Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trump 'veilig' na geweerschoten nabij zijn golfclub in Florida

Trump 'veilig' na geweerschoten nabij zijn golfclub in Florida

WEST PALM BEACH (ANP/RTR) - De Republikeinse presidentskandidaat Donald Trump is volgens zijn campagne "veilig" nadat meerdere schoten waren afgevuurd nabij de Trump National Golf Club in West Palm Beach, in de Amerikaanse staat Florida. "President Trump is veilig na geweerschoten in zijn omgeving", liet de Trump-campagne in een korte verklaring weten. "Geen nadere details op dit moment."

Volgens The New York Post hebben twee mannen op elkaar geschoten buiten de golfclub. De krant, die zich baseert op politiebronnen, bericht dat Trump nooit in gevaar was. Volgens CNN was Trump aan het golfen toen het incident gebeurde. Toegang tot de golfclub werd onmiddellijk afgesloten.

De Secret Service zei op X dat het samenwerkt met de politie van Palm Beach County om een ​​"beschermingsincident" omtrent Trump te onderzoeken, aldus CNN.

Zowel president Joe Biden als vicepresident Kamala Harris, Trumps tegenstander in de presidentsverkiezingen op 5 november, heeft laten weten "opgelucht" te zijn dat Trump veilig is.

Trump raakte lichtgewond bij een moordpoging in Pennsylvania op 13 juli.

Meer uit Buitenland

Republikein wil afzettingsprocedure tegen Pete Hegseth

WASHINGTON (ANP) - De Republikeinse volksvertegenwoordiger Thomas Massie wil volgende week een stemming afdwingen over een afzettingsprocedure tegen de Amerikaanse defensieminister Pete Hegseth. Dat zei hij tegen CNN. Meerdere Republikeinse bronnen verwachten dat het Huis van Afgevaardigden daarmee instemt.

3 uur geleden
Hongkongse activist Joshua Wong krijgt nog eens tien jaar cel

HONGKONG (ANP/AFP) - De Hongkongse democratieactivist Joshua Wong is veroordeeld tot nog eens tien jaar gevangenisstraf wegens samenspanning met buitenlandse mogendheden. De 30-jarige oud-studentenleider zit al bijna zes jaar vast en zou naar verwachting in januari vrijkomen.

3 uur geleden
Seoul wil scheepvaart bij Hormuz beschermen met militaire missie

SEOUL (ANP/AFP) - Zuid-Korea stuurt een patrouillevliegtuig en een explosievenopruimingsteam naar wateren bij de Straat van Hormuz. Volgens het ministerie van Defensie moet de missie de commerciële scheepvaart en de energievoorziening beschermen.

5 uur geleden
Beierse vicepremier Hubert Aiwanger dood aangetroffen in hotel

MÜNCHEN (ANP/DPA) - De Duitse politicus Hubert Aiwanger, vicepremier en minister van Economische Zaken van de deelstaat Beieren, is overleden. Dat meldt persbureau DPA op basis van hooggeplaatste bronnen binnen de Beierse regering. Aiwanger is 55 jaar geworden.

5 uur geleden
Frans lagerhuis verwerpt begroting voor 2027

PARIJS (ANP) - Het Franse lagerhuis heeft woensdag het belastingdeel van de begroting voor 2027 verworpen. Alle 458 parlementariërs van de Assemblée Nationale die hun stem uitbrachten, stemden tegen, melden Franse media waaronder BFMTV. Twee parlementariërs onthielden zich van stemming. Daarmee is de volledige begroting in eerste lezing verworpen.

5 uur geleden
Democraat Jeffries stelt zich kandidaat voor voorzitterschap Huis

WASHINGTON (ANP) - De Democratische fractievoorzitter in het Huis van Afgevaardigden, Hakeem Jeffries, heeft zich kandidaat gesteld voor het voorzitterschap van het Huis. Een dag na de verkiezingszege van de Democraten vroeg Jeffries zijn collega's in een brief om zijn kandidatuur te steunen.

10 uur geleden
Amerikaanse ruimtetelescoop Swift na 22 jaar vergaan in dampkring

HOUSTON (ANP) - De Amerikaanse ruimtetelescoop Swift is woensdag vergaan in de dampkring. Hij eindigde als een vuurbal. Het is nog niet bekend of brokstukken de ondergang hebben overleefd en zijn ingeslagen op aarde.

11 uur geleden