Trump plaatst voor het eerst in bijna jaar weer bericht op X
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse oud-president Donald Trump heeft voor het eerst in bijna een jaar weer van zich laten horen op X, als onderdeel van zijn verkiezingscampagne. Als regeringsleider plaatste hij regelmatig berichten op het platform dat destijds Twitter heette.
Trump deelde een campagnefilmpje waarin hij Amerikanen vraagt op hem te stemmen bij de presidentsverkiezingen in november. Ook roept hij op tot donaties. Het vorige bericht werd op 25 augustus 2023 geplaatst en bestond uit onder meer Trumps zogeheten mugshot (arrestatiefoto), die werd genomen rond een strafzaak over het ongedaan willen maken van de verkiezingsuitslag.
Het account van de voormalige president werd in januari 2021 geblokkeerd omdat zijn aanhangers het Capitool bestormden. De blokkade werd opgeheven nadat Elon Musk de eigenaar van het platform was geworden. Trump heeft er nog altijd 88 miljoen volgers. Tegenwoordig plaatst hij zijn berichten op zijn eigen platform Truth Social. Op dat netwerk heeft Trump 7,5 miljoen volgers.
Trump laat zich maandag interviewen door Musk, die vorige maand zijn steun aan de Republikeinse presidentskandidaat uitsprak. Volgens Musk is er geen script en kunnen alle onderwerpen aan bod komen. "Dus het zou zeer vermakelijk moeten zijn", aldus Musk op X. Het vraaggesprek wordt om 02.00 uur Nederlandse tijd live uitgezonden via het X-account van Trump.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft de Slowaakse premier Robert Fico uitgenodigd voor een bezoek aan Kyiv. De twee belden over de betrekkingen tussen hun landen, nu de energieruzie van de afgelopen maanden is opgelost.
7 minuten geledenJERUZALEM (ANP) - Het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken zegt dat twee opvarenden van de vloot die richting Gaza voer met hulpgoederen, naar Israël zijn gebracht voor verhoor. Eerder werd via de sociale media van de Global Sumud Flotilla bekendgemaakt dat alle activisten waren vrijgelaten op het Griekse eiland Kreta, behalve twee van de organisatoren.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse minister van Defensie Boris Pistorius zegt dat de Amerikaanse troepenterugtrekking "te voorzien" was. Volgens hem is Duitsland op de goede weg om zelf meer verantwoordelijkheid te nemen voor de eigen veiligheid.
3 uur geledenSKAGEN (ANP/DPA) - Timmy, de bultrug die wekenlang vastlag voor de Duitse kust, is vrijgelaten. De walvis werd met een schip naar het Skagerrak gebracht, het deel van de Noordzee tussen Denemarken en Noorwegen, en is daar in open water losgelaten.
4 uur geledenCULIACÁN (ANP) - Rubén Rocha Moya, de gouverneur van de Mexicaanse staat Sinaloa, is tijdelijk opgestapt. Dat meldt The New York Times. Rocha Moya werd deze week aangeklaagd in de Verenigde Staten, omdat hij banden zou hebben met een drugskartel.
4 uur geledenSKAGEN (ANP) - Het schip dat de bultrug Timmy naar de Noordzee vervoert, vaart inmiddels op het Skagerrak, de zee tussen Denemarken en Noorwegen. Vrijdag draaide het schip vlak voor het Skagerrak nog om, omdat de golven op die zee te hoog waren.
5 uur geledenHAVANA (ANP) - Volgens de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel getuigen de nieuwe opgelegde Amerikaanse sancties "van morele armoede en van minachting voor het gevoel en het gezond verstand van de Amerikanen en de hele internationale gemeenschap". Dat schrijft de Cubaanse president op X.
10 uur geleden