Trump rijgt onjuiste beweringen aaneen in tv-debat met Biden
ATLANTA (ANP) - Voormalig president Donald Trump reeg de onjuiste en misleidende beweringen aaneen in zijn eerste verkiezingsdebat met zittend president Joe Biden, donderdag in Atlanta. Dat concludeerden fact-checkers en analisten van diverse Amerikaanse media direct na het debat.
Tot Trumps onjuistheden behoorden onder meer dat hij als president de kosten van insuline zou hebben beperkt voordat Biden dat deed; dat Democratische staten het executeren van baby's na de geboorte toestaan; dat er geen terroristische aanslagen onder zijn presidentschap waren; dat Biden de belastingen van mensen wilde verviervoudigen; en dat Biden hem juridisch had laten vervolgen.
Trump beweerde ook dat miljoenen migranten in het land uit gevangenissen en psychiatrische instellingen afkomstig zijn en zich op grote schaal te buiten gaan aan "moord en verkrachting" van Amerikaanse burgers. Misdaadcijfers in de VS zijn echter lager onder migranten dan onder burgers in de VS.
Ook Biden deed enkele onjuiste beweringen. Zo zei hij dat Trump veroordeeld was omdat hij seks had gehad met een pornoster. Trump is echter slechts schuldig bevonden aan het niet vermelden van de betaling van zwijggeld aan pornoster Stormy Daniels. Bovendien zei Biden dat Trump seks met Daniels had terwijl zijn vrouw zwanger was. Ook dat klopte niet: Melanie Trump had in 2006 een jong kind, maar was niet zwanger.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft de gesprekken van zijn land met Rusland en de VS in Abu Dhabi constructief genoemd.
28 minuten geledenMOSKOU/ABU DHABI (ANP/AFP/RTR) - Rusland staat volgens zijn ministerie van Buitenlandse Zaken open voor een voortzetting van de gesprekken met Oekraïne. Die zouden volgens bronnen van het Franse persbureau AFP komende week weer in Abu Dhabi zijn.
34 minuten geledenABU DHABI (ANP/AFP/RTR/BLOOMBERG) - De tweede overlegronde tussen delegaties uit Oekraïne, Rusland en de VS in Abu Dhabi is volgens een woordvoerder van de Oekraïense delegatie voorbij. Ze spraken elkaar zaterdag voor de tweede dag op rij. Het is niet duidelijk of verder overleg plaatsvindt, maar volgens Amerikaanse media praten de drie landen komende week verder in Abu Dhabi.
1 uur geledenROME (ANP/RTR) - Italië heeft de ambassadeur in Zwitserland teruggeroepen voor overleg na de vrijlating van de eigenaar van het café in Crans-Montana waar in de nieuwjaarsnacht een enorme brand woedde. Daarbij kwamen veertig vooral jonge mensen om het leven, onder wie zes Italianen. Tien van de ruim honderd gewonden zijn Italianen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Een groot deel van de Verenigde Staten heeft te maken met een sneeuwstorm die dit weekeinde dwars over het land raast. Storm Fern trekt van het noordoosten diep landinwaarts, zo ver als de staten Oklahoma en Colorado. Er wonen naar schatting 235 miljoen van de 340 miljoen Amerikanen op dat 'pad'.
2 uur geledenDAMASCUS (ANP/AFP) - De Syrische regering en de door Koerden geleide SDF hebben volgens ingewijden ingestemd met een verlenging van hun wapenstilstand. Deze maand braken gevechten tussen de twee partijen uit in het noorden van Syrië.
4 uur geledenJAKARTA (ANP/RTR) - Door een aardverschuiving in de Indonesische provincie West-Java zijn zeker acht mensen om het leven gekomen. 82 personen worden vermist. Dat heeft de Indonesische rampenbestrijdingsdienst zaterdag gemeld. De aardverschuiving trof volgens lokale autoriteiten een dorp in de regio West-Bandung, een gebied waar de afgelopen dagen erg veel regen viel.
4 uur geleden