Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trump plaatst voor het eerst in bijna jaar weer bericht op X

Trump plaatst voor het eerst in bijna jaar weer bericht op X

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse oud-president Donald Trump heeft voor het eerst in bijna een jaar weer van zich laten horen op X, als onderdeel van zijn verkiezingscampagne. Als regeringsleider plaatste hij regelmatig berichten op het platform dat destijds Twitter heette.

Trump deelde een campagnefilmpje waarin hij Amerikanen vraagt op hem te stemmen bij de presidentsverkiezingen in november. Ook roept hij op tot donaties. Het vorige bericht werd op 25 augustus 2023 geplaatst en bestond uit onder meer Trumps zogeheten mugshot (arrestatiefoto), die werd genomen rond een strafzaak over het ongedaan willen maken van de verkiezingsuitslag.

Het account van de voormalige president werd in januari 2021 geblokkeerd omdat zijn aanhangers het Capitool bestormden. De blokkade werd opgeheven nadat Elon Musk de eigenaar van het platform was geworden. Trump heeft er nog altijd 88 miljoen volgers. Tegenwoordig plaatst hij zijn berichten op zijn eigen platform Truth Social. Op dat netwerk heeft Trump 7,5 miljoen volgers.

Trump laat zich maandag interviewen door Musk, die vorige maand zijn steun aan de Republikeinse presidentskandidaat uitsprak. Volgens Musk is er geen script en kunnen alle onderwerpen aan bod komen. "Dus het zou zeer vermakelijk moeten zijn", aldus Musk op X. Het vraaggesprek wordt om 02.00 uur Nederlandse tijd live uitgezonden via het X-account van Trump.

Meer uit Buitenland

VS veroordelen Russisch gebruik van hypersonische raket

WASHINGTON (ANP/AFP/DPA) - De Verenigde Staten veroordelen de Russische inzet van een hypersonische raket bij een aanval op Oekraïne. Het betreft een "onverklaarbare escalatie", aldus een Amerikaanse vertegenwoordiger tegen de VN-Veiligheidsraad.

4 uur geleden
Trump dreigt met sancties tegen landen die met Iran handelen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt met sancties tegen landen die met Iran handelen. "Met onmiddellijke ingang zal elk land dat zaken doet met de Islamitische Republiek Iran een heffing van 25 procent betalen op alle handel en alle andere zakelijke activiteiten met de Verenigde Staten", aldus Trump op zijn platform Truth Social.

4 uur geleden
Staat Illinois klaagt regering-Trump aan om inzet ICE

CHICAGO (ANP) - De Amerikaanse staat Illinois heeft de regering van president Donald Trump aangeklaagd om de inzet van ICE-agenten in Chicago. Gouverneur JB Pritzker spreekt op X over het "gevaarlijke gebruik van geweld" door agenten van de immigratiedienst en de grenswacht.

5 uur geleden
Moldavische president voorstander van hereniging met Roemenië

CHISINAU (ANP/AFP) - De Moldavische president Maia Sandu is voorstander van een hereniging van haar land met Roemenië. In de Britse podcast 'The Rest Is Politics' zei ze dat ze bij een eventueel referendum voor de aansluiting zou stemmen.

6 uur geleden
Khamenei: grote betogingen vóór regering zijn waarschuwing aan VS

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse leider Ali Khamenei zegt dat in zijn land grote pro-regeringsdemonstraties zijn geweest als tegenreactie op de aanhoudende betogingen tegen het regime. De opkomst geldt volgens hem als een waarschuwing aan de Verenigde Staten.

7 uur geleden
Ex-leider separatisten Corsica doodgeschoten op begrafenis moeder

AJACCIO (ANP/AFP/BELGA) - De voormalige leider van de Corsicaanse separatistische beweging FLNC Alain Orsoni is doodgeschoten tijdens de begrafenis van zijn moeder, hebben gerechtelijke bronnen bekendgemaakt. Justitie heeft een onderzoek ingesteld naar moord door een georganiseerde bende.

7 uur geleden
Venezolaanse oppositieleider Machado ontmoet Trump donderdag

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado heeft donderdag een ontmoeting met de Amerikaanse president Donald Trump, meldt het Witte Huis. Het wordt de eerste keer dat ze elkaar ontmoeten.

7 uur geleden