Trump steunt bekritiseerde minister van Justitie Barr
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump steunt de bekritiseerde minister van Justitie William Barr. Die ligt onder vuur vanwege het aanpassen van een strafeis op verzoek van Trump. Vorige week zei Barr in een interview dat de constante twitterstroom van Trump hem het werken onmogelijk maakt.
"Ik maak zijn werk inderdaad moeilijker, maar de minister van Justitie is een man met veel integriteit", aldus de president. Trump drong er vorige week bij Barr via Twitter op aan om de strafeis van ruim zeven jaar cel voor Trumps ex-adviseur Roger Stone te verlagen. Dat gebeurde kort daarna. De vier aanklagers gaven de zaak toen terug en ruim 1100 oud-medewerkers van het ministerie vroegen Barr om op te stappen.
Trump zei dinsdag wel dat hij niet stopt met twitteren, ondanks de kritiek van Barr. "Sociale media zijn belangrijk voor mij. Het geeft mij een stem."
Meer uit Buitenland
CRANS-MONTANA (ANP) - In het Zwitserse Crans-Montana hebben zich honderden mensen verzameld bij de bar waar in de nieuwjaarsnacht een dodelijke brand plaatsvond. Volgens omroep SRF legden velen bloemen neer of staken kaarsjes aan voor de slachtoffers van de brand, die volgens de politie ongeveer veertig doden en meer dan honderd gewonden tot gevolg had.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Rusland heeft de Verenigde Staten gevraagd om te stoppen met de achtervolging van een olietanker op de Atlantische Oceaan, schrijft The New York Times. Dat schip was onderweg naar Venezuela om olie op te halen, maar de VS hebben een blokkade ingesteld voor olietankers die naar dat land varen.
3 uur geledenCRANS-MONTANA (ANP) - Bij de brand in een Zwitserse bar zijn ongeveer veertig doden gevallen, meldt de lokale politie op een persconferentie. Ongeveer honderd mensen raakten gewond.
6 uur geledenCRANS-MONTANA (ANP/DPA/AFP) - Onder de slachtoffers van de brand in Zwitserland zijn veel jongeren, zeggen ooggetuigen en ziekenhuizen die gewonden behandelen. In het ziekenhuis van Lausanne zijn 22 van de zwaarst gewonde mensen binnengekomen, die gemiddeld tussen de 16 en 26 jaar zijn.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Verschillende landen hebben hun steun aan Zwitserland betuigd na de dodelijke brand in het Alpenland. In een bar in het skigebied Crans-Montana zijn rond de jaarwisseling tientallen doden en ongeveer honderd gewonden gevallen.
8 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft steun voor Zwitserland uitgesproken na de dodelijke brand in Crans-Montana. Hij schreef op X dat Frankrijk solidariteit betuigt en "broederlijke ondersteuning" aanbiedt.
9 uur geledenBERN (ANP) - De president van Zwitserland heeft geschokt gereageerd op de ramp in skioord Crans-Montana. "Wat een moment van vreugde had moeten zijn, veranderde gisteravond in een tragedie in Crans-Montana, iets wat in het hele land en daarbuiten werd gevoeld", schrijft president Guy Parmelin donderdag in een bericht op X. De regering is volgens hem zeer ontsteld en leeft mee met de slachtoffers en hun families.
10 uur geleden