Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trump schrapt weekendtrip om Washington veilig te houden

Trump schrapt weekendtrip om Washington veilig te houden

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zijn geplande weekendbezoek aan zijn golfresort in New Jersey geschrapt en blijft in Washington om er zeker van te zijn dat de openbare orde in de hoofdstad wordt gehandhaafd.

"De brandstichters, anarchisten, plunderaars en onruststokers zijn grotendeels tegengehouden", zei Trump op Twitter. "Ik doe wat nodig is om onze gemeenschap veilig te houden - en deze mensen zullen voor het gerecht worden gebracht!"

Trump heeft beloofd alles in het werk te stellen om te voorkomen dat historische monumenten worden vernietigd of vernield. En dreigt met het gebruik van geweld tegen sommige demonstranten, nu al wekenlang demonstraties tegen racisme en politiegeweld worden gehouden in de Verenigde Staten.

Honderden ongewapende troepen van de nationale garde staan ​​paraat om de politie te helpen bij het beschermen van monumenten in Washington. Afgelopen maandag probeerden demonstranten in een park bij het Witte Huis een standbeeld van de voormalige president Andrew Jackson omver te trekken.

De roep om verwijdering van standbeelden van historische figuren met een besmet verleden, ze hielden bijvoorbeeld slaven, gaat gepaard met protesten van de Black Lives Matter-beweging. Die demonstraties zijn begonnen na de dood van George Floyd, een zwarte man die op 25 mei stierf door politiegeweld.

Meer uit Buitenland

Trump wil de Rozentuin bij het Witte Huis betegelen

WASHINGTON (ANP) - President Donald Trump wil de beroemde Rozentuin bij het Witte Huis gaan aanpakken. Als het aan hem ligt, gaat het gras eruit en komen er tegels voor in de plaats. Dat heeft hij volgens The New York Times gezegd tegen medewerkers. Mogelijk komen er dan ook hardhouten dansvloeren in.

23 minuten geleden
Zelensky: reken niet meer op VS, tijd voor Europees leger

MÜNCHEN (ANP) - Europa kan er niet meer op rekenen dat de Verenigde Staten het in nood zullen beschermen, denkt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. "De tijd is gekomen voor de vorming van een Europees leger", zei hij op de grote veiligheidsconferentie in München.

57 minuten geleden
Israël laat weer Palestijnse gevangenen vrij

JERUZALEM (ANP/RTR/AFP) - Israël heeft weer Palestijnse gevangenen vrijgelaten. Op livebeelden was te zien dat een bus met gedetineerden aankwam in Ramallah op de bezette Westelijke Jordaanoever.

1 uur geleden
Scholz: we tolereren geen bemoeienis met onze democratie

MÜNCHEN (ANP) - De Duitse bondskanselier Olaf Scholz heeft op de veiligheidsconferentie in München verbolgen gereageerd op uitspraken van de Amerikaanse vicepresident J.D. Vance. Hij maakte duidelijk buitenlandse steun voor de partij Alternative für Deutschland (AfD) niet te waarderen.

1 uur geleden
Weer gijzelaars in Gaza overgedragen aan Rode Kruis

GAZA-STAD (ANP) - Gewapende groepen in de Gazastrook hebben drie Israëlische gijzelaars vrijgelaten. De mannen zijn overgedragen aan vertegenwoordigers van het Rode Kruis. Het was afgelopen week enige tijd onduidelijk of de vrijlating zou doorgaan. Israël had gedreigd de oorlog in Gaza te hervatten als Hamas de afspraak niet zou nakomen.

2 uur geleden
Nieuwszender: VS willen helft Oekraïense aardmetalen

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben voorgesteld dat ze voor de helft eigenaar worden van de zeldzame mineralen in de Oekraïense bodem, bericht NBC News. Oekraïne zou de Amerikaanse regering zo kunnen terugbetalen voor de miljarden dollars aan wapens en andere ondersteuning die het heeft gekregen nadat Rusland was binnengevallen. De nieuwszender baseert zich op informatie van anonieme bronnen.

3 uur geleden
Weduwe Navalny noemt onderhandelen met Poetin zinloos

MÜNCHEN (ANP/AFP) - De weduwe van de Russische oppositieleider Aleksej Navalny zegt dat het zinloos is om met de Russische president Vladimir Poetin te onderhandelen. "Er zijn maar twee mogelijke uitkomsten voor welke deal dan ook met Poetin. Als hij aan de macht blijft, zal hij een manier vinden om de overeenkomst te breken. Als hij de macht verliest, wordt de overeenkomst betekenisloos", voorspelde Joelia Navalnaja op de veiligheidsconferentie in München.

3 uur geleden