Trump rijgt onjuiste beweringen aaneen in tv-debat met Biden
ATLANTA (ANP) - Voormalig president Donald Trump reeg de onjuiste en misleidende beweringen aaneen in zijn eerste verkiezingsdebat met zittend president Joe Biden, donderdag in Atlanta. Dat concludeerden fact-checkers en analisten van diverse Amerikaanse media direct na het debat.
Tot Trumps onjuistheden behoorden onder meer dat hij als president de kosten van insuline zou hebben beperkt voordat Biden dat deed; dat Democratische staten het executeren van baby's na de geboorte toestaan; dat er geen terroristische aanslagen onder zijn presidentschap waren; dat Biden de belastingen van mensen wilde verviervoudigen; en dat Biden hem juridisch had laten vervolgen.
Trump beweerde ook dat miljoenen migranten in het land uit gevangenissen en psychiatrische instellingen afkomstig zijn en zich op grote schaal te buiten gaan aan "moord en verkrachting" van Amerikaanse burgers. Misdaadcijfers in de VS zijn echter lager onder migranten dan onder burgers in de VS.
Ook Biden deed enkele onjuiste beweringen. Zo zei hij dat Trump veroordeeld was omdat hij seks had gehad met een pornoster. Trump is echter slechts schuldig bevonden aan het niet vermelden van de betaling van zwijggeld aan pornoster Stormy Daniels. Bovendien zei Biden dat Trump seks met Daniels had terwijl zijn vrouw zwanger was. Ook dat klopte niet: Melanie Trump had in 2006 een jong kind, maar was niet zwanger.
Meer uit Buitenland
MIAMI (ANP/RTR) - De Amerikaanse speciaal gezant Steve Witkoff praat vrijdag verder over het vredesplan voor Gaza met vertegenwoordigers van Egypte, Turkije en Qatar, meldt het Witte Huis. Volgens nieuwssite Axios zijn de landen ontevreden over de manier waarop zowel Israël als Hamas zich aan het bestaande akkoord houdt.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky wil het streven om lid te worden van de NAVO niet uit de Oekraïense grondwet halen. Dat heeft hij gezegd op een persconferentie in Brussel. Als de grondwet moet worden aangepast, is dat aan het Oekraïense volk om daarover te beslissen "en niemand anders".
3 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - De protestmars met duizenden boeren naar de Europese wijk in Brussel is eerder beëindigd dan gepland. De manifestatie werd rond 13.45 uur ontbonden. Het is nog onduidelijk waarom de mars niet verderging.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky begrijpt de risico's van België als de Russische bevroren tegoeden worden gebruikt voor een lening aan zijn land. "Maar we zijn in oorlog en ik denk dat we grotere risico's lopen", zei Zelensky tijdens een persconferentie in Brussel. Voor het begin van de EU-top heeft hij met de Belgische premier Bart De Wever gesproken.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Duizenden boeren zijn begonnen met een mars naar de Europese wijk van Brussel, waar op dit moment een EU-top bezig is. Het is daar al de hele ochtend onrustig, maar de officiële protestmars is nu pas van start gegaan.
4 uur geledenMANNHEIM (ANP/DPA) - De man die in maart op een menigte inreed in Mannheim, heeft een levenslange gevangenisstraf gekregen. Hij doodde tijdens Rosenmontag, een Duitse carnavalstraditie, twee mensen. Veertien personen raakten gewond.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Frankrijk is nog niet klaar voor de handelsdeal met Zuid-Amerikaanse landen, laat president Emmanuel Macron voorafgaand aan de EU-top weten. "Ik wil onze protesterende boeren zeggen dat het standpunt van Frankrijk vanaf het begin duidelijk is geweest: wij vinden de voorwaarden onvoldoende en vinden dat deze overeenkomst niet kan worden ondertekend", zei hij.
5 uur geleden