Trump plaatst voor het eerst in bijna jaar weer bericht op X
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse oud-president Donald Trump heeft voor het eerst in bijna een jaar weer van zich laten horen op X, als onderdeel van zijn verkiezingscampagne. Als regeringsleider plaatste hij regelmatig berichten op het platform dat destijds Twitter heette.
Trump deelde een campagnefilmpje waarin hij Amerikanen vraagt op hem te stemmen bij de presidentsverkiezingen in november. Ook roept hij op tot donaties. Het vorige bericht werd op 25 augustus 2023 geplaatst en bestond uit onder meer Trumps zogeheten mugshot (arrestatiefoto), die werd genomen rond een strafzaak over het ongedaan willen maken van de verkiezingsuitslag.
Het account van de voormalige president werd in januari 2021 geblokkeerd omdat zijn aanhangers het Capitool bestormden. De blokkade werd opgeheven nadat Elon Musk de eigenaar van het platform was geworden. Trump heeft er nog altijd 88 miljoen volgers. Tegenwoordig plaatst hij zijn berichten op zijn eigen platform Truth Social. Op dat netwerk heeft Trump 7,5 miljoen volgers.
Trump laat zich maandag interviewen door Musk, die vorige maand zijn steun aan de Republikeinse presidentskandidaat uitsprak. Volgens Musk is er geen script en kunnen alle onderwerpen aan bod komen. "Dus het zou zeer vermakelijk moeten zijn", aldus Musk op X. Het vraaggesprek wordt om 02.00 uur Nederlandse tijd live uitgezonden via het X-account van Trump.
Meer uit Buitenland
DAMASCUS (ANP/AFP/RTR) - Syrië heeft een vierdaags bestand aangekondigd met de strijdgroepen van voornamelijk Koerden in het noordoosten. Die zijn verenigd in de SDF, de Syrische Democratische Strijdkrachten. Volgens Damascus gaat het bestand dinsdagavond in. De SDF hebben laten weten dat ze in beginsel voor het bestand zijn, mits er geen nieuwe aanvallen volgen.
27 minuten geledenKYIV (ANP/AFP) - Zeker 600.000 inwoners van Kyiv hebben de stad verlaten sinds 9 januari. Dat meldt burgemeester Vitali Klitsjko, die hen daartoe had opgeroepen vanwege de problemen met de stroom- en warmtevoorziening in de stad. Dinsdag nog meldde Klitsjko dat meer dan vijfduizend panden zonder verwarming zaten na Russische aanvallen. Voor nog zeker vierduizend panden is dat nog het geval.
1 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Het Spaanse spoorwegbedrijf Adif heeft bepaald dat hogesnelheidstreinen op een deel van het traject Madrid-Barcelona tijdelijk langzamer moeten rijden. Het gaat om in totaal 150 kilometer spoor. Volgens het spoorbedrijf zijn er problemen met het spoor ontdekt. Dinsdagavond worden de trajectdelen onderworpen aan inspectie, waarna Adif hoopt de snelheidsbeperking te kunnen intrekken.
1 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Een meerderheid van het Europees Parlement wil voorlopig niet stemmen over de handelsdeal van de EU en de VS vanwege spanningen over Groenland. Dat hebben het centrumrechtse EVP, de sociaaldemocraten en liberale Renew laten weten, goed voor 401 van de ruim 700 zetels.
2 uur geledenKYIV (ANP/DPA) - Kyiv vreest tot 700 miljard dollar (circa 600 miljard euro) aan steun nodig te hebben om de komende jaren zijn leger op peil te houden. Dat zei vicepremier Taras Katsjka in een panelgesprek tijdens het World Economic Forum in het Zwitserse Davos. Als de agressieve houding van Rusland jegens Europa en de wereld niet verandert, kunnen de kosten oplopen tot wel 700 miljard dollar, aldus de bewindsman.
2 uur geledenDAVOS (ANP/RTR/AFP) - De NAVO is "een verzwakte organisatie" door de ruzie met de Verenigde Staten over Groenland, vindt de Franse president Emmanuel Macron. De VS, de officieuze leider van de alliantie, willen het strategisch gelegen eiland per se van NAVO-bondgenoot Denemarken afnemen. Dat stuit op verontwaardigd verzet van Denemarken en zijn medestanders.
3 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Bij een boerenprotest bij het Europees Parlement in Straatsburg gooien demonstranten met vuurwerk naar de politie. De politie schiet op haar beurt met traangas. Er zijn honderden boeren bijeen voor een protest bij het parlement.
3 uur geleden