Trump pauzeert buitenlandse ontwikkelingshulp van VS
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump pauzeert de verlening van ontwikkelingshulp aan het buitenland voor negentig dagen. In een decreet dat hij heeft ondertekend, staat dat bestaande programma's opnieuw worden beoordeeld, waarbij wordt gekeken of ze efficiënt zijn en in samenhang met het buitenlandbeleid.
"Alle hoofden van departementen en agentschappen die verantwoordelijk zijn voor Amerikaanse buitenlandse ontwikkelingshulpprogramma's, moeten onmiddellijk stoppen met nieuwe verplichtingen en uitbetalingen van ontwikkelingshulpfondsen", aldus het decreet.
Daarin staat ook dat "de buitenlandse ontwikkelingshulp en bureaucratie niet overeenkomen met Amerikaanse belangen en in veel gevallen in strijd zijn met Amerikaanse waarden". Ze zouden bijdragen aan "het destabiliseren van de wereldvrede door in andere landen ideeën te promoten die regelrecht indruisen tegen harmonieuze en stabiele verhoudingen binnen en tussen landen".
De programma's kunnen na de beoordelingen worden hervat, aangepast of geschrapt. In het decreet staan geen details. Het is daardoor niet meteen duidelijk welke programma's, landen of hulporganisaties geraakt worden door Trumps besluit.
Meer uit Buitenland
STRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement heeft woensdag met een overweldigende meerderheid ingestemd met een wijziging van de EU-kieswet, waardoor zwangere Europarlementariërs zich tijdens hun zwangerschapsverlof kunnen laten vervangen. Van de 648 aanwezige Europarlementariërs stemden er 616 voor en 24 tegen. Acht leden onthielden zich van stemming.
17 minuten geledenKYIV (ANP) - Oekraïne meldt meerdere aanvallen op oliedoelen, ook diep in Rusland. Zo viel het land een olieinstallatie aan in het Russische Perm, op circa 1500 kilometer van Oekraïne. Door de aanval brak brand uit. Volgens de Oekraïense geheime dienst SBOe werd de gehele olieopslag ter plaatse vernietigd. Ook een olietanker in de Zwarte Zee was doelwit.
43 minuten geledenNEW YORK (ANP/AFP) - Sinds de aanvang van de oorlog tegen Iran eind februari, heeft dat land zeker 21 mensen geëxecuteerd en meer dan 4000 arrestaties verricht. Dat meldt het kantoor van de VN-mensenrechtenchef Volker Türk. Van de arrestanten zijn velen "verdwenen, gemarteld of onderworpen aan andere vormen van onterende behandeling". Niet zelden werden bekentenissen daarbij afgedwongen, aldus de verklaring.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De aarde is vorig jaar beduidend minder tropisch regenwoud kwijtgeraakt dan een jaar eerder. Het World Resources Institute (WRI) becijfert in een rapport dat het totale oppervlak dat door ontbossing en branden verloren ging 36 procent lager lag dan een jaar eerder. Toen werd door een grote toename van natuurbranden een record genoteerd. Historisch gezien blijft het regenwoudverlies hoog.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/RTR) - Frankrijk heeft zijn burgers in Mali opgeroepen dat land zo snel mogelijk te verlaten. De dringende oproep volgt na gecoördineerde aanvallen van islamitische jihadisten en Toeareg-separatisten in de voormalige Franse kolonie.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft Iran opnieuw bedreigd wegens het uitblijven van een vredesdeal. Hij stelt in een bericht op Truth Social dat dat land snel moet handelen.
2 uur geledenSANTA MARTA (ANP/AFP) - Frankrijk heeft op de conferentie over het afbouwen van fossiele brandstoffen als eerste land een 'routekaart' daarvoor gepresenteerd. Het land wil in de energiesector steenkool uiterlijk in 2030 uitgefaseerd hebben. Voor olie is het voornemen 2045, voor aardgas 2050.
2 uur geleden