Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trump rijgt onjuiste beweringen aaneen in tv-debat met Biden

Trump rijgt onjuiste beweringen aaneen in tv-debat met Biden

ATLANTA (ANP) - Voormalig president Donald Trump reeg de onjuiste en misleidende beweringen aaneen in zijn eerste verkiezingsdebat met zittend president Joe Biden, donderdag in Atlanta. Dat concludeerden fact-checkers en analisten van diverse Amerikaanse media direct na het debat.

Tot Trumps onjuistheden behoorden onder meer dat hij als president de kosten van insuline zou hebben beperkt voordat Biden dat deed; dat Democratische staten het executeren van baby's na de geboorte toestaan; dat er geen terroristische aanslagen onder zijn presidentschap waren; dat Biden de belastingen van mensen wilde verviervoudigen; en dat Biden hem juridisch had laten vervolgen.

Trump beweerde ook dat miljoenen migranten in het land uit gevangenissen en psychiatrische instellingen afkomstig zijn en zich op grote schaal te buiten gaan aan "moord en verkrachting" van Amerikaanse burgers. Misdaadcijfers in de VS zijn echter lager onder migranten dan onder burgers in de VS.

Ook Biden deed enkele onjuiste beweringen. Zo zei hij dat Trump veroordeeld was omdat hij seks had gehad met een pornoster. Trump is echter slechts schuldig bevonden aan het niet vermelden van de betaling van zwijggeld aan pornoster Stormy Daniels. Bovendien zei Biden dat Trump seks met Daniels had terwijl zijn vrouw zwanger was. Ook dat klopte niet: Melanie Trump had in 2006 een jong kind, maar was niet zwanger.

Meer uit Buitenland

Libanees archeologisch complex beschadigd door Israëlische aanval

TYRUS (ANP/AFP) - Een Israëlisch bombardement op de Zuid-Libanese stad Tyrus heeft een archeologisch complex beschadigd, meldt het Libanese ministerie van Cultuur. De ruïnes, die uit de Romeinse tijd stammen, staan op de werelderfgoedlijst van UNESCO.

11 minuten geleden
Oekraïne ontvangt bijna zes miljard euro van EU voor drones

NICOSIA (ANP) - Het eerste deel van de lening van 90 miljard euro van de EU aan Oekraïne wordt deze maand uitbetaald, zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas maandag in Cyprus. Het gaat om 5,9 miljard euro die bestemd is voor drones, zei ze.

59 minuten geleden
EU-ministers van Defensie vinden acties Iran onaanvaardbaar

NICOSIA (ANP) - De EU-ministers van Defensie vinden de acties van Iran in de Straat van Hormuz "onaanvaardbaar", zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas maandag op een persconferentie. "De regio zit vast in fases van vredesbesprekingen en fragiele wapenstilstanden. Een terugkeer naar een grootschalige oorlog zou enorme kosten met zich meebrengen voor de hele regio. Alle partijen moeten terugkeren naar de onderhandelingstafel", zei ze op een persconferentie na een bijeenkomst van de EU-ministers in Cyprus.

1 uur geleden
Regeringspartij Armenië wint parlementsverkiezingen

JEREVAN (ANP/AFP) - De Armeense parlementsverkiezingen zijn gewonnen door de partij van premier Nikol Pasjinjan. Hij heeft de afgelopen jaren geprobeerd de afhankelijkheid van Rusland te verminderen en de banden met het Westen aan te halen.

1 uur geleden
Iran kondigt einde aan van aanvallen op Israël

TEHERAN (ANP/RTR) - Iran heeft aangekondigd dat de militaire operatie tegen Israël voor nu beëindigd is. Wel waarschuwt het land dat de aanvallen heviger zullen worden als Israël doorgaat met het aanvallen van Libanon.

1 uur geleden
Kallas: dronemuur aan oostflank EU moet snel operationeel zijn

NICOSIA (ANP) - De recente incidenten met drones in Letland en Roemenië laten zien dat de dronemuur aan de oostflank van de EU zo snel mogelijk operationeel moet worden. Dat zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas maandag op een persconferentie in Nicosia. "We moeten dit serieus nemen", zei de topdiplomaat.

2 uur geleden
Paus Leo spreekt in Spaans parlement over wereldcrisis

MADRID (ANP/RTR) - Paus Leo heeft in het Spaanse parlement een toespraak gehouden over verergerende conflicten, toenemende polarisatie en mensenrechtenschendingen. Volgens hem hebben al die zaken de wereld in een diepe crisis gestort, zei hij in een van zijn meest politieke speeches tot nu toe.

2 uur geleden