Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trump rijgt onjuiste beweringen aaneen in tv-debat met Biden

Trump rijgt onjuiste beweringen aaneen in tv-debat met Biden

ATLANTA (ANP) - Voormalig president Donald Trump reeg de onjuiste en misleidende beweringen aaneen in zijn eerste verkiezingsdebat met zittend president Joe Biden, donderdag in Atlanta. Dat concludeerden fact-checkers en analisten van diverse Amerikaanse media direct na het debat.

Tot Trumps onjuistheden behoorden onder meer dat hij als president de kosten van insuline zou hebben beperkt voordat Biden dat deed; dat Democratische staten het executeren van baby's na de geboorte toestaan; dat er geen terroristische aanslagen onder zijn presidentschap waren; dat Biden de belastingen van mensen wilde verviervoudigen; en dat Biden hem juridisch had laten vervolgen.

Trump beweerde ook dat miljoenen migranten in het land uit gevangenissen en psychiatrische instellingen afkomstig zijn en zich op grote schaal te buiten gaan aan "moord en verkrachting" van Amerikaanse burgers. Misdaadcijfers in de VS zijn echter lager onder migranten dan onder burgers in de VS.

Ook Biden deed enkele onjuiste beweringen. Zo zei hij dat Trump veroordeeld was omdat hij seks had gehad met een pornoster. Trump is echter slechts schuldig bevonden aan het niet vermelden van de betaling van zwijggeld aan pornoster Stormy Daniels. Bovendien zei Biden dat Trump seks met Daniels had terwijl zijn vrouw zwanger was. Ook dat klopte niet: Melanie Trump had in 2006 een jong kind, maar was niet zwanger.

Meer uit Buitenland

Duitse verkenners verlaten Groenland alweer

BERLIJN (ANP/DPA) - Een groep van vijftien Duitse militairen op Groenland vertrekt alweer na minder dan 48 uur op het eiland, dat deel uitmaakt van het Deense koninkrijk. Een woordvoerder van de strijdkrachten bevestigde het bericht van de Duitse krant Bild, die spreekt over een "stille en heimelijke" bliksemsnelle aftocht. De Duitsers maakten deel uit van een verkenningsmissie van Europese landen om te kijken hoe Groenland beter kan worden verdedigd.

13 minuten geleden
The Sunday Times: zeker 16.500 doden en 330.000 gewonden in Iran

TEHERAN (ANP) - Bij de demonstraties in Iran zijn zeker 16.500 tot 18.000 mensen gedood en 330.000 tot 360.000 anderen gewond geraakt, meldt The Sunday Times. De Britse krant baseert zich op acht grote oogklinieken en zestien spoedeisende hulpafdelingen in Iran. Onder de slachtoffers zouden ook kinderen en zwangere vrouwen zijn.

16 minuten geleden
Bild: Duitse militairen op Groenland alweer weg

BERLIJN (ANP) - Een groep van vijftien Duitse militairen op Groenland vertrekt alweer na minder dan 48 uur op het eiland, dat deel uitmaakt van het Deense koninkrijk. Dat meldt de Duitse krant Bild, die spreekt over een "stille en heimelijke" bliksemsnelle aftocht. De Duitsers zouden deel uitmaken van een verkenningsmissie van Europese landen om te kijken hoe Groenland beter kan worden verdedigd.

1 uur geleden
Slovenië ook naar Groenland, ondanks dreigement Trump

LJUBLJANA (ANP/DPA/BELGA) - Ook Slovenië gaat meedoen aan de missie van Europese landen op Groenland, deel van het Deense koninkrijk. De mededeling komt na dreigementen van de Amerikaanse president Donald Trump tegen deelnemers zoals Nederland.

1 uur geleden
Lichaam gevonden na vliegtuigcrash in Indonesië

JAKARTA (ANP/AFP) - Reddingswerkers hebben na wrakstukken ook een lichaam gevonden na een vliegtuigcrash zaterdag op het Indonesische eiland Sulawesi. Er wordt nog gezocht naar de negen andere inzittenden.

2 uur geleden
Sánchez: inval VS in Groenland zou Poetin gelukkig maken

MADRID (ANP/RTR) - De Spaanse premier Pedro Sánchez stelt dat een Amerikaanse inval in Groenland de Russische president Vladimir Poetin "de gelukkigste man op aarde" zou maken. Dat heeft hij gezegd tegen het Spaanse dagblad La Vanguardia.

3 uur geleden
Sabalenka solide door naar tweede ronde Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka is de jacht op haar derde titel op de Australian Open goed begonnen. De nummer 1 van de wereld uit Belarus won in de eerste ronde in twee sets van de Franse speelster Tiantsoa Rakotomanga Rajaonah: 6-4 6-1.

3 uur geleden