Trump tegen verwijderen standbeeld Theodore Roosevelt
NEW YORK (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump is tegen het verwijderen van het standbeeld van Theodore Roosevelt buiten het Natuurhistorisch Museum van New York City. Hij zei dat maandag op Twitter.
De stap werd zondag aangekondigd in de nasleep van antiracismeprotesten in de Verenigde Staten en daarbuiten na de dood van een ongewapende zwarte man, George Floyd, tijdens een politieactie op 25 mei in Minneapolis.
Het beeld toont de vroegere president Roosevelt op een paard, met een inheemse Amerikaan en een Afrikaanse man aan zijn zijde. Velen stellen dat het beeld rassendiscriminatie en koloniale expansie symboliseert.
De Blasio
De burgemeester van New York, Bill de Blasio, zei zondag dat de stad voor het verzoek van het museum was om het standbeeld te verwijderen omdat het "zwarte en inheemse mensen afschildert als onderworpen en raciaal inferieur".
"Belachelijk, doe het niet", zei Trump in een tweet.
Monumenten
Tijdens de voortdurende demonstraties tegen racisme hebben demonstranten geëist dat de autoriteiten monumenten ter ere van de slavernij en de architecten van de Europese koloniën weghalen.
Trump heeft de protesten gehekeld door te zeggen dat demonstranten zich slecht hebben gedragen.
"De losgeslagen linkse meute probeert onze geschiedenis te vernielen, onze monumenten, onze prachtige monumenten, te ontheiligen, onze standbeelden neer te halen en iedereen te straffen en te vervolgen die niet voldoet aan hun eisen voor absolute en totale controle. We gaan daar niet in mee", zei de Amerikaanse president vorige week tijdens een betoging.
Meer uit Buitenland
PARAMARIBO (ANP) - De crematie van de Surinaamse oud-president Chan Santokhi is op dinsdag 7 april, bevestigt woordvoerder Jason Saiman tegen het ANP. Santokhi overleed maandag onverwacht nadat hij onwel was geworden in zijn woning. Maandag 6 en dinsdag 7 april zijn door de regering van president Jennifer Simons uitgeroepen tot dagen van nationale rouw, 'ter betuiging van medeleven en respect', aldus het ministerie van Binnenlandse Zaken op Facebook.
13 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - President Donald Trump van de Verenigde Staten heeft woensdag tijdens een besloten lunch grappen gemaakt over de Franse president Emmanuel Macron en diens vrouw. Een video van de bijeenkomst stond korte tijd op het YouTube-kanaal van het Witte Huis, maar werd later afgeschermd.
2 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran ontkent dat er onderhandelingen gaande zijn over een staakt-het-vuren om de oorlog in het Midden-Oosten te beëindigen. Dat deed het land terwijl de Amerikaanse president Donald Trump zich opmaakt voor een nationale televisietoespraak over het conflict.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten zijn dicht bij het bereiken van hun doelstellingen in de oorlog tegen Iran en het land vormt "niet langer een bedreiging". Dat zei president Donald Trump woensdag in zijn eerste televisietoespraak sinds het uitbreken van het conflict eind februari.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - NAVO-chef Mark Rutte gaat volgende week op bezoek bij de Amerikaanse president Donald Trump, meldt The Wall Street Journal op basis van ingewijden.
6 uur geledenCAPE CANAVERAL (ANP) - Vier astronauten zijn begonnen aan hun vlucht naar de maan. Het is de eerste keer sinds december 1972 dat mensen richting het hemellichaam vliegen. De draagraket voor de missie Artemis II steeg in de nacht van woensdag op donderdag op vanaf ruimtebasis Cape Canaveral in de Amerikaanse staat Florida.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben de Venezolaanse interim-president Delcy Rodríguez van de sanctielijst gehaald. Daar stond ze sinds 2018 op, nadat ze vicepresident was geworden onder president Nicolás Maduro. Nadat de Amerikanen hem in januari gevangennamen en Rodríguez de leiding over Venezuela overnam, is ze gaan samenwerken met de VS.
9 uur geleden