Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trump plaatst voor het eerst in bijna jaar weer bericht op X

Trump plaatst voor het eerst in bijna jaar weer bericht op X

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse oud-president Donald Trump heeft voor het eerst in bijna een jaar weer van zich laten horen op X, als onderdeel van zijn verkiezingscampagne. Als regeringsleider plaatste hij regelmatig berichten op het platform dat destijds Twitter heette.

Trump deelde een campagnefilmpje waarin hij Amerikanen vraagt op hem te stemmen bij de presidentsverkiezingen in november. Ook roept hij op tot donaties. Het vorige bericht werd op 25 augustus 2023 geplaatst en bestond uit onder meer Trumps zogeheten mugshot (arrestatiefoto), die werd genomen rond een strafzaak over het ongedaan willen maken van de verkiezingsuitslag.

Het account van de voormalige president werd in januari 2021 geblokkeerd omdat zijn aanhangers het Capitool bestormden. De blokkade werd opgeheven nadat Elon Musk de eigenaar van het platform was geworden. Trump heeft er nog altijd 88 miljoen volgers. Tegenwoordig plaatst hij zijn berichten op zijn eigen platform Truth Social. Op dat netwerk heeft Trump 7,5 miljoen volgers.

Trump laat zich maandag interviewen door Musk, die vorige maand zijn steun aan de Republikeinse presidentskandidaat uitsprak. Volgens Musk is er geen script en kunnen alle onderwerpen aan bod komen. "Dus het zou zeer vermakelijk moeten zijn", aldus Musk op X. Het vraaggesprek wordt om 02.00 uur Nederlandse tijd live uitgezonden via het X-account van Trump.

Meer uit Buitenland

Rusland claimt verovering van Oost-Oekraïense stad Pokrovsk

POKROVSK (ANP/DPA/RTR) - Rusland zegt de Oost-Oekraïense stad Pokrovsk te hebben veroverd. Die strategisch belangrijke stad werd al meer dan een jaar belegerd. Oekraïne heeft de inname niet bevestigd.

15 minuten geleden
Turkse president ziet aanvallen op Zwarte Zee als escalatie

ANKARA (ANP/AFP) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan heeft de aanvallen met zeedrones op twee olieschepen op de Zwarte Zee een "zorgwekkende escalatie" genoemd. Die aanvallen van afgelopen vrijdag werden opgeëist door een anonieme Oekraïense veiligheidsbron, die zei dat de schepen ondanks Europese sancties Russische olie vervoerden.

2 uur geleden
Jamaica krijgt 6,7 miljard internationale steun na orkaan Melissa

KINGSTON (ANP/RTR/AFP) - Jamaica krijgt 6,7 miljard dollar aan steun nadat orkaan Melissa in oktober over het eiland was geraasd. Het geld van internationale instanties is bedoeld om de wederopbouw de komende drie jaar te financieren.

2 uur geleden
Jafar Panahi bij verstek veroordeeld tot een jaar cel

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse filmmaker Jafar Panahi is bij verstek veroordeeld tot een gevangenisstraf van een jaar wegens "propaganda-activiteiten" tegen de staat, meldt zijn advocaat. De advocaat laat weten dat Panahi in beroep gaat tegen de veroordeling. In mei won Panahi een prestigieuze Gouden Palm tijdens het Filmfestival van Cannes voor de film It Was Just an Accident.

2 uur geleden
Meer beveiliging kerststal Brussel na diefstal hoofd kindje Jezus

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Brussel heeft extra veiligheidsmaatregelen genomen om de kerststal op de Grote Markt beter te beschermen. Directe aanleiding is de diefstal van het hoofd van het kindje Jezus uit de kerststal het afgelopen weekend.

4 uur geleden
Weer tientallen mensen ontvoerd door gewapende groepen in Nigeria

ABUJA (ANP/AFP) - Afgelopen weekend zijn in Nigeria meer dan dertig mensen ontvoerd door gewapende groepen. De ontvoeringen vonden onder andere plaats in de noordelijke regio Kano, waar deze tot nu toe nauwelijks voorkwamen.

5 uur geleden
Zelensky en Macron spreken Witkoff en Europese leiders

PARIJS (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft tijdens zijn bezoek aan zijn Franse ambtgenoot Emmanuel Macron ook gesproken met andere Europese leiders en de Amerikaanse gezant Steve Witkoff. De gesprekken volgen op nieuw topoverleg tussen Kyiv en Washington over vrede in Oekraïne.

5 uur geleden