevolg van de hitte. Dat meldt de BBC.

29 minuten geleden
Hulporganisaties eisen einde aan Israëlisch hulpsysteem in Gaza

DEN HAAG (ANP) - Ruim 170 internationale hulporganisaties roepen gezamenlijk op om een einde te maken aan "het dodelijke Israëlische distributieprogramma" voor hulpgoederen. Ze doelen onder meer op de omstreden Gaza Humanitarian Foundation (GHF). De hulp die Israël nog toelaat zijn plaatsen geworden van "terugkerende slachtpartijen die het internationaal humanitair recht met voeten treden".

42 minuten geleden
Franse marine neemt 2,5 ton cocaïne in beslag bij Nieuw-Caledonië

NOUMÉA (ANP) - De Franse marine heeft bij Nieuw-Caledonië 2,5 ton cocaïne in beslag genomen, melden de nieuwssites Franceinfo en Les Nouvelles Calédoniennes op basis van een verklaring van de aanklager. Zeven mensen zijn opgepakt. Nieuw-Caledonië ligt in de Grote Oceaan ten westen van Australië en hoort bij Frankrijk.

1 uur geleden
Grondwettelijk hof schorst Thaise premier

BANGKOK (ANP/RTR/AFP) - Het grondwettelijk hof van Thailand heeft premier Paetongtarn Shinawatra geschorst tijdens een lopend justitieel onderzoek naar haar. De kans bestaat dat Paetongtarn moet aftreden.

3 uur geleden
Trump hint op verminderen subsidies voor bedrijven Musk

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gehint op forse bezuinigingen op subsidies waar zijn eerdere bondgenoot Elon Musk van profiteert. Musk was een grote financier van Trumps verkiezingscampagne en leidde de taskforce DOGE voor besparingen op overheidsuitgaven. Trump suggereert dat diezelfde instelling moet korten op overheidsgeld voor Musks bedrijven SpaceX en Tesla.

3 uur geleden
Meer dan honderd aanhoudingen in Turkse stad Izmir

IZMIR (ANP/AFP/RTR) - De politie heeft meer dan honderd mensen aangehouden in de Turkse stad Izmir. Het gaat onder meer om aanhangers van de belangrijkste Turkse oppositiepartij CHP. Volgens lokale media zijn 120 mensen opgepakt in het stadhuis. Omroep NTV spreekt van 157 aanhoudingen.

3 uur geleden
Stemming over Trumps belangrijke binnenlandwet gaat de nacht in

WASHINGTON (ANP/AFP) - De stemmingen in de Amerikaanse Senaat over Donald Trumps grote wet voor binnenlands beleid zijn nachtwerk geworden. De zogenoemde One Big Beautiful Bill Act omvat onder meer bezuinigingen op de sociale zekerheid en zorg en laat de staatsschuld in tien jaar oplopen met 3300 miljard dollar (2800 miljard euro).

5 uur geleden