Trump sluit een nieuw tv-debat met Harris uit
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Republikeinse presidentskandidaat Donald Trump heeft aangekondigd dat hij een nieuw tv-debat met zijn Democratische rivaal Kamala Harris uitsluit.
"Er komt geen derde debat!", schreef de oud-president in hoofdletters op zijn Truth Social-platform. Trump rekende zijn eerdere debat met de Amerikaanse president Joe Biden in juni en zijn confrontatie met Harris op dinsdag als de eerste twee debatten.
Na het debat van dinsdag daagde Harris Trump meteen uit voor een tweede tv-debat. In eerste instantie zei Trump dat hij daar "geen probleem" mee had. Woensdag liet hij echter al doorschemeren geen trek te hebben in een tweede debat met de vicepresident. "Ik ben niet geneigd om dat te doen, omdat ik dit debat ruimschoots heb gewonnen", zei hij tegen de rechtse zender Fox News.
'Verplicht'
In een eerste reactie liet Harris, tijdens een campagnebijeenkomst in swingstate North Carolina, weten dat "we het de kiezers verplicht zijn om nog een presidentieel debat te houden".
De Amerikaanse presidentsverkiezingen zijn op 5 november.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - Israël en Libanon hebben in Washington een Amerikaans plan besproken waarbij de Israëlische krijgsmacht (IDF) zich terugtrekt uit een deel van Zuid-Libanon. Drie Israëlische functionarissen zeggen tegen persbureau Reuters dat het idee van de "pilot" is dat de Amerikanen het Libanese leger gaan trainen.
10 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - Zeker 68.000 huishoudens in het westen van Frankrijk zitten zonder stroom door de hittegolf die het land teistert. Volgens de autoriteiten in het departement Finistère hebben de extreem hoge temperaturen gezorgd voor problemen met het elektriciteitsnetwerk.
48 minuten geledenLIMA (ANP/AFP) - De rechtse presidentskandidaat Keiko Fujimori is als winnaar uit de Peruaanse presidentsverkiezingen gekomen. Nu de stemmentelling ten einde loopt, heeft ze een voorsprong opgebouwd op de linkse kandidaat Roberto Sánchez die niet meer in te halen is.
2 uur geledenSEBASTOPOL (ANP) - De stroomtoevoer in Sebastopol, op de door Rusland geannexeerde Krim, is uitgevallen na een Oekraïense aanval. Dat meldt de gouverneur van de stad, Michail Razvozjajev, op Telegram. Eerder op woensdag liet Razvozjajev weten dat de luchtafweer boven zijn stad negen drones had neergehaald.
4 uur geledenKYIV (ANP) - Oekraïne heeft een herziene aanvraag ingediend om toe te treden tot de Organisatie voor Economische Samenwerking en Ontwikkeling (OESO), meldde president Volodymyr Zelensky op Telegram. De OESO bestaat uit 38 voornamelijk ontwikkelde economieën, waaronder de Verenigde Staten, Duitsland en Japan. Ook Nederland is lid.
6 uur geledenBERLIJN (ANP) - In Duitsland is het treinverkeer hervat, nadat dinsdagavond landelijk al het treinverkeer was stilgelegd vanwege een radiostoring. Dat meldden Duitse media, waaronder Bild en Der Tagesspiegel.
6 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - De Duitse verzekeraar Allianz schat dat er nog 1150 schepen vastzitten in de Perzische Golf, ondanks de voorlopige overeenkomst die een einde moet maken aan het conflict tussen de Verenigde Staten en Iran. De schepen vertegenwoordigen volgens Allianz een waarde van ongeveer 125 miljard dollar.
6 uur geleden