Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trump plaatst voor het eerst in bijna jaar weer bericht op X

Trump plaatst voor het eerst in bijna jaar weer bericht op X

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse oud-president Donald Trump heeft voor het eerst in bijna een jaar weer van zich laten horen op X, als onderdeel van zijn verkiezingscampagne. Als regeringsleider plaatste hij regelmatig berichten op het platform dat destijds Twitter heette.

Trump deelde een campagnefilmpje waarin hij Amerikanen vraagt op hem te stemmen bij de presidentsverkiezingen in november. Ook roept hij op tot donaties. Het vorige bericht werd op 25 augustus 2023 geplaatst en bestond uit onder meer Trumps zogeheten mugshot (arrestatiefoto), die werd genomen rond een strafzaak over het ongedaan willen maken van de verkiezingsuitslag.

Het account van de voormalige president werd in januari 2021 geblokkeerd omdat zijn aanhangers het Capitool bestormden. De blokkade werd opgeheven nadat Elon Musk de eigenaar van het platform was geworden. Trump heeft er nog altijd 88 miljoen volgers. Tegenwoordig plaatst hij zijn berichten op zijn eigen platform Truth Social. Op dat netwerk heeft Trump 7,5 miljoen volgers.

Trump laat zich maandag interviewen door Musk, die vorige maand zijn steun aan de Republikeinse presidentskandidaat uitsprak. Volgens Musk is er geen script en kunnen alle onderwerpen aan bod komen. "Dus het zou zeer vermakelijk moeten zijn", aldus Musk op X. Het vraaggesprek wordt om 02.00 uur Nederlandse tijd live uitgezonden via het X-account van Trump.

Meer uit Buitenland

Trump: onderhandelaars Witkoff en Kushner gaan niet naar Pakistan

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat hij de reis van de onderhandelaars Steve Witkoff en Jared Kushner naar Pakistan heeft geannuleerd. Dat heeft hij aan de Witte Huis-correspondent van Fox News gemeld. Volgens Trump heeft de achttien uur durende reis geen zin om te praten over Iran "nu de VS alle kaarten in handen hebben" in de Amerikaans-Iraanse oorlog.

1 uur geleden
Roemenië protesteert bij Rusland na incident met drones

BOEKAREST (ANP/RTR/AFP) - Roemenië heeft boos gereageerd op een schending van het luchtruim door drones tijdens Russische aanvallen op Oekraïne. De autoriteiten in het EU-land zeggen dat een toestel met mogelijk explosieve lading is neergekomen in bewoond gebied. Ze hebben de Russische ambassadeur ontboden om te protesteren.

2 uur geleden
Aanvallen in Mali, leger zegt controle te hebben

BAMAKO (ANP/AFP/RTR/DPA) - Strijders hebben in Mali op verschillende plekken aanvallen uitgevoerd. Volgens het leger hebben "terroristische groeperingen" onder meer militaire barakken aangevallen. Er zijn schoten gemeld in de hoofdstad Bamako, maar ook in onder meer de steden Gao en Kidal. Aan het begin van de middag zei het leger de situatie onder controle te hebben, al gingen de gevechten door.

5 uur geleden
Oekraïne wil in Azerbeidzjan met Rusland praten over vrede

BAKOE (ANP/RTR) - Oekraïne is klaar voor vredesbesprekingen met Rusland in Azerbeidzjan "als Moskou er ook klaar voor is". Dat heeft de Oekraïense president Volodymyr Zelensky gezegd in Azerbeidzjan, waar hij op bezoek is en onder meer een ontmoeting heeft met de president daar, Ilham Aliyev.

6 uur geleden
Iraans ministerie: VS willen zonder gezichtsverlies uit de oorlog

TEHERAN (ANP/AFP) - De Amerikaanse regering is op zoek naar een manier om zich uit de oorlog te redden, zegt het ministerie van Defensie van Iran. Op dit moment is een Iraanse minister in de Pakistaanse hoofdstad Islamabad voor gesprekken. Deze zaterdag worden daar ook gezanten van de VS verwacht, al is nog onduidelijk of die met Iran zullen spreken.

8 uur geleden
Zelensky meldt doden na nacht van zware aanvallen op Oekraïne

KYIV (ANP) - Russische aanvallen door heel Oekraïne hebben volgens president Volodymyr Zelensky aan zeker vier mensen het leven gekost. Dertig mensen raakten gewond. "De meeste doelen zijn burgerinfrastructuur in steden", schrijft hij op X.

10 uur geleden
Duitse minister: alvast mijnenjager richting Straat van Hormuz

BERLIJN (ANP) - Duitsland stuurt een mijnenjager en een bevoorradings- en commandoschip naar de Middellandse Zee om zich voor te bereiden op mogelijke inzet in de Straat van Hormuz, zegt minister van Defensie Boris Pistorius in de Rheinische Post. Wanneer de schepen vertrekken, zegt hij niet.

11 uur geleden