Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trump: prima dat Filipijnen militair pact opzeggen

Trump: prima dat Filipijnen militair pact opzeggen

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump reageert schouderophalend op het opzeggen van een militair samenwerkingsverband door de Filipijnen. "Ik vind het echt niet erg als ze dat willen doen. Het gaat veel geld schelen", voorspelde hij.

De Filipijnse president Rodrigo Duterte maakte dinsdag bekend dat zijn land een streep haalt door de Visiting Forces Agreement (VFA). Dat besluit wordt na 180 dagen van kracht. De VFA stamt uit 1998 en bevat afspraken over de status van Amerikaanse troepen in de Filipijnen. De landen voeren regelmatig gezamenlijke legeroefeningen uit.

Trump kreeg van verslaggevers de vraag of hij Duterte nog op andere gedachten wil brengen. "Ik vond het niet heel erg, om eerlijk te zijn", reageerde hij. "Mijn denkbeelden wijken af van die van anderen." De Amerikaanse minister van Defensie Mark Esper zei eerder wel het besluit van de Filipijnse leider te betreuren.

Duterte dreigde vorige maand al het pact in de prullenbak te gooien. Dat gebeurde nadat Washington het visum had ingetrokken van een oud-politiechef. Die speelde een hoofdrol bij de bloedige oorlog tegen drugscriminaliteit, waarbij volgens critici ook veel onschuldige slachtoffers zijn gevallen.

Meer uit Buitenland

Topgeneraals Israël en VS ontmoetten elkaar in Pentagon

WASHINGTON (ANP/RTR) - De hoogste generaals van de Verenigde Staten en Israël hebben vrijdag overleg gevoerd in het Pentagon te midden van de oplopende spanningen met Iran. Dat zeiden twee Amerikaanse functionarissen tegen persbureau Reuters.

2 uur geleden
Oekraïne meldt ruim tien doden door inslag drone bij bus

DNIPRO (ANP/RTR) - Oekraïense regionale autoriteiten hebben gemeld dat een bedrijfsbus ten oosten van de stad Dnipro is getroffen door een Russische drone die vlak bij het voertuig insloeg. Daardoor zouden vijftien doden en meerdere gewonden zijn gevallen.

4 uur geleden
Bij brand in Crans-Montana gewond geraakte Zwitser overleden

SION (ANP/AF) - Een 18-jarige Zwitser die gewond raakte bij de dramatische brand met oud en nieuw in een café in het Zwitserse Crans-Montana is in een ziekenhuis in Zürich overleden, meldt de Zwitserse justitie.

7 uur geleden
Slowaakse veiligheidsadviseur stapt op over mails met Epstein

BRATISLAVA (ANP/AFP) - De veiligheidsadviseur van de Slowaakse regering, ex-minister van Buitenlandse Zaken Miroslav Lajcak, is opgestapt naar aanleiding van mails met de Amerikaanse zakenman en zedendelinquent Jeffrey Epstein. Lajcak zegt niets verkeerd te hebben gedaan en dat de omvang van Epsteins misbruik bij hem toen niet bekend was. Premier Robert Fico betreurt het vertrek van de ervaren diplomaat.

7 uur geleden
Zelensky: komende week nieuwe onderhandelingen in Abu Dhabi

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky meldt dat er komende week nieuw overleg met Rusland en de Verenigde Staten plaatsvindt in Abu Dhabi. Dat gebeurt op 4 en 5 februari, schrijft hij op X.

9 uur geleden
Bijna 200 doden na geweld in Pakistaanse provincie Beloetsjistan

QUETTA (ANP/RTR/AFP) - Het dodental door onrust in de Pakistaanse provincie Beloetsjistan is opgelopen tot bijna tweehonderd. Separatisten bestormden daar zaterdag onder meer banken, politiebureaus en militaire installaties. De autoriteiten zeggen dat in twee dagen tijd 31 burgers, 17 leden van de veiligheidstroepen en 145 opstandelingen zijn gedood.

9 uur geleden
Tientallen gewonden bij onrust in Turijn

TURIJN (ANP/DPA) - Zeker 31 politiemensen zijn gewond geraakt bij uit de hand gelopen protesten in Turijn. Dat melden de Italiaanse autoriteiten, die ook spreken over tien aanhoudingen. Over het aantal gewonde demonstranten bestaat onduidelijkheid.

10 uur geleden